یکشنبه 19 آذر

179
telegram nokhbegan-start
یکشنبه 19 آذرReviewed by Tseexpert on Dec 9Rating:
یکشنبه 19 آذر
 
پیش بینی ما اینست که فردا بازار بهتری خواهیم داشت.علت این پیش بینی واگرایی مثبت در تایمهای پایین شکل گرفته در شاخص کل است.بنابراین در بازار فردا حداقل در نیمه اول بازار شاهد بازار مثبت تر و با برتری تقاضا خواهیم بود.حرکت منفی بازار امروز دقیقا در مطلب شب گذشته پیش بینی شده بود.با توجه به اخباری که وجود داشت منفی امروز طبیعی بود.
 
شبندر گزارش حسابرسی شده خود را با کمی کاهش ارائه کرد که به جو منفی این سهم دامن زده بود. واگرایی منفی این سهم قبلا به اطلاع رسیده بود و پیش بینی ما در این سهم اینست که تا سطح 345 تومان میتواند افت کند و در این سطح احتمالا با حمایت بازار روبرو خواهد شد یعنی در بازار فردا احتمالا حتی بطور لحظه ای تا نزدیک 345 هم میرسد و در این سطح نوسان خواهد داد.
 
دربورس کالا محصولات مس با کمی افزایش قیمت روبرو شده اند و محصولات ذوب تقریبا با کمی افزایش به فروش رسیده است. مجموعا در ابتدای این هفته اخبار بورس کالا مثبت بوده و میتواند به تعادل روبه مثبت در گروه فلزات کمک کند.در این گروه ذوب به باند حمایتی 285 برگشته و علت افت امروز لغو معامله بلوکی بودکه دیروز در مورد آن صحبت شد با توجه به اینکه بلوک 17 درصدی نمیتواند تاثیر بسزایی در مدیریت شرکت داشته باشد عدم وجود خریدار قابل توجیه است.در تایمهای پایین یک واگرایی بسیارکوچک در دقایق پایانی شکل گرفته که میتواند منجر به نوسان مثبت در ابتدای بازار شود و احتمالا در محدوده حمایتی این سهم شاهد معاملات بالایی خواهد بود.
 
فملی که امروز متعادل روبه مثبت بود با اخبار رسیده از بورس کالا میتواند فردا هم نوسانات مثبت داشته باشد.هدف قیمتی این سهم بالای 800 تومان است لذا به همگی پیشنهاد نگهداری این سهم را دارم همانطور که درنماد فولاد نیز همچنان نگهداری سهم را توصیه میکنم و قیمت میانمدت را بالا میبینم.فملی امروز واگرایی مثبت هم داشته است که یکی از دلایل مثبت بودن ما روی سهم هم همین بوده است.
 
در فاسمین همانطور که گفته شد این سهم به سمت 700 تومان حرکت خواهد کرد.گروه پتروشیمی هم که امروز نوسانات منفی را پشت سرگذاشت و در چند سهم فرصتهایی برای خرید بوجود آمد. بنظر ما نزدیک شدن کرمانشا به 700 تومان میتواند به افزایش فشار خرید منجر شود ولذا در این قیمت ارزنده خواهد بود.
 
درگروه قندی اگر قپیرا بتواند از باند مقاومتی مهم 1250-1280 به سلامت عبور کند یک الگوی صعودی بزرگ با تارگت بالا تشکیل خواهد داد.گروه قندی این روزها با شایعات افزایش قیمتی جدید روبروهستند. اما مهمترین رویداد امروز آخر بازار با نوسان مثبت سنگ آهنی ها شکل گرفت.این موج مثبت ابتدا با نوسان مثبت کگل و به صف خرید نشستن این سهم شروع شد و به ومعادن و کچاد هم منتقل شد.روی این گروه هم همچنان مثبت هستیم و فردا نیز مثبت خواهند ماند.
احسان وفادار 
bashgah-banner

1 نظر

نطر گذاشتن