یکشنبه 2 مهر

326
telegram nokhbegan-start
یکشنبه 2 مهرReviewed by Tseexpert on Sep 24Rating:

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

مهمترین رخداد امروز بازار واگذاری صفهای خرید و عرضه های سنگین بود که در نیمه دوم بازار شتاب گرفت.با الگوی انگولفینگ که دیروز در شاخص شکل گرفت صعود امروز شاخص کل محرز بود. سطح 27100 نیز یکی دیگر از مقاومتهای شاخص بود که امروز به آن نفوذ کرد اما مهمترین مقاومت پیشروی شاخص کل سطح 27400 محسوب میشود.بنظر میرسد اگر بالای 27100 تثبیت شود سطح بعدی نیز لمس شود.

 

شفاف سازی امروز شبندر هم امروز جالب بود.این سهم در یکماه گذشته دوبار شفاف سازی کرده که از این حیث رکورد دار شده است. اما صف فروش این سهم هم خیلی سنگین است و تعداد حقیقی های سهم خیلی زیاد شده. درگروه فلزات در دوسهم ذوب و فولاد آخرین معامله  در ساعت 15 انجام شده که جالب است.احتمال دارد که انتقال بلوک ثبت شده باشد. در فولاد این معامله به قیمت 268 تومان انجام شده و در نرم افزار ما بعنوان قیمت کلوز در نظر گرفته شده که موجب تشکیل یک کندل برگشتی شده است و بنظرم این مطلب مارا گمراه میکند.فولاد امروز به سقف بولینگر270 برخورد کرد و نتوانست در این سطح باقی بماند و سقوط کرد و همگروهی ها هم با این اتفاق صفشان عرضه شد. ذوب نیز امروز به تارگت 205 رسید و متعادل شد. کالسیمین با تشکیل صف خرید به مقاومت خود نفوذ کرد که با عرضه شدن صف متعادل شد.
 
امروز دلار در بازار آخروقت 2467  معامله شده است. فردا هم قرار است این طرحی که در زمینه اتاق مبادلات ارزی دادند عملیاتی شود. اینطور که در رسانه ها گفته میشود در این مکان فقط ارز بین بخش های خصوصی مبادله میشود پس یعنی دولت عرضه ای انجام نمیدهد. پس بانک مرکزی نمیخواهد دلار تزریق کند یعنی دلاری درکار نیست. و شاید بازار ابتدا به این اخبار واکنش منفی نشان دهد ولی در ادامه راه خود را برود.
 
پارسان که در ابتدای بازار توانسته بود به بالای 700 تومان صعود کند  برای این سهم همانطور که قبلا گفته شد سطح 690 تعیین کننده است. در سهام پتروشیمی کرمانشاه هم سطح 580 مهم ارزیابی میشود. کنور در سطح 1640 مقاومت سنگینی دیده میشود و بنظر میرسد نیاز به استراحت دارد.حمایت نزدیک کرمانشا در سطح 510 تومان  قرار دارد و حمایت نزدیک وغدیر سطح 255 محسوب میشود.
 
احسان وفادار 
bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن