یکشنبه 23 مهر

197
telegram nokhbegan-start
یکشنبه 23 مهرReviewed by Tseexpert on Oct 14Rating:

 


بمب خبری امروز انتشار اطلاعیه دعوت به مجمع فوق العاده سهام صنعتی دریایی ایران (صدرا) بود. موضوع این جلسه تصمیم گیری در مورد شمولیت ماده 141 قانون تجارت خواهد بود. جهت یادآوری و آگاهی بیشتر مفاد ماده 141 قانون تجارت به این شرح است:

خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

 اگربراثر زیانهای وارده حداقل نصف سرمایه شرکت ازمیان برود هیئت مدیره مکلف است بلافاصله مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام را دعوت نماید تا موضوع انحلال یا بقاء شرکت، مورد شورو رای واقع شود. هرگاه مجمع مزبور رای به شرکت ندهد باید درهمان جلسه وبا رعایت مقررات ماده 6 این قانون سرمایه شرکت را به مبلغ سرمایه موجودکاهش دهد. درصورتی که هیئت مدیره برخلاف این ماده به دعوت مجمع عمومی فوق العاده مبادرت ننماید و یا مجمعی که دعوت می شود نتواند مطابق مقررات قانونی منعقد گردد هر ذینفعی می تواند انحلال شرکت را از دادگاه صلاحیتدار درخواست کند. 

لذا با توجه به متن قانون این جلسه جهت تصمیم گیری در مورد انحلال یا ابقاء شرکت برگزار میشود و اگر رای به ادامه فعالیت داده شود شرکت موظف میشود سرمایه خود را به سرمایه فعلی کاهش دهد.این مجمع شنبه 29 مهرماه برگزار میشود.من هنوز هم بعد 7ماه به صورتهای مالی شرکت اعتماد ندارم و معتقدم به اصطلاح کاسه ای زیر نیم کاسه است. و این که سهامدار عمده تلاش میکند صدرا را از بورس بیرون بیاورد و سهام شناور را بطور کامل جمع آوری کند و گزارش زیان انباشته ای را منتشر میکنند که اگر صحت داشت باید سالها قبل ارائه میشد کمی بودار است.بهرحال تکلیف سرمایه بسیاری از حرفه ای های بازار که در موج آخر صعودی سهم همراه بودند و هفت ماه است که سرمایه شان بلوکه شده هفته آینده مشخص میشود. اگر سرمایه بلوکه شده در این سهام به بازار برگردد احتمالا در آبان ماه شاهد به جریان افتادن موج جدید نقدینگی در بازار سهام خواهیم بود چرا که معتقدم سهامداران صدرا جزو قشر نوسانگیران حرفه ای بازار محسوب میشوند و حرفه ای ها هیچوقت از بازار خارج نمیشوند.

یادتان هست در مطلب دیروز گفتم”شاید با توجه به جو هیجانی امروز کمی بازار فردا بهتر شود اما مسیر شاخص کل فعلا اصلاحی در نظر گرفته میشود.افت هیجانی امروز میتواند یک حرکت هیجانی در جهت عکس طی همین روزهای پیش رو داشته باشد.”
امروز دقیقا شاهد رفتار عکس نسبت به دیروز بودیم.شاخص کل دوباره به سطح 28650 برگشت و الگوی نزولی که ساخته بود را درهاله ای از ابهام قرار دادم.اگر فردا شاخص کل به بالای 28650 صعود کرد و توانست بالای این سطح بماند الگوی نزولی کوتاه مدت شاخص بی اعتبار خواهد شد. منتها دوستان تکنیکال میدانند که این سطح باید با یک کندل قدرتمند شکسته شود(long). اما الگوی مثلث متقارن در شاخس کل در تایم روزانه تا شکسته شدن سطح 29000 معتبر میماند. اگر تا پایان مهلت تسویه اعتباری شاخص در محدوده بالای 28650 خود را حفظ کند میتواند انتظار داشت که قبل از شروع ارسال گزارش های شش ماهه سهمهای بزرگ به بازار الگوی نزولی دیگر هم بی اعتبار شود و شاخص بتواند به الگوی صعودی میانمدت خود ادامه دهد.بدیهی است که تارگت الگوی صعودی میانمدت شاخص کل بالای 30000 است و درصورتی که مقاومت مهم 29200 شکسته شود اطلاع رسانی میکنم.

 درگروه فلزات امروز با توجه به اخبار خوب از رینگ فلزات و فروش محصولات به نرخ مناسب و افزایش نرخ دلار در بازار آزاد تا سطح 3400 تومان شاهد حاکم شدن فضای مثبت و تشکیل صفهای خرید بر روی سهامها این گروه بودیم. جالب است بدانید که در منفی بازار هم سهامداران این گروه عرضه ای نداشتند امروز هم خرید خود را نسبت به دیروز افزایش دادند.

 البته نرخ 3400 نرخ غیر رسمی بازاراست وممکن است با نرخ خبرگزاریها کمی متفاوت باشد.فولاد مبارکه امروز به باند مقاومتی خود نفوذ کرد و انتظار دارم فردا در این گروه همانند امروز شاهد جو هیجانی باشیم.گروه پتروشیمی نسبت به فلزات سرعت رشد کمتری داشتند علت عرضه های سنگین غدیر طی آخر هفته گذشته در بازار بود. ولی کم کم با توجه به ایجاد جو روانی مثبت در بازار شاهد رشد تدریجی این گروه نیز بودیم. تارگت اول شپترو سطح 930 تومان محسوب میشد.

احسان وفادار 
bashgah-banner

2 نظرها

نطر گذاشتن