یکشنبه 24 دی

214
telegram nokhbegan-start
یکشنبه 24 دیReviewed by Tseexpert on Jan 14Rating:
یکشنبه 24 دی
با توجه به گزارش افزایش سرمایه 200 درصدی از سود انباشته شپدیس جو هیجانی گروه پتروشیمی قابل توجیه بود.امروز شپدیس هم اول بازار گزارش 12 ماهه خود را منتشر کرد و اعلام کرد که سود 1300 تومانی را برای سال مالی سپری شده خود محقق کرده که مجموعا منجر به صعود گروه پتروشیمی و گروههای وابسته شد.

با صعود ادامه دار پارسان که یک الگوی صعودی کوتاه مدت با هدف 1345 تومان داشته است غدیرهم توانست بتدریج در همان اول بازارتشکیل صف خرید بدهد. پارسان مالک 67 درصدی شپدیس محسوب میشود و غدیر مالک 82 درصدپارسان است بنابراین اتفاقات این گروه زنجیره وار باعث رشد شاخص خواهد شد.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

شاخص کل دوباره به محدوده 37800 رسید و البته یکباره تجربه شکستن این سطح را اخیرا داشته است.اگر شاخص کل در چندروز آینده بتواند به بالای 38000 صعود کند قطعا قله جدیدی در سطح 40000 تشکیل خواهد داد و گرنه اگر نتواند به بالای 38000 صعود کند یک الگوی برگشتی تشکیل خواهد شد.بتدریج با نزدیک شدن به روند تسویه شاید فشار عرضه طی دوشنبه و سه شنبه بتدریج در بازار افزایش یابد.

کما اینکه در گروه فلزات امروز بعد از صعود اولیه فولاد و فملی شاهد افت تدریجی این سهمها بر اثر عرضه ها بودیم.برای فملی سطح 780 تومان همانطور که قبلا گفته شده سطح مهمی است. واما درگروه خودرویی که گزارش تعدیلات منفی به بازار رسیده بود امروز شاهد بازگشایی سایپا درمحدوده 94 تومان و زامیاد در محدوده 60 تومان بودیم که باعث شدند کمی از رشد شاخص کاسته شود.در نماد وصندوق هم که شاهد گزارش عدم تعدیل در زیرمجموعه ها بودیم که باعث افت زیاد این سهم شد.تارگت الگوی نزولی این سهم محدوده 300-305 تومان محسوب میشود.

 احسان وفادار

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن