یکشنبه 28 آبان

177
telegram nokhbegan-start
یکشنبه 28 آبان Reviewed by Tseexpert on Nov 18Rating:
 یکشنبه 28 آبان
 
ابتدا عرضه اولیه فردا در فرابورس را بررسی میکنیم.فردا قرار است 5میلیون معادل ده درصد از سهام شرکت کوچک روی زنگان در بازار فرابوس عرضه اولیه شود.با توجه به سود نزدیک به 39 تومانی و سود نقدی حدود 30 تومان در سهم انتظار عرضه به قیمتهای 150 تا 220تومان را دارم.طبق گزارش مالی این شرکت قطعا کاهش نرخ ارز و همچنین کاهش نرخ قیمت فلزات جهانی تاثیر منفی برروی این سهم خواهد گذاشت از طرف دیگر با توجه به ششماهه اول احتمال پوشش سود نقدی اعلام شده زیاد است و اگر زمانی به قیمتهای 150 تومان که کمی بعید است عرضه کنند معادل سرمایه گذاری بدون ریسک خواهد بود و سود خوبی میدهد.بهرحال با توجه به کوچک بودن شرکت و همچنین سهمیه پایین احتمال حضور ما در این سهم بسیار کم است.
 
درگروه خودرویی اخباری که دیروز درمورد احتمال ادامه همکاری پژو فرانسه با خودروسازیهای داخلی برای تامین قطعات منتشر شده بود باعث تشکیل صف خرید در لیدرهای این گروه شد. به هیچ وجه ورود به سهمهای این گروه را بر اساس اخبار بنیادی توصیه نمیکنم فقط در حمایتهای مهم و براساس تکنیکال زمانی که تشخیص میدهد رشد دارد وارد شوید و اصلا بر اساس اطلاعات بنیادی در این گروه خریدوفروش نکنید چرا که اخبار منفی شدیدی پیرامون این گروه وجود دارد.هرچندکاهش تولید خودرو میتواند با افزایش نرخ فروش جبران شود ولی گزارشهای مالی فعلا نکته خاصی نشان نمیدهند. سایپا فردا به مقاومت 101 تومان برخورد میکند و با توجه به اسیلاتورها احتمال عبور از این سطح هست. در این گروه زامیاد بار دیگر به باند حمایتی 60-62 تومان واکنش نشان داد و به بالا برگشت.
 
در بورس کالا مفتول و کاتد مس به قیمت تقریبی 22 هزار تومان معامله شد در اوج بازار نرخ محصولات به میانگین 27000 تومان رسیده بود که اواخر هفته پیش شاهد افت سنگین نرخ این محصولات بودیم و این هفته نیز به همان نرخ آخر هفته پیش معامله انجام شده است.با کاهش نرخ محصولات از آخر هفته پیش انتظار داشتیم که یک روند نزولی هم در گروه فلزات و هم درگروه پتروشیمی و سنگ آهنی حاکم شود.امروز هم بازار به اخبار منفی واکنش منفی زیادی نشان داد. هرچند درگروه فلزات ذوب هنوز امید به صعود داشت اما آخروقت دیگر شاهد افت سهم بودیم.در این سهم یک الگوی نزولی با هدف 275 تومان شکل گرفته که شرط بقای این الگو این است که سطح 295 تومان در این سهم به بالا شکسته نشود.بنابراین پیشنهاد میکنم اگر این سهم نتوانست به بالای 295 صعود کند مدتی از سهم فاصله بگیرید تا به تارگت نزولی خود برسد.
 
درگروه سرمایه گذاری وصنعت برای سال 91 حدود 30 تومان پوشش داده است که باعث تشکیل صف خرید در سهم نیز شده است درصورت تثبیت بالای سطح 104 تومان هدف الگوی صعودی تشکیل شده در این سهم سطح 125 تومان خواهد بود.درگروه پتروشیمی از روز چهارشنبه شاهد بروز سیگنالهای منفی موقت هستیم.پارسان که امروز افت سنگینی داشت فردا به حمایت مهم 780 تومان میرسد.این سطح مشخص میکند که آیا به تارگت دوم الگوی نزولی سهم میرسیم یا نه.هدف قیمتی دوم الگوی نزولی شکل گرفته در سهام نفت و گاز پارسیان محدوده 735 تومان خواهد بود.فردابلوک شبندر نیز عرضه میشود که اخبار ضدونقیضی پیرامون خریداران این بلوک شنیده میشود که در دقایق مختلف بازار منجر به صعود و نزول میشود فردا نیز روز نوسانی برای سهم خواهد بود.
 
در بازار سکه آتی روز پنج شنبه نمودارهای تکنیکال سکه سررسید آذر و همچنین سکه سررسید دی را روی سایت در بخش سکه آتی گذاشته بودم که حتما مطالعه کرده اید.از زمانیکه الگوهای نزولی در این دوسررسید شناسایی شده اند تا الان بیش از دومیلیون در هر قرارد داد سود کرده اید که این سود در روزهای آینده بدلیل افت چشمگیر نرخ ارز بیشتر هم خواهد شد و همچنان موقعیت فروش خود را باز نگهدارید.
احسان وفادار 
bashgah-banner nokhbegan-start

1 نظر

نطر گذاشتن