یکشنبه 3 دی

190
telegram nokhbegan-start
یکشنبه 3 دیReviewed by Tseexpert on Dec 23Rating:
یکشنبه 3 دی
ابتدا شاخص کل را بررسی میکنیم.شاخص کل امروز با صعود 788 واحدی بیشترین میزان رشد را ثبت کرد.عرضه شدن چند صف خرید در میانه بازار در این صعود بی تاثیر نبود.هدف اول میانمدت شاخص کل سطح 37800 محسوب میشود.و تارگت دورتر شاخص سطح 39300 خواهد بود. بنابراین در میانمدت انتظارادامه روند صعودی بازار را داریم و همچنان نگهداری سهام با پتانسیل بالا بهترین کار است.
 
گروه هلدینگ با توجه به رشد روزافزون بازار رشد خوبی داشته بطوریکه در یکماه اخیر بازدهی بالایی برای سهامداران رقم زده است.هدف الگوی صعودی وصندوق 320 تومان بوده است و درصورتی که از این سطح عبور کند هدف بعدی 355 تومان خواهد بود. با توجه به صف خرید سنگین سهم احتمال رسیدن به 355 زیاد شده است.وبانک هم که از 255 تومان استارت زده فردا و سه شنبه به باند مقاومتی 290 برخورد میکند که اگر بتواند به سلامت از این سطح عبور کند یک الگوی صعودی با هدف اولیه 305 تومان تشکیل میدهد.
 
درگروه فلزات شاهد این هستیم که قیمت محصولات فلزی در بازار آزاد پایینتر از نرخ بورس کالاست و امروز روز کم تقاضایی در بورس کالا شاهد بودیم. احتمال دارد در بازار فردا معاملات امروز بورس کالا تاثیر گذار باشد.طی روزهای آینده نیز شاهد عرضه هایی خواهیم بود که برای این گروه مهم تلقی میشود. اکثر سهمهای گروه صف خرید تشکیل داده بودند.
 
ذوب که دوباره خبر معامله بلوکی پررنگ شده است صف سنگینی تشکیل داد اگر نرخ عرضه بلوک اعلام شود شاید باعث تعادل سهم شود امروز فقط سبد میلگرد شرکت بدون تقاضا ماند.فردا روز مهمی برای ذوب خواهد بود.درصورتی که این شرکت بتواند سطح 310 تومان را بسمت بالا بشکند حداقل 10 درصد دیگر در کوتاه مدت رشد خواهد کرد. در این گروه فباهنر در حال تشکیل یک الگوی صعودی است که اگر بتواند بالای باند 140-145 تومان دوام بیاورد 20 درصد در کوتاه مدت رشد خواهد کرد فردا برای این سهم هم مهم خواهد بود و روند معاملات فردا آینده کوتاه مدت سهم را مشخص خواهدکرد.
 
درگروه پتروشیمی هم شاهد تعدد صفهای خرید بودیم.پارسان که امروز به سطح 1085 رسید تارگت الگوی صعودی کوتاه مدتش سطح 1140 تومان را نشان میدهد. بنابراین همچنان که قبلا گفته شد این سهم با هدف مجمع حتی تارگتهای بالاتری را در سطح 1200 خواهد دید.در این گروه شپترو نوسان کمتری داشت و نتوانست صف خرید تشکیل دهد.مهمترین سطح درمقابل این سهم 1000 تومان محسوب میشود بنابراین درصورتی که بتواند از این سطح عبور کند معاملات سهم روان تر خواهد شد و میتوان یک الگوی صعودی با تارگت بالای 1100 تومان تشکیل دهد. نوسانی ترین سهم گروه وپترو بود که امروز در سطح 80 تومان صف فروش جمع آوری شد و 8 درصد نوسان داد. افت سهم زمانی شروع شده بود که گزارش ضعیفی منتشر کرد و سود خود را به نصف کاهش داده بود.
احسان وفادار 
bashgah-banner nokhbegan-start

4 نظرها

نطر گذاشتن