یکشنبه 5 آذر

143
telegram nokhbegan-start
یکشنبه 5 آذرReviewed by Tseexpert on Nov 25Rating:
 یکشنبه 5 آذر
 
ابتدا اتفاقات روز چهارشنبه مرور میکنیم تا کمی با فضای احتمالی روز دوشنبه بیشتر آشنا شویم.روز چهارشنبه طرح سوال از رئییس جمهور وتو شد و بیکباره در نوبت عصر باعث افزایش قیمت ارز و طلا شد.رشد نرخ اونس طلا نیز در اتفاقات رخ داده بی تاثیر نبود چراکه اونس بالاخره مقاومت 1730 دلاری خود را شکست و به سمت تارگت های 1762 دلار و 1785 دلار حرکت کرد.
 
اما اتفاق مهمی که ابتدای بازار چهارشنبه رخ داد توقف نماد پارسان برای تعدیل مثبت بود و بنظرم مهمترین عاملی بود که باعث کاهش جو منفی پتروشیمی ها شد.پتروشیمی ها که روزانه شاهد کاهش نرخ قیمت محصولات بودند آخر هفته بعد از توقف پارسان سمت و سوی مثبت را در پیش گرفتند.شپدیس گزارش سال 91و92 خود را بدون تغییر اعلام کرد.پارسان نیز گزارش خوبی هم برای سال 91 و هم برای سال 92 اعلام کرد. بنظر میرسد
 
با گزارشی که پارسان ارائه کرده سرمایه گذاری غدیر با نوسانات مثبت همراه خواهد شد.با بسته شدن پارسان دوباره غدیر به سطح 455 برگشت. سود سال 91 غدیر حدود 115تومان پیشبینی شده است که با توجه به تعدیل اخیر و همچنین سیاست تقسیم سود پارسان حدود 8درصد افزایش خواهد یافت.مجموعا با اخبار که پیرامون غدیر هست افت این سهم به کمتر از 440 تومان منتطقی نیست.بازار فردا هم درگروه سرمایه گذاری هلدینگ و هم درگروه پتروشیمی متعادل رو به مثبت خواهد بود.
 
درگروه فلزات احتمال نوسان مثبت فولاد تا سطح 350 تومان هست.این سهم درون یک کنج گیر افتاده که خروج از آن سیگنال محسوب خواهد شد.محصولات این شرکت همچنان بدون تغییر خاصی به فروش میرسد.ذوب نیز اگر بتواند از سطح 385 موقتا عبور کند تا سطح 300 تومان نوسان مثبت میدهد.درصورتی که نتواند اینبار از سطح 285 عبور کند و به پایین برگردد یک الگوی نزولی با هدف 250 تشکیل خواهد داد.
 
درمورد شبندر نیز که از زمان شروع روند منفی اطلاع رسانی شده بودو احتمال افت تا سطح حمایتی 290-300 را برای سهم متصور بودیم فردا احتمالا صف فروش سهم برچیده خواهد شد.برای فردا کلا با توجه به اتمام تعطیلات و رشد نرخ ارز احتمالا جو تعادلی روبه مثبت خواهیم داشت و جمع شدن صف شبندر میتواند تاثیر خوبی روی بازار بگذارد ضمن اینکه بازگشایی پارسان شاخص را مثبت خواهد کرد.
احسان وفادار 
bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن