یکشنبه 9 مهر

228
telegram nokhbegan-start
یکشنبه 9 مهرReviewed by Tseexpert on Oct 1Rating:

صف خرید سهمهای بزرگ در همان ابتدای بازار مورد هجوم فروشنده ها قرار گرفت تا بازار را بشدت نگران کند وبه این ترتیب نیمه اول بازار عرضه ها افزایش یافت ولی کم کم با رسیدن خبرهای ارزی کمی جو تغییر کرد.دلار تا پایان بازار درمحدوده 2940 رشد کرد و رالی اصلی بعد از بازار شروع شد.گویا صرافی ها در این چندروز که ارز صعودی بوده ضرر کردند و ارز خود را به قیمت پایین فروخته بودندو دوباره به قیمت بالاتر میخریدند و یک دلیل صعود امروز ممانعت از فروش توسط آنها بوده است.قیمت در پایان شب از 3000 تومان هم عبور کرد و بنابراین شاید فرصت استراحت به بازار را ندهد.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

 دوباره امروز مخابرات با حدود 100 واحد تاثیر روی شاخص باعث یک رشد غیرمعقول دیگر شد.این سهم به مقاومت 240 خود نفوذ کرده است و در صورت تثبیت بالای این سطح مقاومت مهم بعدی در 260 قراردارد. امیدوارم این سهم مثبت بماند ولی تاثیرگذاری در شاخص کمتر شود تا روند منطقی تری در شاخص کل شاهد باشیم و بتوان آن را از دید تکنیکال بهتر بررسی کرد.

شاخص کل با بیش از 350 واحد رشد به سطح 29200 رسید.مقاومت نزدیک میانمدت شاخص در سطح 29650 قرار دارد.بنظر میرسد بازار با توجه به رشد بی سابقه نرخ ارز کم کم دجار یک سردرگمی میشود.از طرف دیگر رسیدن اخبار منفی درمورد طرح سوال بر تردید بازار میافزاید. در این بین برای گروههای صادراتی چند شاخص را بررسی میکنم.

شاخص گروه فلزات امروز به مقاومت خود در 20425 نفوذ کرده است. در صورت عبور قاطعانه از این سطح یک رالی صعودی دیگر میتوان برای این گروه متصور بود. از نکات جالب امروز این بود که فولاد مبارکه اقدام به خرید ومعادن کرده بود.

 در شاخص گروه پتروشیمی تارگت سطح 1701 محسوب میشود و امروز در سطح 1674 قرار گرفت.بنابراین هنوز این گروه میتواند کمی دیگر مثبت بماند. فملی یک مقاومت بسیار مهم در سطح 560 تومان دارد که تا مقاومت بعدی فاصله زیادی داریم.در کچاد هم 715 و 690 نقاط حمایتی برای سهم محسوب میشوند.مقاومت مهم سهم 760 تومان است که اول وقت با آن نفوذ کرد ولی نتوانست بالای این سطح دوام بیاورد.

 
احسان وفادار 
bashgah-banner nokhbegan-start

1 نظر

نطر گذاشتن