یکه تازی تک سهمها در بازار این روزها

717
telegram nokhbegan-start
یکه تازی تک سهمها در بازار این روزهاReviewed by محمد محمدی on Oct 7Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

این روزها بازار حالت نوسانی به خودش گرفته ، و تاثیر خبرها هم به دو یا سه روز بیشتر نمیرسد ، یک روز قندیها به بهانه افزایش نرخ شکر ، روز دیگر ساختمانیها به بهانه افزایش سقف تسهیلات مسکن . شاید این وسط تنها چیزی که گیر سهامدار می آید تنها خستگی ناشی از بلاتکلیفی باشد. البته این موضوع خیلی هم غیر عادی نیست ، ابهامات پیش روی بازار در سطح کلان به حدی هست که واقعا خبرهای خرد را بی اعتبار کند.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

این وسط شاید چیزی که بیشتر به چشم میاد یکه تازی برخی تک سهمهاست شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی امروز در حالی  با افزایش قیمت 30% در قیمتهای بالای 1000تومان بازگشایی شد که طبق آخرین گزارش پیش بینی سود سال 93 خود را 530 ریال اعلام کرده است و از ابتدای امسال نزدیک به 500% بازدهی داشته است .

این موضوع برای بازار این ابهام را بوجود آورده که آیا واقعا سمگا در این قیمتها می ارزد…؟ ارزش ذاتی این شرکت چقدر میباشد ؟ آیا قیمت این شرکت بازهم رشد خواهد کرد..؟!

جواب دادن به این سوالات نیاز به بررسی دقیق میباشد ولی چیزی که مشخصه قیمت این سهم از ارزش ذاتی خودش فاصله قابل توجهی پیدا کرده و قیمت سهم حباب محض است .

 

 

گروه بانکی :

 

وسینا که از دیروز با توجه به لغو تحریمهای اتحادیه اروپا مورد توجه بازار قرار گرفته بود ، امروز نیز با صف خرید کار خود را آغاز کرد ولی در اواسط بازار عرضه سنگین حقوقی ها باعث شد سهم متعادل شود ولی در نهایت بازار دوباره برای خرید این سهم صف خرید تشکیل داد ، امروز معاملات وگردش نیز در این گروه خودنمایی میکرد بطوریکه بعد از حجم معاملات 18میلیونی بازهم صف خرید سنگین این سهم باقی ماند . بقیه سهمهای این گروه همچنان در تعادل بودند البته ونوین که روزهای گذشته شایعه افزاش سرمایه آن در بازار شنیده میشد برای دقایقی تا درصدها مثبت کامل هم بالا آمد ولی نتوانست نظر خریداران را جلب کند.

 

گروه ساختمانی :

 

چند روزی هست که تقریبا اکثر نمادهای این گروه در تعادل هستند ، همچنان بحث افزایش سطح تسهیلات مسکن موضعی هست که در دست بررسی بانک مرکزی میباشد موضوعی که به جد از سوی وزارت مسکن پیگیری میشود اگر چه بانک مرکزی در اولین اظهار نظر اعلام کرد که با توجه به اثرات تورمی با این موضوع مخالف هست ولی در نهایت بررسی دقیقتر این موضوع را در دستور کار کار شورای پول و اعتبار قرار خواهد داد . امروز ثنوسا بعد از متعادل شدن نسبی دوباره به صف خرید رسید البته امروز دیگه وساخت از معاملات این سهم تبعیت نکرد و در دقایق پایانی در درصدهای منفی کامل معامله میشد . ثفارس این روزها در جای حساسی قرار دارد در صورتی که چند روزی سهم ر این قیمتها دوام بیاورد و به زیر قیمت 370تومان نفوذ نکند میشه به ادامه حرکت در قالب موج 3 از 5 بزرگ امیدوار بود که رشد سهم تا محدوده 530 تومان را نشانه گرفته است .

 

گروه خودرویی :

 

در ابتدای بازار این گروه معاملات نسبتا بهتری داشتند و متعادل معامله میشدند ولی هرچه از بازار گذشت ، رفته رفته فشار فروش در نمادهای این گروه بیشتر میشد تا جائیکه اکثر نمادهای این گروه و حتی خزامیا که طی روزهای گذشته بواسطه شایعات افزایش سرمایه معاملات پرحجم و مثبتی داشت درصدهای منفی 3% زا هم تجربه کرد . امروز خکاوه معاملات متمایز و پرحجمی داشت بطوریکه بعد از حجم 23میلیونی بازهم صف خرید خود را حفظ کرد .

 

گروه دارویی :

 

علی رغم اینکه چند روزی هست معاملات این گروه در درصدهای منفی دنبال میشود ولی حجم پایین معاملات  و نداشتن فروشنده قابل توجه باعث شده که قیمت پایانی سهمهای این گروه افت چندانی نداشته باشد . باید منتظر بود و دید بقیه گروه گزارشهای ششماهه خود را به چه نحو اعلام خواهند کرد ، همچنان در درصدهای منفی و بصورت پله ای سهمهای این گروه را برای خرید به دید میان مدت ارزنده ارزیابی میکنیم . در این گروه ددام که سال گذشته طرح توسعه خود را به بهره برداری رسانیده بود علی رغم رسیدن به قیمتهای بالاتر از 1000تومان هنوز صف خرید خود را حفظ کرده است .

 

گروه قندی :

 

این روزها بعد از این که اعلام شد جلسه تعیین نرخ شکر به شنبه هفته آینده موکول شده نمادهای این گروه درصدهای منفی را تجربه میکنند ، باید دید بالاخره چه نرخی و باچه شرایطی برای شکر به تصویب خواهد رسید ، روی کاغذ در صورت تصویب نرخ 2500تومانی بیشترین سود را قشهد خواهد برد بصورتی که خواهد توانست سود خود را تا 100% افزایش دهد .

 

موفق باشید …

 

 

 

 

 

 

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن