یکی قرمز ، یکی سبز …!

309
telegram nokhbegan-start
یکی قرمز ، یکی سبز ...!Reviewed by مدیر سایت on Aug 11Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛

این روز ها حرکت بازار ملایم و کند شده است که یکی از دلایل آن نبود نقدینگی لازم در بازار است. شاید دومین عامل هم مربوط به حرکت فرسایشی و آهسته شاخص است که سبب شده تا نوسان گیران در بازار حضور کم رنگ تری داشته باشند.

از طرفی خبر های خوبی در میان مدت در راه است.دولت در تلاش برای خروج از رکود است و این موضوع کم کم خود را نشان خواهد داد. پیش بینی سود شرکت ها با فرض حفظ شرایط موجود اعلام شده است و در صورت بهبود شرایط سیاسی و اقتصادی ، سوداوری آن ها بیشتر خواهد شد و این پروسه ای زمان بر است اما روند رو به بهبود آن لمس خواهد شد. در حال حاضر سقف نرخ سود بانکی 22 درصد است اما با کاهش تورم احتمالا نرخ سود بانکی نیز کاهش خواهد یافت.

نگاهی به چارت ایرکا پارت صنعت انداختیم که در تایم هفتگی از مثلث استراحتی خارج شده است ..تحلیل آن را در بخش تکمیلی ببینید

کدال

خودرویی

امروز بازار با فشار خرید بر روی لیدر ها شروع کرد و ظاهرا همین امر منجر به سرایت رنگ سبز به بازار شد.سازه پویشسود هر سهم سال ۹۳ را همراه با پوشش مثبت ۲۲ درصدی مبلغ ۲,۹۴۴ ریال اعلام نموده است . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۶۴۵ ریال سود محقق کرده است .

 

ساختمان

دیروز در خصوص گروه صحبت هایی شد.انتظار کوتاه مدتی در خصوص رشد موقت را عنوان کردیم.با این تفاسیر هنوز مواظب خرید هایتان باشید.

 

سیمان

مسوولان و کارشناسان دلیل اصلی توقف معاملات سیمان در بورس کالا را نرخ گذاری دولتی و تعیین سقف قیمتی در این بورس عنوان می کنند.امروز سیمانی ها به نسبت بهتر از روزهای قبل معامله شدند.شاخص گروه بر روی حمایت است.با این تفاسیر نیاز به خبر مهمتری داریم تا شاهد تحرکات بیشتری باشیم.

 

قندی ها

قند ثابت خراساناولین پیش‌بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۴/۳۱ ، مبلغ ۷۱ریال اعلام نموده است ، در حالی که پیش بینی سود سال ۹۳ را مبلغ ۴۰ ریال محقق نموده بود

 

تک سهم ها و شنیده ها و خبرگزاری ها

در ساعت پایانی معاملات شاهد بازگشت نماد غبشهربه چرخه معاملات در بخش غذایی در درصدهای منفی بودیم. در گروه خودرویی تعدادی از خودروسازان به صف خرید رسیدند اما در اواخر کار این صف های عرضه شد و تنها در نماد ورناپابرجا ماند. در بخش ساختمانی شاهد معامله بلوکی ثشاهدبودیم. این نماد به صف خرید نیز رسید. در بخش معدنی شاهد افزایش حجم معاملات در محدوده منفی قیمتی در نمادهای سنگ آهنی بودیم که این امر شاخص کل بورس را کمی از مواضع پیشین خود عقب راند.کبافقنیز صف فروش را تجربه کرد. در گروه لیزینگی تمام نمادها به صف خرید رسیده که بالاترین صف مربوط به ولساپامی شود.

در بخش پتروشیمی شاهد بازگشت جمبه چرخه معاملات در درصدهای مثبت بودیم. در گروه سرمایه گزاری فضای معاملات نسبیت به ساعت پیشین کمی منفی تر شد اما وساپا توانست به صف خرید برسد. همچنین صف خرید “ونفت” در بخش نفتی سنگین تر گردید.

گفته شده کگازجهت بررسی گزینه ی بدی نمی باشد.یک دلیل آن، این است که ارزش دارایی های مشهود و نامشهود آن بالای 60 میلیارد تومان است.

سشرق؛ شنیده شده قرارداد صادرات سیمان به قطر قطعی شده است

مدیرعامل شرکت مپناگفت: آماده‌ایم اجرای مزرعه‌های بادی را در مقایسه‌های بزرگ به صورت یک پیکج کامل مهندسی، تجهیز و احداث کنیم و ایران را در تجهیز نیرگاه‌های بادی توانمند می‌کنیم.

 

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم.

مس (تن/دلار) 7029

نیکل (تن/دلار) 18432

آلومینیوم (تن/دلار) 1980

روی (تن/دلار) 2288

طلای جهانی (اونس/دلار) 1289

 

موفق باشید…

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن