یک روز قرمز یک روز سبز…

303
telegram nokhbegan-start
یک روز قرمز یک روز سبز...Reviewed by مدیر سایت on Aug 4Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛

شاید استارت خرید در پایان ساعات معاملاتی روز قبل به نوعی نوید دهنده ی سبز امروز بود.امروز به بهانه ی تحرکات پارسان خودرو مپنا خارزمی و دو سه سهم شاخص ساز دیگر مثبت 70 واحدی بر کارنامه ی بازار سرمایه نشست.مثبت و منفی های پشت سر هم خیلی جذابیت ندارند و افراد را ترغیب نمی کنند.اخلاق بازار و بازاریان عوض شده و تا زمانی سهمی که می خرند از فردا صف خرید نباشد رضایت نمی دهند و خروج را به عنوان استراتژی به کار گرفته و متعاقبا سرایت هم می کند.

بازاری که دو هفته است می بینیم در واقع نشانه ای از آرامش در خود به همراه دارد.این آرامش از همان جایی نشئت گرفته که قبلا آرامش و اعتماد را از بازار گرفته بود.خیلی وقت است که خبر های نا خوشایند یا حتی خوب از بهارستانی ها به گوش نمی رسد و به نظر می رسد به نوعی دولت در حال آرام کردن قضایاست.البته به این نوع سیاست اشکال هایی هم وارد است اما نکته ای که جالب توجه است این خواهد بود که بازار بهتر است راه خود را از اخبار و شایعات جدا کرده و به روند اصلی خود بپردازد.این وضعیت در بلند مدت به نفع بازار می تواند باشد.

تحلیل فوق العاده جامعی از نماد مپنا که طرفداران زیادی در بازار دارد را برای اعضای حرفه ای در سایت فرار دادیم ، ” تحلیلی از تمامی زوایا مپنا ” را در اینجا بخوانید .

کدال 

 

شیمیایی ها

شرکت پالایش نفت بندرعباسدر عملکرد صورت های مالی ۱۲ ماهه منتهی به اسفند ۹۲ ، مبلغ ۲,۲۴۸ ریال سود به ازای هر سهم محقق نمود.

 

سیمانی ها

امروز خبر جالبی شنیدیم مبنی بر این که احتمالا بخواهند کف خیابان ها را به جای قیر ، سیمان کنند یا حداقل از مشتقات استفاده کنند.اگر به حقیقت بپیوندد می توان به رشد آنها امیدوار تر شد.

 

خودرو

شفاف سازی عضو کمیسیون صنایع مجلس درباره قیمت خودرو / انتشار اخبار گوناگون و متفاوت از بحث افزایش و کاهش نرخ محصولات خودرویی سبب مغفول ماندن موضوع اصلی شده و باید در این خصوص از حاشیه روی پرهیز شود. به نظر می رسد طی هفته های اخیر اخبار و صحبت های مطرحه شده در خصوص نرخ محصولات خودرویی بیشتر از حد معقول و منطقی خود شده و این ایجاد حساسیت، بیشتر از آنکه مفید واقع شود سبب آسیب و زیان رساندن می شود.

 

شرکت لیزینگ ایرانسود هر سهم سال ۹۳ را همراه با پوشش مثبت ۲۵ درصدی مبلغ ۴۲۰ ریال اعلام نموده است . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۱۰۶ ریال سود محقق کرده است .

 

شرکت رادیاتور ایرانسود هر سهم سال ۹۳ را همراه با تعدیل مثبت ۱۰۶ درصدی از ۳۱۶ ریال به ۶۵۰ریال افزایش داد . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۱۶۷ ریال سود محقق کرده است . شرکت دلایل تعدیل سود هر سهم را تغییرات در کاهش پیش بینی بهای تمام شده مواد اولیه اعلام نموده است. ( پوشش ۳ ماهه : ۲۶ درصد)

 

 

 

تک سهم ها

شرکت پسهندپیش بینی سود خود را از ۱,۱۵۵ ریال به ۱,۱۶۴ ریال افزایش داد و طی سه ماه نخست سال مالی جاری ۱۳ درصد آن را پوشش داد . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۱۵۰ ریال سود محقق کرده است . دلیل تعدیل مثبت شرکت کاهش بهای تمام شده بدلیل کاهش مواد اولیه عنوان شده است.

شرکت کشتیرانی دریای خزردر عملکرد میاندوره ای ۳ ماهه منتهی به خرداد ۹۳ ، مبلغ ۱۴۹ ریال سود به ازای هر سهم محقق نمود .

 

مواد غذایی

شرکت لبنیات پاکدر عملکرد میاندوره ای ۳ ماهه منتهی به خرداد ۹۳ ، مبلغ ۸۸ ریال زیان شناسایی محقق نمود .

شرکت گلکوزاندر عملکرد میاندوره ای ۹ ماهه منتهی به خرداد ۹۳ ، به ازای هر سهم مبلغ ۳,۳۰۲ ریال سود خالص محقق نمود .

 

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم.

مس (تن/دلار) 7069

نیکل (تن/دلار) 18371

آلومینیوم (تن/دلار) 1932

روی (تن/دلار) 2359

طلای جهانی (اونس/دلار) 1293

 

موفق باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن