یک شنبه ها آن قدر هم قرمز نیست…

549
telegram nokhbegan-start
یک شنبه ها آن قدر هم قرمز نیست...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Aug 17Rating:

 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

کمبود نقدینگی تو بازار و ابهام قیمت خودروها و بسته بودن پالایشی ها میتونه از دلایلی باشد که فشار فروش کمی غالب تر از فشار خرید نمود میکند.در هر حال این یکشنبه ای که قرار است سرخ باشد در بین ایام هفته خیلی هم نتوانست از شنبه پیشی بگیرد.انتظار برای حمایت از شاخص کل حسب نمودار ها تقریبا 400 واحد پایین تر از محدوده ایست که الان ثبت شده است.برای روز دوشنبه انتظار بر فضای بهتری در خصوص تک سهم ها هستیم.کلیت بازار جان ندارد.این حقیقت را فراموش نکنید.

اما در خبر ها داشتیم در نشست علنی امروز (یکشنبه 26 مرداد) مجلس شورای اسلامی با یک فوریت لایحه رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور (لایحه خروج از رکود تورمی) با 175 رأی موافق، 12 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 233 نمایند حاضر در صحن موافقت کردند. گفتنی است لایحه مذکور هفته گذشته از سوی وزارت اقتصادی و دارایی تقدیم هیات رئیسه مجلس شده بود.

 

کدال

 

خودرویی

در خصوص این گروه هفته ی پیش اذعان داشتیم که فعلا باید منتظر حرکات سینوسی در این گروه بود.در خبرگزاری ها به نقل از رئیس گروه خودرو سازان آمده بود که فعلا نباید منتظر کاهش قیمت خودرو باشیم.امروز اوضاع قطعه ساز ها سبز و خودرو ساز ها منفی رقم خورد. شرکت مهرکام پارس سود هر سهم سال مالی ۹۳ را مبلغ ۱۲۵ریال اعلام نموده است.

 

ساختمان

در گروه انبوه سازی، بیشتر شاهد عرضه و معاملات منفی نمادها بودیم. اما ثشرقو ثعمرامثبت معامله شدند. وساختشفاف سازی کرد. وساخت در نظر دارد تعداد 58 میلیون و 207 هزار و 926 سهم و تعداد 58 میلیون و 207 هزار و 926 حق تقدم بانک اقتصاد نوین را از طریق فرابورس عرضه کند . در صورت فروش این بلوک مدیریتی، 140 ریال به پیش بینی سود هر سهم سرمایه گذاری ساختمان ایران افزوده خواهد شد.امروز ثتران هم به دامنه های سبز پا گذاشت.اما برای رشد بیشتر و بالاتر نیاز به حجم معاملات بیشتری است.

 

شیمیایی ها

در این گروه زاگرس طی اطلاعیه اعلام کرده است که تعداد ۵۴۳,۹۹۹,۹۹۸ سهم معادل ۳۳/۹۹ درصد از سرمایه گذاری خود در شرکت پتروشیمی مرجان ( قبل از مرحله بهره برداری ) را به بهای تمام شده ۵۹۹۵۶۰ میلیون ریال در تاریخ ۹۳/۰۵/۲۲ به قیمت هر سهم ۲۲۰۰ریال جمعا به مبلغ ۱,۱۹۶,۶۸۰ میلیون ریال از طریق بازار سوم فرابورس بطور یکجا عرضه و به فروش رسانده است . لذا پس از کسر مالیات و برآورد سایر هزینه های نقل و انتقال ، تاثیر ریالی این معامله بر سود هر سهم ۹۳ حدود ۲۳۹ریال می باشد.

 

غذایی

صنعت ظاهرا با خبر های ضد و نقیضی دست و پنجه نرم می کند.شیر پاستوریزه پگاه خراسانسود هر سهم سال ۹۳ را همراه با تعدیل مثبت ۵درصدی از ۸۱۱ ریال به ۸۵۰ ریال افزایش داد . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۲۲۷ ریال سود محقق کرده است.فعلا غالبر یکی از نماد های پرتوجه است.

 

بانک ها

اعضای این گروه مدت هاست خیری به سهامداران نرساندند.تجارتاعلام کرده است که در نظر دارد املاک و مستغلات خود را به فروش رساند. بانک تجارت املاک مازاد بر نیاز خود در تهران و شهرستانها را در نظردارد تا به صورت نقد و اقساط از طریق مزایده عمومی به فروش برساند. این فروش بدون کارمزد از طریق مزایده عمومی انجام خواهد شد .

 

تک سهم ها

صنایع خاک چینی ایرانسود هر سهم سال ۹۳ را همراه با رشد ۲۹ درصدی مبلغ ۱,۲۱۶ ریال اعلام نموده است . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۳۵۱ ریال سود محقق کرده است .

 

بررسی وضعیت کفرا و شکست مقاومت آن را در این بخش تکمیلی امرور ببنید.

 

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم.

مس (تن/دلار) 6907

نیکل (تن/دلار) 18464

آلومینیوم (تن/دلار) 1949

روی (تن/دلار) 2270

طلای جهانی (اونس/دلار) 1304

موفق باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

2 نظرها

نطر گذاشتن