یک عرضه ی بدون حاشیه

635
telegram nokhbegan-start
یک عرضه ی بدون حاشیهReviewed by فرزاد عباس زاده on Sep 1Rating:

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛

بالاخره زنگ عرضه ی ثرود زده شد و این سهم کوچک به دست سهامداران رسید.کشف قیمت 3100 ریالی برای این سهم تقریبا خوب و مناسب بود.از این بابت خوشحالیم که روز خوبی از دید عرضه اولیه داشتیم.حسب ارزش ذاتی برای سهم مشخص کرده بودیم انتظار رشد 20 % انتظار معقولیست.


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

دوست خویمون آقای محمدی زحمت کشیدند و تحلیل جامعی روی شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود (ثرود) داشتند که میتونید تاثیرات آن بر روی ثمسکن را در اینجا بخوانید.

وضعیت بازار کماکان پر دغدغه بود و با بیش از 400 واحد افت به کار خود پایان داد.فشار فروش ناشی از بی اعتمادی قالب است.رفته رفته این فشار از روی نماد های کوچک در ابتدا برداشته شده و در آخر نمادهای بزرگ نیز کم تر و کمتر خواهد شد.

انتظار برای فردا تعادل در نماد های کوچکتر است.

حواشی بازار

صنعت شیمیایی (شوینده ها)

صنعت شوینده استارت افزایش قیمت ها را زد. مسعود سزاوار مدیرعامل پاکشو خبر داد: عصر امروز، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان با افزایش نرخ 12 درصدی مایعات شوینده موافقت کرده است. وی گفت:این افزایش نرخ از اول مهر ماه اعمال خواهد شد. این مقام مسئول در صنعت شوینده تاکید کرد:صابون و پودر فعلا مجوز افزایش نرخ نگرفتند؛اما چون حدود نیمی از سبد محصولات پاکشو مربوط به گروه مایعات هستند این افزایش نرخ می تواند در افزایش حاشیه سود این شرکت و سایر شرکت ها اثر گذار باشد و فاصله آن ها از وضعیت نامناسب فعلی را کمی افزایش دهد. گفتنی است،پیش از این دبیر انجمن محصولات شوینده در گفت و گو با خبرنگار بورس 24 افزایش نرخ 12 درصدی این صنعت را قریب الوقوع اعلام کرده بود.

شنید های بازار

در گروه برقی

استمرار خبرهای مثبتی همچون افزایش نرخ خرید تضمینی برق و افزایش صادرات برق به پاکستان شنیده می شود.

خودرو

احتمال آزادسازی قیمت خودرو به گوش می رسد.

سیستم

دو خبر مهم در دل این شرکت است یکی افزایش سرمایه ۲۹%از محل انباشته که مجوز ان رسیده است و صادر شده و دیگری قرار داد با خلیج فارس . گفته میشود همکاران سیستم موفق به اخذ قرارداد 200 میلیارد ریالی گردیده است

مپنا

مپنا اعلام کرده است که از قرارداد فروز کنار گذاشته نشده بلکه قرارداد و طرح به تعویق افتاده و قرار است قرارداد دیگری با مپنا منعقد شود و این موضوع روی سود تاثیری نمی گذارد .

خودرو

سود تلفیقی 548 ریالی خودرو به بازار اعلام شد . نماد می توانست متوقف شود. سود اصلی خودرو هم می تواند تا 35 تومان رشد کند.

وخارزم

قیمت سهم به 140 تومان رسید . در حال حاضر سهم کمتراز 50 درصد nav معامله می شود.واقعا سرمایه گذاری در این سهم کم ریسک است و پس از این اصلاح سنگین می توان منتظر رشد قیمتی آن بود. نگاه کامل تری به چارت این سهم در مطلب « وخارزم با نگاه الیوت » داشته ایم که نقاط مناسب برای ورود در چند روز آتی را مشخص کرده ایم..

چکارن

از چکارن شنیده شده در ماه گذشته ماشین آلات و دستگاه جدید منگنه اتوماتیک مورد نیاز خود را تامین کرده که در کاهش هزینه ها و افزایش سودآوری موثر است. چکارن در ماههای آینده قصد دارد افزایش سرمایه 60 درصدی خود را عملیاتی کند و این افزایش سرمایه هم اکنون در سازمان در حال انجام است.

کی بی سی

در مجمع کی بی سی خبرهایی از تعدیل مثبت شرکت در گزارش شش ماهه شنیده شده است. این موضوع بر سود دسبحا به عنوان سهامدار اصلی کی بی سی نیز تاثیر گذار خواهد بود.

دیروز این گزارش را آقای محمدی در مطلب « خبرهای مهم و تاثیرگذار از مجمع کی بی سی و قشهد » مفصل تر برای شما بررسی کردند.

بترانس

شنیده می شود زمین شرکت ایران ترانسفو ری (زیر مجموعه هلدینگ ایران ترانسفو) در هفته گذشته در روزنامه دنیای اقتصاد به مزایده گذاشته شده است است. این زمین ۶هکتار با سند تجاری می باشد (ارزش این زمین حداقل ۱۸۰میلیارد تومان برآورد شده است)قرار است شرکت ایران ترانسفو ری به کارخانه احداث شده در پرند با تولیدی به مراتب بالاتر انتقال یابد. با فروش این زمین نقدینگی بسیار بالایی در اختیار بترانس قرار می گیرد.

خگستر

شایعه شده است که خگستر برنامه ای برای افزایش سرمایه ی 100% از محل سود انباشته دارد.

حفاری شمال

با گسترش فعالیتهای اکتشافی و استخراجی شرکت نفت، این شرکت با پتانسیل افزایش حجم عملیات روبرو است.

مداران

در مورد این سهم صحبت های زیادی کرده ایم..نمودار و هدف های سهم را در بخش « مداران از نگاه الیوتی » برای اعضای حرفه ای آماده کرده ایم.

سرمایه گذاری البرز

راه اندازی شهرک دارویی برکت در استان البرز و ثبت آن به عنوان منطقه آزاد تجاری، که به سهامدار عمده این شرکت تعلق دارد، در کنار احتمال رشد قیمت دارو در نیمه دوم سال مهمترین پتانسیلهای شرکت هستند

 

فقط دو روز دیگر فرصت استفاده  از هدیه ای که بابت شروع به کار و رونمایی از نسخه جدید سایت تحلیلها در نظر گرفتیم باقی مانده است..قطعا شما هم میخواهید همچون حرفه ای های بازار از مطالب حرفه ای ما مطلع شوید و از امکانات جدید سایت مثل معرفی سهم های حمایت شده در هفته  . تبادل نظر با دیگر اعضا و به اشتراک گذاری مطالب خود استفاده  کنید این فرصت فقط تا ساعت ۱۲:۳۰ روز دوشنبه ۱۲ شهریور ماه میباشد.

(همینجا کلیلک کنید و قبل از سفارش با اعمال کوپن 56TN119 در بخش عضویت حرفه ای از تخفیف ویژه سایت جدید بهره ببرید)

 Screen Shot 2014-08-27 at 5.58.35 PM

 

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم.

مس (تن/دلار) 6996

نیکل (تن/دلار) 18694

آلومینیوم (تن/دلار) 2049

روی (تن/دلار) 2365

طلای جهانی (اونس/دلار) 1288

 

موفق باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start

4 نظرها

نطر گذاشتن