اتفاقات روزهای گذشته، تصمیمات فردا …

199
telegramnokhbegan-start
اتفاقات روزهای گذشته، تصمیمات فردا ...Reviewed by رضا on Oct 25Rating:

مجمع عمومی عادی سالانه هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس برگزار گردید. در این مجمع ابتدا گزارش فعالیت هیئت مدیره توسط مدیرعامل جدید ارائه گردید. در آن اشاره به اهمیت تداوم مسیر شرکت در راستای برنامه های استراتژیک گردید. علاوه برآن تاکید بر حفظ شرکت های سود ده در گروه گردید و اشاره شد که تصمیم هیئت مدیره بر آن است که شرکت های زیان ده به سود دهی رسیده یا از گروه حذف گردند. ماحصل نکات حائز اهمیت در بندهای حسابرسی دلالت بر احتمال تعدیل قابل توجه سود انباشته شرکت و تعدیلات سنواتی دارد. اما تا این لحظه با توجه به محدودیت در شفاف سازی و اطلاعات در دسترس امکان برآورد ریالی تعدیلات ذکر شده در تحلیل های ارزش گذاری وجود ندارد. مبلغ 73 ریال به عنوان سود تقسیمی هر سهم و  به تصویب مجمع رسید. در حاشیه بحث های غیر رسمی بعد از مجمع صحبت از ادامه ابهام نرخ خوراک مجتمع های پتروشیمی بود. علاوه بر آن موضوع اعمال تخفیف 30 درصدی برای پتروشیمی های مصرف کننده گاز مایع تکذیب گشته و مدیران شرکت نسبت به چنین تخفیف ویژه ای خوشبین نبودند.

در مورد فولاژ خبرهایی در مورد تعدیل منفی سهم شنیده شده است. برخی منابع این تعدیل منفی را تا 40 درصد نیز عنوان نموده اند.


خبر مهم و فوری : پذیرش دوره 6 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه شروع شده است . توصیه می کنیم حتما با شرایط پذیرش این دوره ارزشمند آشنا شوید . دوره نخبگان بورس 6 یک دوره یکساله با هدف آموزش جامع و کاربردی تحلیل بازار بورس در دانشگاه خواجه نصیر تهران میدان ونک برگزار می گردد. برای اطلاعت بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

مخابرات هم با افزایش تقاضا ها روبرو بوده است. این شرکت که فعلاً بحث هایی را در زمینه ی افزایش قیمت مکالمات تلفن ثابت با وزارت ارتباطات دارد، هنوز نتوانسته وزارت را در زمینه ی این افزایش نرخ راضی کند. البته قبض های فعلی را با اعمال افزایش چاپ کرده است. اما ملزم به برگرداندن مبالغ اضافه به مردم گردید. اما به نظر می رسد که این تقاضاها برای خرید سهم چندان با پشتوانه ی تحلیلی نیست چرا که گزارش مالی این شرکت نیز چندان جالب توجه نبوده است. اخابر 33 ریال زیان را گزارش نموده است که البته جای نگرانی چندانی از این بایت نیست چرا که این شرکت باید از سود زیر مجموعه هایش ،عایدی خود را تامین کند که این اتفاق در زمان خاصی خواهد افتاد.

در اخبار بانکی نیز آمده است که بانک تجارت هم قرار است از فهرست تحریم ها خارج شود. البته این نماد به دلیل افزایش میزان سود مورد توقف قرار گرفت.

سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی هم با خبرهایی که از انحلال شرکت گازلوله به گوش رسیده ، بسیار مورد توجه قرار گرفت.

بررسی گزارش های مالی مهم:

شرکت معدنی باما پیش بینی درآمد 6 ماهه هر سهم خود را منتشر کرده است. این شرکت که در گزارشهای قبلی اش سود هر سهم خود را مبلغ 1424 ریال اعلام کرده بود، در گزارش اخیر خود با تعدیل مثبت 25 درصدی، سود هر سهم را  تا 1787 ریال به ازای هر سهم افزایش داد. کاما موفق به پوشش 59 درصدی بودجه خود به ازای هر سهم 1057 ریال شده است. علت این تعدیل مثبت افزایش فروش عنوان شده است.

شرکت آلومینیوم ایران (با نماد فایرا) توانست برای هر سهم در سال مالی جاری بر اساس عملکرد 6 ماهه مبلغ 1057 ریال سود خالص پیش بینی کرده است. این شرکت که در دوره 6 ماهه موفق به پوشش 64 درصدی بودجه خود معادل 677 ریال به ازای هر سهم شده است در گزارش اخیر خود خبر از تعدیل مثبت 22 درصدی نیز داشته است.

سرمایه گذاری آتیه دماوند پیش بینی درآمد هر سهم خود را  بر اساس عملکرد واقعی دوره 9 ماهه منتشر کرده است. این شرکت برای هر سهم مبلغ 1314 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با گزارش قبلی 19 درصد تعدیل مثبت داشته است. واتی که در دوره 9 ماهه موفق به تحقق 21 درصد از سود خالص هر سهم را محقق کرده است دلایل تعدیل مثبت  سود هر سهم سال مالی 92 را عمدتا افزایش 75 درصدی سود حاصل از فروش سرمایه گذاری ها به دلیل فروش 3 میلیون سهم شرکت سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران اعلام کرد.

شرکت کالسیمین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند 92 بر اساس عملکرد واقعی دوره 6 ماهه را منتشر کرده است. این شرکت برای هر سهم مبلغ 1648 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با اطلاعیه قبلی تعدیل مثبت 52 درصدی داشته و عملکرد دوره 6 ماهه را با پوشش 48 درصدی به پایان رسانده است. فاسمین اعلام نموده که پیش بینی سود هر سهم سال مالی 92 با فرض نرخ LME برای سرب و روی به ترتیب به مبلغ 2100 دلار و 1900 دلار به ازای هر تن و نرخ تسعیر ارز به مبلغ 2800 تومان می باشد.

شتران نیز برای هر سهم در دوره 6 ماهه مبلغ 28 هزار و 394 ریال سود خالص محقق کرده که به معنی تحقق 48 درصدی بودجه 59 هزار و 1 ریالی می باشد. این شرکت پالایشی در عملکرد 6 ماهه در مقایسه با دوره مشابه سال مالی قبل تنها 3 درصد افزایش در سودآوری داشته است.

خزامیا در گزارش اخیر خود برای هر سهم مبلغ 29 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با اطلاعیه قبلی  (مبلغ 6 ریال) تعدیل مثبت 383 درصدی داشته است.

شرکت توسعه معادن روی با سرمایه ای بالغ بر 191 میلیارد و395 میلیون تومان پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به29 اسفند 92 بر اساس عملکرد دوره6 ماهه را منتشر کرده است. کروی در گزارش خود برای هر سهم مبلغ 569 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در گزارش اخیر خبر از تعدیل مثبت نزدیک به 26 درصدی داشته است. این شرکت علت عمده تغییر را تغییر سودحاصل ازسرمایه گذاریها درمقایسه با پیش بینی قبلی عمدتاً ناشی افزایش در پیش بینی سود هر سهم شرکت های فرعی اعلام کرده است.

پتروشیمی جم نیز در دوره 6 ماهه برای هر سهم مبلغ 1584 ریال سود خالص محقق کرده که این مبلغ در مقایسه با دوره مشابه سال مالی قبل 404 درصد افزایش داشته است. این شرکت که برای هر سهم در سال مالی 92 مبلغ 3347 ریال سود خالص پیش بینی کرده بود در گزارش 6 ماهه پوشش 47 درصدی را محقق نموده است.

فملی برای هر سهم مبلغ 551 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با بودجه قبلی (مبلغ 502 ریال) نزدیک به 10 درصد تعدیل مثبت داشته است. تحقق سود 51 درصدی نیز درگزارش 6 ماهه این شرکت مشاهده شده است.

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن