انتخاب سهام مناسب با استراتژی کارشناسان تحلیلها- بخش پنجم

1607
telegram nokhbegan-start
انتخاب سهام مناسب با استراتژی کارشناسان تحلیلها- بخش پنجمReviewed by یونس برازیده on Sep 15Rating:

استفاده از نسبت های فیبوناچی ، الگوهای هارمونیک و انالیز زمانی جهت تعیین میزان اعتبار حمایت و مقاومت ها

در قسمت قبل به بررسی نقاط حمایت و مقاومت سهم پرداختیم و در این قسمت به تعیین میزان اعتبار این حمایت ها و مقاومت ها می پردازیم. (مطالعه قسمت قبل با کلیک بر اینجا)


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

فیبو ناچی قیمت به ترتیب اهمیت دارای سه نوع میباشد:

  1. فیبوناچی ریترسمنت (داخلی)
  2. فیبوناچی پروجکشن
  3. فیبوناچی اکستنشن ( خارجی )
  4. فیبوناچی اکسپنشن

فیبو ناچی ریترسمنت (داخلی)

از انجایی که رترسمنت داخلی همیشه کمتر از 100% میباشند، این سطوح اصولا برای شناسایی اهداف قیمتی در اصلاحات مورد استفاده قرار میگیرند. مهمترین نسبت های فیبوناچی ریترسمنت 38.2% – 50% – 61.8% – 78.2% و نسبت 88.6% میباشد. (مثال: شکل های زیر)

اصلاح در موج صعودی :

دی

111 تصویر انتخاب سهام مناسب با استراتژی کارشناسان تحلیلها- بخش پنجم

5665 تصویر انتخاب سهام مناسب با استراتژی کارشناسان تحلیلها- بخش پنجم

اصلاح در موج نزولی

630 تصویر انتخاب سهام مناسب با استراتژی کارشناسان تحلیلها- بخش پنجم

فیبوناچی پروجکشن:

مهمترین فیبوناچی پروجکشن نسبت های 100% و 161.8% میباشد. فیبوناچی Projection نقاط بازگشت بیش از 100 درصد بازگشت هر موج را نمایش می دهد با این تفاوت که میزان بازگشت تصحیح قیمت در یک موج برای بدست آوردن نقاط بالای 100 درصد آن روند اهمیت دارد.

در شکل زیر پروجکشن اصلاحی موج صعودی در تایم هفتگی رسم شده است و همون طور که میبینید دو خط بنفش رنگ هر دو با هم برابر هستند و معمولا برای تعیین الگوی AB=CD استفاده میشود (به مانند دیگر ابزار های تکنیکال به تنهایی کاربرد ندارد و باید با ابزار های دیگه مورد استفاده قرار گیرد).

000 تصویر انتخاب سهام مناسب با استراتژی کارشناسان تحلیلها- بخش پنجم

فیبوناچی اکستنشن ( خارجی )

فیبوناچی اکستنشن نقاط اصلاحی بیش از 100% ریترسمنت میباشند که مهمترین این نقاط به ترتیب 127.2% ، 161.8% و 261.8 % و 361.8% میباشد که در مطلب زیر در مورد الگوهای ها مونیک میتوانید این نسبت ها رو مشهاده کنید.

فیبوناچی اکسپنشن:

این نوع نسبت کاربرد کمتری دارد و من هم کمتر از این نسبت استفاده میکنم و دوستان و کاربران گرامی میتونند در این زمینه هم از منابع دیگر اطلاعات بیشتری کسب کنند.

الگوهای هارمونیک:

تمامی الگوهای زیر الگوهای ایده ال هارمونیک میباشند

55121 تصویر انتخاب سهام مناسب با استراتژی کارشناسان تحلیلها- بخش پنجم

در صورت تشکیل و انتهای الگوهای هارمونیک در نواحی PRZ باشند اعتبار تحلیل و نقطه خرید مورد نظر از اعتبار بیشتری برخوردار است.

آنالیز زمانی :

همانند فیبوناچی قیمتی میباشد با این تفاوت که بجای اصلاح قیمتی ، اصلاح زمانی رو بررسی میکند . این ابزار در نرم افزار دینامیک تریدر وجود دارد و به دلیل زیاد بودن این مبحث دوستان میتونند از طریق اینترنت یا منابع دیگر در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنند و اگر سوالی در این زمینه باشه که بتونم کمکتون کنم، دریغ نخواهم کرد.

واگرایی ها:

یکی از موارد دیگر که میتوان بر بازگشت قیمت و همچنین بر اعتبار نقاط خرید بیافزاید واگرایی بین نمودار و اندیکاتور ها میباشد که بسیار کاربردی است و از اعتبار زیادی برخوردار میباشد. به لطف دوستان مبحث واگرایی در سایت تحلیل ها قرار داده شده است.

تمامی مطالب گفته شده بالا صرفا جهت تأیید اعتبار نقاط حمایت و مقاومت استفاده شود و به تنهایی در تحلیل ها مورد استفاده قرار نگیرند. یعنی اینکه ابتدا نقاط حمایت و مقاومت کلاسیک و خط روند سهم رو تعیین کنید و به دنبال نسبت های فیبوناچی و واگرایی و الگوهای هارمونیک در این حمایت ها و مقاومت باشید و با استفاده از مطالبی که در این قسمت گفته شد اعتبار این مقاومت ها رو مورد بررسی قرار دهید.

در قسمت بعد پارامتر های دیگر جهت ورود به سهم از جمله مبحث مهم ریسک به ریوارد که یکی از مهمترین مبحث جهت تأیید یا عدم تأیید ورود به یک سهم مباشد رو بررسی خواهیم کرد و مثال هایی کلی از تمامی مباحث برای قابل درک بودن مطالب گفته خواهد شد

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن