بازار منفی به استقبال عرضه هلدینگ خلیج فارس میرود

139
telegramnokhbegan-start
بازار منفی به استقبال عرضه هلدینگ خلیج فارس میرودReviewed by منوچهر عطائی on Mar 6Rating:
احتمال درج نماد هلدینگ خلیج فارس در روز شنبه
رئیس سازمان خصوصی سازی از احتمال درج نماد هلدینگ خلیج فارس روز شنبه در بورس تهران خبر داد.

محمدرحیم احمدوند، رئیس سازمان خصوصی سازی در گفت و گو با خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) گفت: روز یکشنبه آخرین جلسه هماهنگی برای عرضه هلدینگ خلیج فارس با حضور مسئولان سازمان بورس، سازمان حسابرسی، خصوصی سازی و هلدینگ خلیج فارس برگزار و کلیه اقدامات اجرایی جهت واگذاری 5 درصد از سهام این شرکت انجام شد.

وی افزود: آخرین هماهنگی‌ها برای ارائه اطلاعات توسط هلدینگ خلیج فارس انجام شده و پیگیری ها در حال انجام است تا با توجه به توافقات حاصل شده و لزوم ارائه برخی اطلاعات ان‌شاالله این شرکت برای ورود به بورس آماده شده و نماد آن روز شنبه در بورس تهران درج شود.

احمدوند با بیان اینکه برخی از اطلاعات شرکتهای هلدینگ خلیج فارس به بورس ارائه شده و مابقی اطلاعات قرار است تا پایان این هفته به بورس ارائه شود،افزود: درصورتیکه اطلاعات مدنظر بورس تا پایان هفته به بورس ارسال شود نام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس روز شنبه در بورس درج شده تا زمینه عرضه اولیه سهام این شرکت فراهم شود.

وی ضمن بیان اینکه باید مسئولان باید در خصوص عرضه این سهم همکاری داشته باشند، اظهار کرد: تعامل بین وزارت نفت و وزرات اقتصاد برای واگذاری بزرگ ترین شرکت بورسی در حال انجام است و نگرانی وزارت نفت در خصوص خوراک شرکتهای پتروشیمی برطرف شده است زیرا درعرضه خرد و 5 درصدی نگرانی وجود ندارد.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی ضمن بیان اینکه سازمان خصوصی سازی در تلاش است 5 درصد از سهام این شرکت را تا پایان سال در بورس عرضه کند، تصریح کرد:سازمان خصوصی سازی قانون اصل 44 را که مقام معظم رهبری بارها در مورد آن تذکر داده است اجرا کرده و مکلف است تا مطابق قانون عمل کند.

به گزارش ایسنا، هلدینگ خلیج فارس با سرمایه 2،4 هزار میلیارد تومانی از ابتدای سال تاکنون در مرحله آماده سازی قرار داشته و قرار است تا پایان سال 5 درصد از سهام آن به عنوان بزرگ ترین شرکت بورسی در بازار سرمایه عرضه شود.
bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن