بررسی بازار در روزهای باقیمانده هفته جاری

599
telegram nokhbegan-start
بررسی بازار در روزهای باقیمانده هفته جاریReviewed by محمد محمدی on Sep 29Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

شاید مهمترین مشخصه بازار امروز ارزش پایین معاملات بود ، نبود تقاضا در بازار امروز بصورت کامل مشهود بود همین موضوع باعث شده بود که هر چه به ساعات پایانی معاملات نزدیکتر میشدیم قیمتها بیشتر به سمت منفی میل میکردند . احتمال اینکه بازار روزهای باقیمانده هفته را هم به همین صورت سپری کند وجود خواهد داشت . پس در خریدها خیلی عجله نکنید و منتظر قیمتهای جذابتر باشید .


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در نهایت امروز شاخص کل با 31 واحد افزایش به عدد 71675 واحد رسید ، بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای کچاد ، اخابر ، کگل و ومعادن داشتند .

 

آخرین خبرهای هسته ای :

 

عراقچی: دور تازه مذاکرات کمتر از ۲ هفته دیگر آغاز می‌شود

نماینده ایران در مذاکرات هسته‌ای با بیان اینکه اختلافات بر سر مسائل اصلی همچنان باقی است، گفت: دور آتی مذاکرات کمتر از ۲ هفته دیگر در یک شهر اروپایی برگزار می‌شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران روز یکشنبه گفت مذاکرات هسته‌ای که تازه‌ترین دور آن روز جمعه بدون اعلام نتیجه پایان یافت، کمتر از دو هفته دیگر در یک شهر اروپایی از سر گرفته می‌شود.

آقای عراقچی که با خبرگزاری «کیودو» ژاپن مصاحبه می‌کرد، گفت این دیدار در حالی صورت می‌گیرد که «اختلافات بر سر موضوعات مهم» پابرجا مانده است.

وی افزود: «ما توانستیم در فضایی سازنده به درکی بسیار بهتر برسیم، اما هنوز اختلافات بر سر مسائل مهم باقی مانده است.»

هفتمین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 در شهر نیویورک در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل برگزار شد. در حالی که پیشتر صحبت‌هایی از برگزاری نشست‌هایی در سطح وزیران خارجه هفت کشور مطرح شده بود، این نشست به دلیل آنچه «لوران فابیوس» آن را عدم پیشرفت در مذاکرات خواند، برگزار نشد.

بر اساس توافق موقتی که سال گذشته میان تهران و پنج عضو دائم شورای امنیت به علاوه آلمان به دست آمد و در پایان تیر ماه برای چهار ماه تمدید شد، طرفین باید تا روز سوم آذر به راهکار جامع دست یابند.

گروه قندی :

امروز نیز مانند روز گذشته نمادهای این گروه با تقاضای نسبتا خوب و صف خرید همراه بودند ، باید دید در نهایت چه نرخی برای شکر اعلام خواهد شد و آیا شرکتهای این گروه با توجه به وضعیت فعلی بازار کالا خواهند توانست محصولات خود را به نرخ مصوب بفروشند یا رکود بازار آنها را مجبور به عقب نشینی از قیمتهای مصوب خواهد کرد.

 

گروه دارویی :

امروز اکثر نمادهای این گروه متعادل معامله میشدند ولی با توجه به جو کلی بازار هرچه به پایان معاملات نزدیکتر میشدیم معاملات این گروه رنگ قرمز به خود میگرفت ، بطوریکه برخی از نمادهای این گروه از جمله دسبحا و داسوه و به قیمتهای منفی کامل هم رسیدند . طبق بررسیها اکثر شرکتهای این گروه از جمله دالبر ، دتولید ، دیران ، دابور و… گزارشات ششماهه مطلوبی خواهند داشت . در صورتی که طی روزهای آینده جو بازار منفی باشد به دید میان مدت و بصورت پله ای میتوانید از این گروه خرید داشته باشید .

 

گروه خودرویی :

نحوه معاملات این گروه همچنان نشان از حمایت نسبی از نمادهای اصلی این گروه از جمله خساپا و خودرو دارد . امروز اکثر شرکتهای این گروه متعادل معامله میشدند . البته نمادهای ختور ، خکار و خمحرکه معاملات متفاوتی داشتند و امروز صف خرید خوبی را تجربه کردند . شنیده میشود این سه نماد وضعیت مطلوبی دارند و احتمالا گزارشات ششماهه بهتری نسبت به بقیه گروه خواهند داشت .خزامیا که طی روزهای قبل پرتقاضا بود امروز با حجم معاملات نسبتا بالا حتی منفی کامل را نیز تجربه کرد . طی روزهای گذشته گروه مالی ملت از خریداران این سهم بود .

 

گروه ساختمانی :

امروز شاخص این گروه به نقطه مقاومتی سختی رسید و نتوانست مجوز عبور از این محدوده را اخذ نماید ولی نکته قابل توجه معاملات مثبت و همراه با صف خرید نمادهای ثفارس ، ثاخت و ثنوسا بود که علی رغم معاملات متعادل بقیه نمادهای گروه توانستند صف خرید خود را حفظ نمایند . به هر حال در صورت اصلاح قیمتی طی روزهای آتی اکثر نمادهای این گروه از جمله ثتران و ثغرب در واچینگ لیست ما برای خرید خواهند بود .

 

گروه معدنی :

امروز کچاد مجوز افزایش سرمایه 42% خود را برای بازار رو کرد ، موضوعی که باعث شد این نماد بتواند حتی به صف خرید هم برسد و لی در نهایت متعادل شد . بقیه نمادهای این گروه از جمله کگل و ومعادن نیز تحت تاثیر معاملات کچاد روند معاملاتی بهتری نسبت به روزهای قبل داشتند بطوریکه بیشترین تاثیر بر شاخص را بر عهده داشتند . در گروه روی فزرین که گفته میشود گزارش ششماهه خوبی خواهد داشت چند روزی هست که همچنان صف خرید خود را حفظ کرده است .

 

گروه غذایی :

در مورد شرکتهای لبنیاتی روزهای گذشته خبری  منتشر شد مبنی بر افزایش مجدد 50تومانی نرخ خرید شیر ولی اعلام شد علی رغم این افزایش قیمت محصولات لبنی گرانتر نخواهند شد ، به هر حال یکی از گروههای که میشه انتظار داشت گزارشات ششماهه نسبتا مطلوبی داشته باشند همین گروه خواهد بود هر چند p/e  بالای اکثر شرکتهای این گروه توجیهی برای خرید باقی نگذاشته است .

 

 

موفق باشید ….

 

bashgah-banner

2 نظرها

نطر گذاشتن