بر بام بازار سه شنبه 12 دی…

194
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 12 دی...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jan 1Rating:

 

سلام به فعالان بازار


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

         

احوال شـاخص:

 

خب دوستان شاهد تعادل مثبت در شاخص هستیم که اواخر بازار خستگی را به آن تزریق نمود و ما این را به علت مقاومت حوالی 38000 میدانیم.

شاخص بازار امروز با رشد معمولی 126.42 ملاقات کوچکی با 38000 داشت اما بالاخره ترجیح داد که فعلا با این عدد روبرو نشود. پارسان شپدیس وملت اخابر وغدیر وبصادر کچاد از شاگرد اول ها بودند که منجر به رشد 0.33 درصدی شاخص شدند.خب امروز اخابر به بازار لطف نکرد و آن را بالا نکشید.دلیلش هم مشهود است عده ای خیلی وقت بود که به پای این سهم نشسته بودند و اکنون نقدینگی را انتخاب کردند.

از طرف دیگر بانک مرکزی رسما اعلام کرد که با مبادله ی طلا بر حسب دلار مرکز مبادلات مخالف است و جهت جلوگیری از قاچاق این فلز گرانبها باید مبنای محاسبات عرضه و تقاضای بازار قرار گیرد.

با این که یکی دوتا از پترو ها گزارش خود را مبنی بر تجدید نظر و شفافیت در خصوص حوادث اخیر اعلام داشته اند، اما میبینیم که همچنان گروه و سایر گروه های مورد توجه مشمول نگرانی سهامداران اند.

 

امروز ارزش معاملات در حدود 1,284.042 B را داشتیم.

عدد شاخص    37,987  واحد.       

 

$ محدوده 3110 تا 3250

 

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها ، در اواخر بازار شاهد اقبال به سمت برخی نماد ها بودیم که گویا وقتی بازار متوجه شد که سهم های بزرگ خسته شدند به سرعت به سمت گروه ها و سهم های کوچک حمله ور شد.

خفناور همانطور که عرض شد خدمتتون سهم سه چهار روزیست که بین انتخاب صف فروش و خرید سردرگم است در هر حال امروز نوبت یک منفی سنگین برای مثبت سنگین دیروز بود. خمحرکه همچنان در مدار مثبت بالا معامله می شود.خبهمن به سرعت به حمایتش حساسیت نشان داد که صف خرید را برایش رقم زد.

خوساز همچنان آرام و پیوسته بالا می رود و خگستر حمایت 215 را با صف سنگین فروش تجربه کرد. خاور برای تعدیل پیش بینی درآمد بازار را ترک گفت.خکار منفی سنگینتری را به خود اختصاص داد.

* لیزینگی ولغدر و ولساپا از بدترین های امروز گروه ارزیابی می شوند.

 

*گروه بانکـی

خب در این گروه هم شاهد رنگ باختگی اکثر اعضا تدریجا از دو روز پیش بودیم.به جز نوسانگیری علی الحساب روی گروه حساب نمیکنیم.

بانک صادرات پس از دو سه روز مثبت خوب با صف فروش روبروست.

بعد از آن به نوین اشاره دارم باز هم بهتر معامله میشود.

بانک های سرمایه و دی ملت بدترین عملکرد را از آن خود کردند.

 

*در  ساختمانیها صرفا برخی اعضا تکنیکی به روند مثبت بازگشتند اما این نوع تصمیمات عمر کمی دارد که به خوبی مبرهن است.

امروز کرمان بی تحرک ماند وساخت همچنان در مدار منفی در حرکت است اما ثفارس وتوس معاملات خوبی داشتند.آ س پ همچنان منفی ثشرق متعادل شد.امروز ثتران دیگر منفی نبود ولی ثاباد متحمل منفی سنگینی شده.

*در گروه سرمایه گذاری

با یک دید کلی رنگ قرمز را غالب دیدیم.اما در گروه چند رشته ای : امید گرچه مثبت اندک دارد اما بی جان شده. وغدیر نشان داد که کم نمیاورد اما هنوز پرقدرت نشده وصنعت مثبت بالایی تجربه کرده. وسپه به منفی هم رسید.ونیکی تقاضای میلیونی دارد. وتوشه متعادل و مثبت بود وبانک صف خرید ندارد اما مثبت خوبی خورده وملت همچنان منفی و  در نهایت پردیس دوباره افت داشت.

امروز واتی تقاضاهایش را از دست داد.

 

*اما به قندی ها میرسیم…

اکثر اعضا در اواخر بازار با رویکرد مثبت جا به جا شدند.

تعلل نسبت به ده پانزده سهم برتر بازار شرایط را برای ورود به قند پر ریسک فراهم کرده اما همین قندی ها هم گزارش خوبی داده اند که خالی از لطف نیست و این در حالی است که نگرانی در خصوص افزایش نرخ وجود دارد گرچه دور از ذهن نیست.

امروز قشیر بدترین عملکرد را داشت و بعد از آن به قشهد قمرو قنیشا قشکر اشاره داریم.

برتری امروز با قزوین و قثابت بود

همچنان برای گروه وضعیت با ثباتی متصور نیستیم.

 

*در گروه موادغذایی غبهنوش همچنان منفی اما نه خیلی و غمارگ متعادل و بهتر از دیروز ظاهر شد.

در این میان غپاک همچنان از منفی بالایی برخوردار است.غالبر منفی دیروزش را جبران کرد.غپینو و غپاک در قعر گروهند.

*در گروه کاشی و سرامیک کساوه در تعادل منفیست. کنیلو  همچنان بهترین عملکرد را داشت . کترام کهرام از منفی ترین های امروزند. کچینی و کسعدی همچنان در منفی اند.

کاشی و سرامیک متاثر از ساختمان عمل میکنند.

*گروه سیمانی ها گروه کمی از خواب بیدار شده و تحرکاتی نشان داده که بعید به نظر میرسد غیر از عوامل تکنیکی باشد.همچنان اقبال را نسبت به گروه میبینیم.

سفارس سغرب سدور و سخزر مورد توجه قرار گرفتند.

 

*در گروه پتروشیمی

خب در بین اعضا همچنان عطش برای خرید پدر پتروشیمیها(پارسان) برقرار است و این را ناشی از تعدیلات در پیش میدانیم که مطمئنا اثر را بر روی نماد خواهد گذاشت و این در حالیست که در زیر مجموعه اقبال قابل توجهی مشاهده نمیگردد و این بروز نگرانی را تایید کرده است.

شپدیس زاگرس شدوص و شفارا(با دستور رفع گره) بالاخص در کانون توجهات بودند.

شپارس همچنان صف فروش را تجربه میکند.

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)، کانی ها از هیجاناتشان فرو کاسته شده اما همچنان مثبت انگاری در آینده شان وجود دارد. کمنگنز همچنان بدقلقی کرد.گروه فلزات اساسی برای مثبت شدن دل و دل میکنند اما فاسمین زنگان فرزین فولاژ فخاس و فروس صدر نشینی امروز را با صف خرید یا مثبت بالا به عهده داشتند.

امروز فلوله فنورد وتوکا و فنوال عملکردی مثبتی نداشتند.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها  دو نماد باقی مانده نسبت به پایانی شان متعادلند اگرچه که هنوز متقاضی دارند.

 

*در گروه برقـی

بترانس رفته رفته منفی بالایی را تجربه کرد.بسوئیچ همچنان منفی میخورد.بموتو هم در راستای دیروز.

مس در حوالی 7900$

*گروه حمل ونقل و ارتباطات و خدمات مهندسی  

امروز مپنا و رتکو قرمز پوش شدند.

تنها حتاید در کانون توجه مانده.

 

حفاری مورد استقبال واقع نشد.اما فاراک  منفی ناچیز دارد.فاذر هم در مناطق حساسی قرار دارد نزدیکترین ناجی سهم حوالی 216 می باشد.

 

 اخابر  امروز به تعادل رسید.

 

 

 

پر سود باشید

 

Make Pain to Take Gain

bashgah-banner
نوشته قبلیسیمان ایلام و …!!
نوشته بعدیسه شنبه 12 دی
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

8 نظرها

نطر گذاشتن