بر بام بازار سه شنبه 21 آذر…

263
telegramnokhbegan-start
بر بام بازار سه شنبه 21 آذر...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 11Rating:


 


خبر مهم و فوری : پذیرش دوره 6 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه شروع شده است . توصیه می کنیم حتما با شرایط پذیرش این دوره ارزشمند آشنا شوید . دوره نخبگان بورس 6 یک دوره یکساله با هدف آموزش جامع و کاربردی تحلیل بازار بورس در دانشگاه خواجه نصیر تهران میدان ونک برگزار می گردد. برای اطلاعت بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام عزیزان

 

         

احوال شـاخص:

دوستان شاخص بازار امروز با رشد 129.51 واحدی در مرز 34000 واحدی قرار دارد. شپدیس شبندر وپارس پارسان فولاد کچاد شیراز از شاگرد اول ها بودند که منجر به رشد  0.38 درصدی شاخص شدند.درحال رسیدن به مقاومت های پیش روی شاخص هستیم در میان مدت 34700 و 35400 را برای شاخص در نظر داریم،کارشناسان بورس اوراق بهادار به رشد بیشتر امیدوارند.

 

ارزش معاملات نیز به 1,155.094 B رسیده است.

عدد شاخص 33,890.30 واحد.

 

نرخ $ در محدوده ی 3000 تومان.

امروز وضعیت خوب بورس های آمریکا هم بر بورس اروپا تاثیر گذاشته است.

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها، دیروز و امروز گویا خبری مبنی بر تغییر موضع در خصوص قیمت گذاری خودرویی ها منتشر شده که با احتساب افت قیمتی دیروزشان اعضا امروز بهتر معامله شدند.

امروز خگستر پس از شش روز در جا زدن در اعداد منفی با صف خرید عرصه را ترک کرد.همچنین خاور در درصد بالا صف خرید به خود گرفته.خمحور نیز در دقایق پایانی صف خرید به خود گرفته اما مثبت بالایی نخورده است.استراحت خفناور یک روز طول کشید و دوباره به مدار مثبت بازگشت.

امروز خاذین خشرق عملکرد ضعیفتری داشتند.بقیه اعضا در منفی و متعادل.

 

* لیزینگی ها امروز ولصنم هم تبدیل به صف فروش شده. ولیز به مثبت دیروز پایبند نبود و دوباره قرمز رنگ شد.ولغدر و ولساپا با مثبت اندکی بسته شدند.

 

*گروه بانکی

 سمایه همچنان منفی مانده. وکار هم همینطور. وپاسار وانصار ونوین  سینا و صادرات در منفی. ودی وتجارت نسبت به بقیه بهتر عمل کردند.

وپارس صف خرید با مثبت بالا.

*در  ساختمانیها امروز وساخت در راستای دیروز صف سنگینی در درصد کامل تشکیل داده.پس از آن ثنوسا و ثامان بهترین عملکرد را داشتند. ثشاهد آ س پ و ثتران اوضاع خوبی ندارند.

 

*در گروه سرمایه گذاری امروز وصنعت از دیروز تا امروز ضعیفتر شده.وسپه دیگر مثبت نیست.وصندوق هم فرقی نکرده.برای وتوشه در دقایق پایانی در حداکثر قیمت متقاضی پیدا شده.ملت مثبت و متعادل.ونیکی در محدوده ی کف پیشینش بهتر شده.بقیه اعضا کم وبیش منفی.

 

*اما به قندی ها میرسیم… 

این ها هم شدند مثل خودرو ها که هر روز رنگ عوض میکنند.امروز سبز بودند.بهترین ها در معامله به ترتیب: قپیرا قشرین قشکر قمرو قزوین قشهد.

 

*در گروه موادغذایی  امروز غالبر همچنان منفی. غپینو همچنان در صدر.غبهنوش و غگل  در مثبت کامل و غاذر غشصفها و غشاذر بدترین عملکرد را داشتند.

غاذر که دیروز از برترین ها بود امروز از بدترین هاست.غشصفها همچنان در قعر جدول.


در این گروه با توجه به غمارگ و غبشهر عنوان شده که مشکلاتی از قبیل تامین و واردات روغن خام ، تهیه مواد اولیه با نرخ بازار آزاد ، گشایش اعتبار اسنادی و تامین تجهیزات را دارند.

 

* در گروه کاشی و سرامیک کنیلو مثبت دیروز را ادامه نداد.کترام و کسعدی به نسبت به دیروز خیلی بهتر معامله شدند.

کترام و کهرام از بهترین ها و بقیه در منفی اندک.

*گروه سیمانی ها  همانطور که مستحضرید این گروه با سردرگمی ناشی از رشد قیمتی نهاده روبرو هستند لذا وضعیت متعادلی ندارند و معاملات امروزشان نیز چنگی به دل نزد.

امروز بدترین عملکرد از آن سفارس سدور سغرب سپاها.

سقاین و سرود در مثبت ناچیز.

 

*در گروه پتروشیمی  امروز یه تکانی به خود دادند.شدوص همچنان منفیست.شیراز دوباره صف خوبی دارد و در مثبت کامل بسته شده.بهترین عملکرد از آن : وپترو شپدیس شمواد شیراز شپترو شفارس شپلی شپاکسا و پارسان.

زاگرس شخارک و شپارس هم دلچسب معامله نشدند.بقیه مثبت و متعادل.

شایعاتی از افزایش نرخ مبنا برای این گروه وجود دارد.

 

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)،  در کانی ها به جز کمنگنز بقیه اعضا در مثبت و منفی اندک در حال تعادل بودند و بهترین عملکرد را کروی داشت، فلوله در ادامه ی دیروز و فولاد ذوب فابرا از منفی های امروز.فسرب چند روزیست حالش بهتر شده. فباهنر  والبته دوباره فخاس در صدر هستند.

امروز برای زنگان معاملات 1,478,512 تایی را داشتیم  1.5 میلیون متقاضی در 385.2،به 100% بازدهی از عرضه ی اولیه نزدیک هستیم.

فخوز هم امروز درگیر معامله ی بلوکی اش خواهد بود اگر انجام پذیرد رالی مثبتی را برای سهم در بر خواهد داشت.

دوستان برای میان مدت به پتانسیل های این گروه و گروه قبلی عنایت داشته باشند.

 

به طور خلاصه در خصوص روند صادرات پلیمر و نرخ جهانی فلزات را در نظر داشته باشید.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها  .شبندر پس از دو روز استراحت دوباره مثبت شده. 

شبریز صف 4 میلیونی دارد اما امروز دیگر حجم را گذراند.

 

*در گروه برقی  بشهاب و بسوئیچ از برترین های گروهند.بترانس هم مثبت کمی خورده.بکاب دو روزیست که صف فروش دارد.

رشد قیمتی مس همچنان ادامه دارد.

*گروه حمل ونقل و خدمات مهندسی  حپترو امروز بی رونق شده بود.حفارس از بدترین و حتاید از بهترین.مپنا هم در درصد بالا بسته شده.

رتکو  همچنان بی جان است و در منفی بالا بسته شده.

 

حفاری  امروز را متعادل گذراند.

فاراک فاذر و فجام از برترین های گروهند.

*در گروه لاستیک و پلاستیک پاسا و پکرمان در تعادلند.پتایر هم دوباره صف فروش.

اخابر  که از دو روز پیش از شکست روندش گفتم دو روزیست که در حال تقویت تقاضاست.

در مورد همراه گفته شده که از زمان تصمیم بر افزایش سرمایه هنوز درخواست رسمی از طرف شرکت به سازمان داده نشده است.لذا خبر های مهمی که هفته های پیش مبنی بر توسعه مطرح شده بود کم جان شده و 4440 تا 4455 محدوده ی مقاومتی سهم هستند.

 

 

پر سود باشید

 

 

 

No Pain, No Gain

bashgah-banner
نوشته قبلیحد ضرر ، سود و …
نوشته بعدیحتماً بخونید
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن