بر بام بازار شنبه 26 مرداد ماه…

239
گزارش بازار
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 26 مرداد ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Aug 17Rating:

 

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

روز ابتدای هفته را با امیدواری به بازار که آنهم بر گرفته از خبر های خوب از جنس مجلس بود شروع کردیم.

رای آوردن آقای زنگنه انگیزه ی خوبی برای گروه هایی از جنس پالایش و پتروشیمی بود.

ایشون قول داده بودند که به حل مشکلات این بخش از اقتصاد توجه ی ویژه ای داشته باشند.

 

ارزش معاملات    2748 میلیارد ریال

حجم معاملات   762  میلیون عدد

 

$$$            3165 (13:20)

برویم به سراغ صنایع امروز:

  *خودرویی ها

اگرچه چندی پیش ایران خودرو همچنان زیان خود را در صورت های مالی آشکار کرد اما این انتظارات است که گروه را به جلو می افکند.خگستر و خودرو و سرمایه گذاری سایپا از دید نموداری آماده ی فتح قله های چندین سال پیش خود هستند.خبهمن نیز مد نظر می تواند قرار بگیرد.

یکی از انگیزه ی های این گروه و البته کل بازار را می توان در خواست کاترین اشتون و دیوید کامرون و حتی آنگلا مرکل،برای شروع دور جدیدی از روابط و مذکرات دانست.

*گروه سیمان ،آهک و گچ

دلیل منفی امروز:مدیرعامل هولدینگ سیمان فارس و خوزستان در ادامه از حل مشکل صادرات سیمان ایران به عراق خبر داد و گفت: به نظر می‌رسد توقف چندروزه صادرات سیمان به عراق بیشتر جنبه سیاسی داشت که این موضوع حل شده است. از سوی دیگر افزایش سه تا ۱۰ دلاری قیمت هر تن صادرات سیمان باعث بهبود عملکرد صادراتی و مالی تولیدکنندگان سیمان شده است.(بورس نیوز)+البته کمی گیر و دار در شاخص گروه متجلی شده که رشد آنها را به تاخیر خواهد افکند.

در این بین شاهد ریزش سنگین صف خرید سفارس بودیم.

*گروه قند و نبات

نصف این گروه مثبت اند و نصف دیگر متوقف.توقف نماد های معاملاتی زیادی را در اواسط بازار به منظور احتمالا نرخ 1900 تومانی شکر داشتیم.معاملات نقش جهان بوی خوبی می دهد.هگمتان و لرستان همچنان در مدار رشد و احتمال اصلاح.

*گروه بانکـی ،

امروز پست بانک نفسی تازه کرد اما از تک و تا نیافتاد.قدرت روند این سهم بالاست.در کنار این امر اخیرا میدکو قصد افزایش سرمایه 50% از محل آورده دارد که این امر پاسارگاد را تقویت خواهد کرد.جداشدن پاسارگاد از این محدوده ی تراکمی امکان رشد را تا 20% فراهم خواهد کرد.در خصوص بانک پارسیان نیز با وجود افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی توجه ها معطوف شده است.

نقل قول:

تقاضا برای تجارت شدت یافته که میتوان حاکی از احتمال انتظار مجوز افزایش سرمایه 100درصدی این نماد و گزارش 6ماهه مثبت تجارت دانست با آنکه محدوده230 به عنوان مقاومت جدی محسوب میشود اما بحق افزایش سرمایه انهم از محل تجدید ارزیابی در کنار تراز ارزی مثبت و تعدیل 50 تومانی هدف بازار رادر این سهم 300تومان قرار میدهدکه مقاومت پیش رو 260 تومان لحاظ میشود.

*در گروه موادغذایی

در این گروه اخیرا خبری منتشر شده بود مبنی بر این که ارز مرجع برای کنترل قیمتی اختصاص خواهد یافت.این خبر کمی سهم بازارشان را تهدید خواهد کرد.اما بهتر است در میان مدت این منفی ها را به پای اصلاحشان بگذاریم.

*در گروه پتروشیمی

اولین نشانه ی دولت تدبیر و امید در خصوص تامین خوراک در این گروه ظاهر شد.امروز غدیر حرکتی خوبی داشت.خوب بودن سهم از آنجایی روشن شد که قبل از این که به 440 برسد حمایت شد.در مجموع برای غدیر 500 اولین بازدارنده است.مارون و شدوص و کرماشا از نمونه های خوبی برای رشد گروه هستند.

نقل قول:

به نظر میرسد شرایط برای ادامه اصلاح قیمت واتی موثر حداقل 680-700 تومان محیا است ارزش  ذاتی این نماد نیز با تنزل شیران محدوده1000تومان را نشان میدهد از سوی دیگر انتظار میرود با بهبود گروه پتروشیمی شاهد ارائه گرارش 9ماهه مثبتی از شیران ورشد قیمت این نماد در بازار باشیم که میتوان بعد از اصلاح آتیه دماوند عاملی برای افزایش ارزش ذاتی این نماد و به تبع رشد آن گردد

در حال حاضر میتوان شرایط شیران را بهتر توصیف نمود.
قاعدتا نمادهایی چون وصنعت و ولصنم از شرایط فوق تاثیر پذیر خواهند بود.

* فلزات شامل (سنگ آهنی،روی ،کانی های فلزی و فلزات اساسی)،

در گروه فلزات کمی تهدید نرخ جهانی قوت یافته است.اما دید نموداری ما در خصوص کروی و معادن سیگنال های خوبی خواهد داد.امروز کنور به استراحت پرداخت.

نقل قول:

بررسی گزارش 3ماهه شرکت حکایت از رشد بسیار مناسب در میزان و مبلغ فروش حکایت دارد به نحوی که رشد 865درصدی پوشش سود به 1362ریال در دروه 3ماهه ، رشد 291درصدی در مقدار فروش و رشد 511درصدی در مبلغ فروش نسبت به دوره مشابه 3ماهه حاکی زا تحولات مثبتی دارد این در حالی است که این شرکت با توجه به صادرات 100درصدی محصولات خود کماکان ارز مبادله ای را برای تسعییر در نظر گرفته .

که شرایط فوق در صورت ادامه داشتن و رفع مشکلات فروش و صادرات و کاهش حتی نسبی تحریم ها در حمل و نقال و مراکز خرید حاکی از پتانسیل بالای این شرکت برای تحقق سودی فراتر از550تومان خواهد بود

روند قیمتی بافق نیز از حمایت مهم 1900-2000 تومانی و میل برای رشد بیشتر حکایت درد که لمس 3000تومان و حتی بیشتر در امسال دور از ذهن نخواهد بود.

*پالایشگاهی

نقل قول:

شبندر: تعدیل سود 92 یه 2238 ریال و پوشش 3ماهه 519 ریالی
حذف سهم 26درصد صهم صندوق توسعه ملی ، اختلاف 135میلیارد تومانی با شرکت ملی پالایش و عدم مشخص شدن سرنوشت تقسیم سود در مجمع 91
شرایط فعلی سهم را بالای 1000تا1200تومان بازگشایی کند اما کلا گروه پتروشیمی با توجه به بازگشایی دستوری کماکان احتمال توقف مجدد آنها بالا میباشد که باید دقت نمود

شپنا : شرایط مشابه شبندر اعلام سود 4883 ریال از نحل افزایش نرخ تسعییر از 2000به 2450تومان / افزایش سرمایه / عدم تغییر قیت نفت / پابرجا بودن طلب11008 امیلیارد ریالی از شیران شصفها و نفت سپاهان

شتران: پوشش 3ماهه 22612ریال از سو 59001 ریالی
افزایش سرمایه تا320 میلیارد تومان
ریسک شتران بالا و احتمال توقف مجدد

شاوان : سود 92 شاوان همان 843ریال بدون اظهار نظر حسابرس میباشد . 36 میلیون یورو تسهیلات ارزی دریافتی از صندوق انرژی بابت طرح در دست اجرای بهبود فرآیند و بهینه‌سازی ظرفیت پالایشگاه به نرخ ارز مرجع تسعییر شده، شرکت پیش بینی سود هر سهم سال مالی 91 را با سرمایه 143ر1 میلیارد ریال در تاریخ 06/11/91 مبلغ 279 ریال اعلام نموده بود که مطابق صورتهای مالی 12 ماهه حسابرسی نشده (ارائه شده در تاریخ 09/04/92) مبلغ 426 ریال و مطابق صورتهای مالی حسابرسی شده مبلغ 453 ریال محقق شده است.

شراز نیزبا شرایط مشابه در محدوده 2600تا2700میتواند بازگشایی شود

شبندر محدوده1200تا1300
شپنا محدوده3100

تمام پالایشگاهی ها موظف شدند موجودی فروش91 را به عنوان درامد شناسایی نکنند
نکته مهم نگاه وزیر نفت به سرعت بخشیدن به افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس و شپنا شبریزشبندر و … میباشد

از سوی دیگربازگشایی شبندر حجم مناسبی از نقدینگی متوقف شده را نیز مجدد به جریان میاندازد.

 

همواره پر سود باشید…

bashgah-banner
نوشته قبلیتبریک سود 32 درصدی اخابر
نوشته بعدیپارسیان و محدوده ی مهم
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

3 نظرها

نطر گذاشتن