بر بام بازار شنبه 30 فروردین ماه 93…

237
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 30 فروردین ماه 93...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Apr 19Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلامی گرم خدمت فعالان بازار ؛

احوال شاخص

به لحاظ تکنیکی ، ریزش شاخص کل را در روزهای گذشته در داخل یک کانال نزولی محصور کرده ایم.قیمت به کف کانال برخورد کرده و واکنش نسبی از خود نشان داده است. در اندیکاتورها نیز اغلب آن ها در محدوده اشباع فروش قرار دارند یا این که واگرایی مثبت با قیمت زده اند.

اما از دید الیوتی ، ریزش اخیر را به هیچ عنوان نمی توان به صورت پیشرو شمارش کرد. فرم ریزش اخیر نیز در دسته هیچ یک از ریزش های ساده نیست. بنابراین می توان گفت که صرفا گام اصلاحی بازار را می توان به فرم یک اصلاح مرکب شمارش کرد.

در حال حاضر به نظر شاخص یک اصلاح به فرم wxy را تکمیل کرده است. البته هنوز با قطعیت از پایان این موج نمی توان سخن گفت. اما در بدترین حالت باید گفت در اواخر این موج قرار داریم. اکنون دو سناریو پیش روی شاخص است :

1 – پایان اصلاح و آغاز رالی صعودی تا حوالی سقف قبلی (با توجه به جو کلی بازار این گزینه کمی بعید به نظر می رسد)

2 – آغاز یک رالی صعودی در قالب موج x که می تواند تا سقف کانال حداقل رشد نماید.

در مجموع می توان گفت که در حال حاضر محدوده 76500 واحد به جهت محل تلاقی سقف کانال نزولی و محدوده تبدیل سطح می تواند به عنوان مهمترین سطح مقاومتی پیش روی شاخص عمل کند.

در حاشیه بازار و در اخبار سیاسی ، آژانس در گزارش ماهانه‌اش درباره توافق هسته‌ای ایران و 1+5 موسوم به “برنامه اقدام مشترک” اذعان کرد که ایران بر اساس این توافق به کاهش ذخیره اورانیوم 20 درصدی‌اش ادامه داده است.

در اخبار اقتصادی ، آمارهای مربوط به ماه مارس میلادی از کاهش صادرات نفت در آن ماه خبر می‌دهد. این اولین بار در 5 ماهه اخیر است که فروش نفت ایران نزولی می‌شود. میزان صادرات نفت خام ایران برای اولین بار در 5 ماهه، در ماه مارس میلادی کاهش یافته است. در صورت ادامه این روند کاهشی، میزان صادرات نفتی ایران به حد متوسط تعیین‌شده در توافق موقت، نزدیکتر می‌شود.

بر اساس توافق 6 ماهه‌ای که روز سوم آذر پارسال بین ایران و گروه موسوم به 1+5 به دست آمد، صادرات نفت ایران باید به روزانه یک میلیون بشکه محدود می‌شد. با این وجود، آژانس بین‌المللی انرژی در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد این رقم اخیرا به 1.6 میلیون بشکه در روز رسیده که بالاترین حد از زمان آغاز تحریم‌های نفتی علیه ایران است.

اطلاعات مربوط به بارگیری نفت‌کش‌ها که رویترز به آن دست یافته، نشان می‌دهد ایران در ماه مارس کمی بیش از یک میلیون بشکه و در ماه آوریل 953 هزار بشکه در روز صادرات نفتی داشته است.

اما در بازار سهام پیش بینی تعادل در بازار را داشتیم که این پیش بینی هم با رنگ قرمز پایان یافت.

ذوب آهن که با افزایش تقاضا و قیمت محصولات خود در بورس کالا مواجه شده ، باز هم نتوانست بر ترند نزولی خود غلبه کند. همچنان حمایت معتبر قیمت روی 365 تومان قرار دارد که برای خرید باید منتظر رسیدن قیمت به این سطح بود یا با شکست مقاومت 412 تومان به سهم ورود کرد.

در نماد مبارکه نیز سهم در کف کانال صعودی قرار دارد. هر چند با توجه به نزدیکی به فصل مجامع می توان گفت که فولاد در این قیمت ها کم ریسک است. اما هدفمندی بر این گروه سایه افکنده است و باعث شده تا خریداران در این گروه احتیاط را در دستور کار خود قرار دهند.

فجر هم که در روزهای گذشته به آن اشاره شد ، با تحرکات حقوقی ها در حال پیشروی است. به نظر احتمال رسیدن قیمت به محدوده 680 تومان دور از دسترس نیست.

شاید با آمدن فولاد هرمزگان به بازار خون تازه ای به رگ های نمادهای این گروه تزریق شود.

در گروه روی و در نماد فرآوری شنیده می شود شرکت در گزارش 12 ماهه موفق به تعدیل مثبت 25 درصدی شده است. همین شایعات در مورد فاسمین نیز به گوش می رسد. سهمی که به نظر حوالی 400 برای خرید بد نباشد. به عقیده تحلیل گران تکنیکی این سهم در صورت شکست مقاومت 465 تومان ، می تواند تا حوالی 500 نیز پیشروی نماید.

توسعه معادن روی هم پس از یک ریزش سنگین در حال کف سازی است. همچنان سطح حمایتی 200 – 210 تومان حمایتی معتبری پیش روی قیمت است و خرید در محدوده های یاد شده کم ریسک ارزیابی می شود. 244 و 265 تومان مقاومت های پیش روی سهم هستند که در کوتاه مدت می توانند باعث تشدید عرضه ها شوند.

اما در نماد فسرب در تایم فریم هفتگی سهم در اواخر موج e از موج b اصلاحی قرار دارد. محدوده 200 تومان با حد ضرر 180 تومان می تواند برای میان مدت گزینه کم ریسکی از این سهم بسازد.

در نماد باما ، الگوی هارمونیک ab=cd دوسویه در نمودار سهم رویت می شود. مدتهاست که سهم در داخل یک کانال صعودی در حال نوسان است. کف سهم حوالی 820 تومان قرار دارد که با توجه به شایعاتی پیرامون افزایش سرمایه سهم می تواند در محدوده ذکر شده گزینه مناسبی برای خرید باشد.

در نمودار زنگان ترند نزولی قیمت حوالی 370 تومان طی طریق می کند. به نظر می رسد در مرحله اول قیمت قصد تست سطح مذکور را دارد. برای خرید باید منتظر شکست محدوده مذکور بود.

کاربران عزیز میتوانند سوالات خود را در بخش حرفه ای پرسش و پاسخ با کارشناسان مطرح نمایند.(کلیلک کنید)

همچنین میتوانید نماد های تحت نظر را در این بخش ببینید و با سبد حرفه ای ما همراه شوید..

موفق باشید…

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن