بر بام بازار شنبه 9 دی…

159
telegramnokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 9 دی...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 29Rating:

 


خبر مهم و فوری : پذیرش دوره 6 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه شروع شده است . توصیه می کنیم حتما با شرایط پذیرش این دوره ارزشمند آشنا شوید . دوره نخبگان بورس 6 یک دوره یکساله با هدف آموزش جامع و کاربردی تحلیل بازار بورس در دانشگاه خواجه نصیر تهران میدان ونک برگزار می گردد. برای اطلاعت بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام به فعالان بازار

 

         

احوال شـاخص:

 

دوستان شاخص بازار امروز با افت معقول 176.4 روز اول هفته را منفی شروع کرد. فولاد کچاد فملی پارسان کگل فخوز رمپنا از شاگرد اول ها بودند که منجر به افت  0.466 درصدی شاخص شدند.اگر چه که منفی امروز را کمی غیر طبیعی دیدیم اما در تایم روزانه واگرایی شاخص مشهود بود.

 

 

امروز ارزش معاملات در حدود 1,496.997 B را تجربه کردیم.

عدد شاخص    37,622.40  واحد.

 

دلار محدوده 3350

 

خبر بازگشت اوباما از تعطیلات عید نماینده ی اهمیت این رئیس جمهور به اوضاع کشورش عنوان شده که امروز نوید بخش نسیم مثبتی به اکثر بازارها شد.

شاهد اقبال بازار به سایر صنعت ها هستیم.

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها ، همچنان دو خودرو ساز بزرگ متوقفند،اما عموما جو متعادل اما رو به بالایی را در عمده نماد های این گروه شاهد بودیم که شخصا آن را از روزنه ی تاکید معاون ریاست جمهوری مبنی بر حمایت از صنعت میبینم.

خفناور افت روز گذشته را به زیبایی جبران کرد و در مثبت بالایی بسته شد و خمحرکه نیز به سرعت به سمت صف فروش پیشروی کرد.خبهمن اگرچه صف خرید ندارد اما مثبت ظاهر شد.

خوساز همچنان مثبت و صف خرید را حفظ کرده و خگستر هم منفی شد که استراحت تلقی میکنیم.حمایت خاور برایش خوب بود و آن را سبز کرد.خکار هم جالب معامله نشد.خپارس همچنان در منفی دست و پا میزند.

* لیزینگی  ولغدر امروز با صف خرید اندکی در اواخر بازار به پایان برد و ولصنم نیز پس از بازگشایی خیلی مورد توجه قرار نگرفت.

 

*گروه بانکـی

امروز شاهد اقبال به صنعت بانکداری بودیم که اکثر اعضا را با درصد های بالا و یا صف خرید از بازار استقبال کرد.

بانک های صادرات سرمایه و ملت بیشتر از بقیه مورد توجه بودند.

پارسیان پاسارگاد انصار سینا تجارت و نوین هم در رتبه های بعدی اند.

گردشگری که قبلا خوب عمل میکرد امروز را با قرمز به پایان برد.

 

*در  ساختمانیهااین صنعت همچنان سردرگم است و به جز دید تکنیکی و شاهد توسعه و تحولی در گزارشان به چیز دیگری اهمیت نمی دهیم.تا زمانی که اوضاع فروش و نرخ فروش تغییر نکند وضعیت خاصی را متصور نخواهیم بود ثامان چهارمین روز منفی با درصد بالا را با صف فروش تمام کرد..آ س پ و ثشرق که از برترین روز گذشته بودند متعادل شدند.امروز ثتران معمولی اما مثبت بود.کرمان پس از منفی های پیاپی اخیر در حداکثر مثبت بازار را ترک کرد و بالاخره وساخت هم یک منفی سنگین دیگر به ایام گذشته اضافه کرد.

 

*در گروه سرمایه گذاری

در گروه چند رشته ای : امید به گردونه ی مثبت بازگشت. غدیر همچنان به دلیل تکنیکی درگیر است،اما به نظر نمیرسد به دلیل زیر مجموعه ها به همین منوال ادامه دهد. وصنعت صف خود را از دست داده و اندک مثبتی هم دارد.وسپه منفی خوبی خورده!.ونیکی هم دیگر مثبت نیست. وتوشه هم به مثبتش وفادار نماند و منفی شد وبانک هم منفی بالایی را تجربه کرد(نمودار وبانک را دیروزدر بخش مطالب شما قرار دادیم) وصندوق هم که تعاریفی از آن میشود بازار را موقتا ترک کرده.وملت سومین روز سبز خود را به پایان بردو در نهایت پردیس مثبت کاملی را تجربه کرد.

 

*اما به قندی ها میرسیم…

قندی ها دوباره به هیجان رسیدند و از منفی امروز استفاده کردند و سبز پوش شدند.

قصفها و قنقش به خوبی بقیه نبودند.

 

*در گروه موادغذایی امروز غمارگ غبشهر و شاید غبهنوش(که بدترین عملکرد روز گذشته برای این سهم بود) با اقبال قابل توجهی نسبت به سایرین روبرو هستند.

در این میان غپاک از منفی بالایی برخوردار است.

*در گروه کاشی و سرامیک در بین مثبت ها کهرام همچنان ضعیف عمل میکند.کسعدی وکساوه کنیلو و کلوند بهترین عملکرد را داشتند.کچینی که تازه وارد مدار مثبت شد در اواخر بازار کمی بدقلقی نشان داد.

*گروه سیمانی ها گروه سیمان که اخیرا با اقبال مواجه شده بود، دو روزی است که کم جان شده اند.

سفارس سغرب سپاها سخزر سدور بدترین عملکرد را در بین همگروهی های خود داشتند.

ساروم صدر نشینی خود را حفظ کرده.سایر اعضا در حال درجا زدن هستند.

 

*در گروه پتروشیمی اشباع در نمودارشان به خوبی دیده میشود و نیاز به استراحت ادامه ی عرض اندام شان را تضمین میکند.

شدوص از صف فروش در امده و کمی متعادل و مثبت شده.شیراز و کرماشا برای بررسی وضعیت مالی(به قول ناظر) خداحافظی کردند که در صحت آن کمی سوال برانگیز به نظر میرسد، شمواد منفی سنگینی داشت،نماد های پارسان شاراک زاگرس مارون شپترو شپارس اگرچه بارها صفشان فروریخت اما بالاخره با صف یا مثبت کامل معامله شدند.

شاهد منفی شدن شخارک شپدیس شفن شفارس شسم هستیم.

وپترو دوباره به روزهای بد برگشته.

 

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)،  کانی ها اصلا جالب توجه نبودند افت سنگینی را در کچاد کاما کگل و کروی شاهد بودیم که البته با توجه به رشد اخیر نگران کننده نیست.اما کنور پر پتانسیل با این که منفی بود بهتر عمل کرد. گروه فلزات اساسی هم مانند گذشته کم اقبال بودند.ذوب آهن هم به دلیل نامعلوم متوقف شده. در این میان و فرزین فسرب وتوکا و البته فولاژ فخاس فجر فنوال فلوله و فروس که اخیرا کمتر فعال بودند بهترین عملکرد را داشتند.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها  شبهرن و شنفت امروز مسئولیت گروه را به جای شبندر و شبریز متوقف شده بر عهده داشتند.

 

*در گروه برقی بترانس بالاخره مثبت شد اما بشهاب همچنان منفی.بسوئیچ در راستای قبل مثبت بالایی داشت..بموتو هم در حداکثر است.

مس کاهش داشته است.

*گروه حمل ونقل و ارتباطات و خدمات مهندسی  رتکو به در نزدیکی 270 حمایت شده و همرا مپنا از اصلاح بازگشته و مثبت بالایی تجربه میکنند.

حتاید حفارس حپترو  در کانون توجهاتند.

 

حفاری مثبت شد و بازار را ترک کرد.اما فاراک  مثبت متعادل است.فاذر هم بیش از یک کندل زیر 226 دوام نیاورد و سزپوش شد.

 

 صف اخابر  پابرجاست گویا باید منتظر گره باشیم.

 

 

 

پر سود باشید

 

Make Pain to Take Gain

bashgah-banner
نوشته قبلیشرکت قند هکمتان …
نوشته بعدیحمایتی از رتکو
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن