بر بام بازار چهارشنبه 16 بهمن ماه…

246
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 16 بهمن ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Feb 5Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شاخص

سلام خدمت دوستان بازاری؛

امروز روز آخر هفته و اتمام بازاری پر از تهی.کش و قوس های بازار با مجلس در حال اتمام بوده و شاید دیگر بهانه ای برای آزار و اذیت بازار نباشد.البته تا آنجا که مطلع شدم بهانه ی هفته ی بعد جور است.و آنهم تکذیب و اصلاح خبر های این هفته بود.بالاخرخ رسم سرمایه گذاری این چنین است.

در خصوص پتروشیمی ها خبری قرار دادم که بررسی و انالیز حساسیت است.حتما بخوانید.

خبر های امروز:

 استخراج کنندگان معادن سنگ آهن موظف به پرداخت 30 درصد مبلغ فروش خود به خزانه شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی موافقت کردند تا استخراج کنندگان معادن سنگ آهن 30 درصد مبلغ فروش محصولات خود را به خزانه داری کل کشور واریز کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه 14 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه 93 کل کشور با جزء 2 بند الف تبصره 10 که درباره پرداخت 30 درصد مبلغ فروش محصولات استخراج کنندگان معادن سنگ آهن و واریز آن به خزانه داری کل کشور است موافقت کردند.

حداقل قیمت پایه خوراک گاز واحدهای پتروشیمی 15 سنت تعیین شد

 نمایندگان مجلس قیمت پایه خوراک گاز واحدهای پتروشیمی را مشخص کردند.به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد توکلی در نشست علنی عصر امروز ( سه شنبه 15 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی تبصره های الحاقی به ماده واحده  لایحه بودجه سال 1393 کل کشور بند ج تبصره الحاقی 21  را تصویب کردند که بر اساس این بند قیمت پایه خوراک گاز واحدهای پتروشیمی در چارچوب قانون هدفمند کردن یارانه ها به گونه ای تعیین می گردد که نرخ بازدهی داخلی ارزی سرمایه گذار (IRRE) این واحدها  تا بیست و پنج درصد (25%) باشد به شرط آنکه از 15 سنت در هر مترمکعب کمتر نشود.

یه نکته ای یاد دوستان باشد.جم نفتا مصرف داره و این یعنی خوراک مایع.مارون هم گاز طبیعی کیلویی مصرف داره که با نرخ های دیگری محاسبه می شود.خارک هم گازش ترش مصرف می کند و شاراک هم تابع این قانون نخواهند بود.

شنیده های بازار:

شنیده ها حکایت از افزایش واردات تعرفه شکر و بهبود وضعیت بنیادی قپیرا، تقویت احتمال تعدیل مثبت 15 درصدی سود هر سهم در سال مالی منتهی به 31 تیر ماه 93 دارند.

شنیده ها حکایت از در برنامه قرار گرفتن بیمه سهام بورس تهران از سال آینده و تعدیل مثبت انتظاری سود هر سهم بیمه البرز از 96 ریال فعلی به 150 ریال در گزارش پایان سال دارند.

مپنا:در این نماد خبر خوبی از زبان معاون وزیر مطرح شد برهمین اساس در خبرها داشتیم معاون وزیر نیرو از راه‌اندازی بازارهای خرید و فروش برق توسط بخش خصوصی خبر داد و اعلام کرد: با تدوین دستور العملی به زودی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان بخش خصوصی به صورت مستقیم امکان خرید و فروش برق را در کشور پیدا می‌کنند.که اجرای آن خبر مثبت برای نمادهای نیروگاهی نظیر  مپنا وپاسار  پکرما وبصادر سینا و …خواهد بود.

 

پالایشگاه ها:اعطای تخفیف 10 درصدی نرخ خوراک مصرفی به شرکت های پالایشی که تازه تأسیس شده اند و اجرای طرح های توسعه ای در کنار افزایش حدود پنج درصدی قیمت بنزین از جمله خبرهایی است که در خصوص شرکت های پالایشی منتشر شده، به گونه ای که به نظر می رسد قطعی شدن اعمال این برنامه ها در شرکت های پالایشی آثار مثبتی بر وضعیت سودآوری آنها در پی خواهد داشت.همچنین در این گروه، اخذ عوارض آلایندگی از پالایشگاه ها در مجلس رای نیاورد.

**دوستان قولی داده بودم برای معرفی سهم های میان و بلند مدتی به عنوان استراتژی خرید سهام مطمئن در بازاری غیر مطمئن:

دومین سهمی که معرفی می کنم رکیش است.این سهم به دلیل رشد تراکنش های مالی بابت رشد نقدینگی مناسب خواهد بود.البته نمی توان از انعقاد قرار داد هایی با بانک تجارت نیز چشم پوشید.سهم در موج 4 به سر برده و تارگت 1000 تومان منطقیست.

سومین سهم شنبه معرفی می شود…

ببرسی دقیق تر نماد تاپیکو را در اینجا بخوانید..

پیروز باشید :…

bashgah-banner

14 نظرها

  1. سلام. در پتروشیمی هایی مثل شازند و خراسان ک ربطی به این افزایش نرخ ندارن چرا یکباره این خبر روی انها اثر گذاشت ؟؟و به صف فروش کشانده شدند در این مدت؟؟
    ایا ضرب المثل تر و خشک باهم یکجا میسوزد اینجا صدق میکند؟؟

نطر گذاشتن