بر بام بازار چهارشنبه 26 تیر ماه…

257
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار چهارشنبه 26 تیر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 17Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب به تمامی دوستان بورسی؛

شاهد بازگشت تقاضا به بطن بازار بودیم.این روزها در خصوص خیلی از نماد ها گزارش ها بر روی کدال است و موجبات سبز شدن خود نماد و گاه گاهی صنعتشان را فراهم میکند.خبر های خوب پیرامون بازار ما زیاد است اما شاخص به اندازه ی این خبر های خوب بالا رفته اما نمی توان گفت که بالاتر را نخواهد دید.در این گونه شرایط همانطور که مستحضرید اهرم کنترل در دست بزرگان بازار است و تا وقتی اصلاح مناسب چه قیمتی و چه زمانی رخ ندهد شاخص تقویت نخواهد شد.

ارزش معاملات    2100 میلیارد ریال

حجم معاملات    580   میلیون عدد

 

$$$                3250

برویم به سراغ صنایع امروز:

از تاپیکو که نمی توان فعلا صحبت کرد.عجب سهم بی حمایتی است.دوستان اطلاع دارند در خصوص شپاس و … که عرضه شد چه اتفاقاتی روی داد.این اواخر عرضه ها بی جان شده اند.فعلا خیری از خراسان و ثغرب و شپاس و فارس و تاپیکو ندیدیم.احتمالا باید تا یک ماه نگاهشان نکرد.

خودرو خلنت خاذین از نماد های با صلابت صنعت به شمار می روند.البته سر حرفمان در خصوص محور خودرو هم هستیم.اما در لیزینگی ها نظیر ولصنم ولیز برتری با فروشنده ها است.

امروز کارآفرین بازگشایی شد و استقبال پر شوری نداشت.اما پست بانک انگار بیدار شده است.این سهم تا دیروز صف فروش بود و امروز در آستانه ی صف خرید.در خصوص بانکی ها ملت و تجارت و بعد از آن کارآفرین پارسیان و سینا تراز مثبت دارند.پاسارگاد بنا به گفته ها ترازش تراز است و مازاد ندارد.اما صادرات تراز ارزی منفی دارد.

در گروه دارویی تعدیلات قابل توجه است. به طور مثال البرز 38% تعدیل در EPS داشته است.سبحان هم بازگشایی شد بالای 30%.پخش در سه ماهه 21% را پوشش داده است.به طور کلی حال گروه خوب و تعدیلات قابل توجه بوده است.در خصوص سینا و اسوه دیروز اظهاراتی داشتیم که باز می گردند.گویا روند خوبی پیش رویشان است.

سیمان هم روحی تازه یافته است گزارش های جدیدی داشتیم.سدور عایدی جدیدی اعلام کرده بود که تعدیل 8درصدی را نشان می داد.سیمان خاش هم در اصلاحیه خود 133% تعدیل اعلام کرده است.سغرب نیز از سهم های خوبی است که آماده ی رشد است مانند سدور اما این ها در عین حال اشباع خرید نیز دارند.

گروه پتروشیمی نیز رالی خوبی را شروع کردند.در این میان با انتشار خبر هایی پیرامون تقسیم سود 750 تومانی شاراک (اگر اشتباه نگفته باشم) و البته گزارشی که بر روی کدال قرار گرفت(تعدیل 23% سود 92) صنعت جانی گرفته و در این بین زاگرس را نمی توان از قلم انداخت.کرماشا هم با یک مثلث روبروست که در هدف 950 تومانی دارد.اما نباید 830 را از قلم انداخت.شسینا نیز از روی حمایت بلند شده و در 560 مقاومت دارد.در خصوص پارسان نیز همانطور که شاهدیم از ریزش قیمت به پایین 830 خودداری می کند.

در گروه فلزات شخصا نظر مساعدی در خصوص کاما دارم.سهم بهره ی مالکانه نداشته و از نظر تکنیکی نیز سهم در 1040 تومان مقاومت دارد.زنگان هم تا 600 فعلا مشکلی ندارد.کبافق نیز تازه مثلث شکسته و شاید خسته به نظر برسد اما چشم اندازش خوب است.باهنر نیز کم کم زمان افزایش تقاضا اش فرا رسیده است.

امروز مپنا بازگشایی شد و تقریبا با فرض تقسیم سود خیلی خوب بود.چشم اندازش روشن است و تسویه مطالبات کرده.حفاری نیز طبق انتظار از 440 حمایت شد.

و در نهایت مواد غذایی که همچنان پر طرفدارند.در این میان مارگارین در 6 ماهه 74% پوشش داده است.بهشهر نیز 83% درصد پوشش داشته.غاذر به سمت 600 تومان حرکت کرد و با اینکه غپاک در دامنه ی عرضه قرار گرفته اما نظر بزرگان مثبت است.

bashgah-banner
نوشته قبلیسهگمت و سطح حمایتی
نوشته بعدیخبهمن و بررسی هدف های صعود و نزولی
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

25 نظرها

  • کاربر عزیز البته که تاثیر دارد.فضای روانی بازار با توجه به عرایضی که درج شد کمی مبهم و به هم ریخته است و با این وجود اگر تداوم یابد بدتر نیز خواهد شد و تعدیلات مثبت و شگفتی هایی که زیر مجموعه های تاپیکو ساخته اند سوخت خواهد شد.زیر مجموعه های تاپیکو را مخض اطلاع به خدمتتان می رسونم:
   مارون 16%
   شفن 16%
   جم 15%
   شپاس 9%
   شرانل 8%
   خراسان 7%
   شکبیر 7%
   شخارک 7%
   شاراک 4%
   شپنا 3%
   هلدینگ صنایع پتروشیمی 2%
   شپترو 1%
   با توجه به این عوامل و انتظار سود های تقسیمی بزرگتر مساوی پیش بینی تاپیکو انتظار برای رشد تاپیکو برقرار است.اما عوامل روانی و ترس و هیجان نیز نیز در بازار وجود دارد.دقت داشته باشید تاپیکو زیر مجموعه ی شیمیایی دارد و دید بازار روی این مجموعه همانطور که خوشایند و قوی است در بازار فرسایشی نیز با همین شدت تضعیف خواهد شد.حداقل انتظار داریم که 420 را ببند.منظور از صحبتمان این بود.

  • کاربر عزیز؛اگر قصد استفاده از داده های تعدیل شده را دارید می توانید یکی از راه های زیر را انجام دهید:
   1- استفاده از MofidTrader 5 یا TadbirTrader
   2-تعدیل داده ها به طور دستی با نرم افزار The Downloder که سخت ترین راه است.
   3-استفاده از نرم افزاری که داده ها را خودکار تعدیل می کند که در حال حاضر ره آورد نوین این عمل را انجام می دهد.
   4-دریافت داده های تعدیلی از نرم افزار های خاص و انتقال آنها به نرم افزار مورد نظر شما.
   نحوه ی دریافت داده های تعدیلی و انتقال نیز راههای گوناگونی دارد:
   1-گرفتن خروجی از ره آورد نوین
   2-دریافت از برخی سایت ها یا شرکت هایی که این خدمت را ارئه می کنند.
   3-…

  • نقل قول:قثابت سه گزارش از سال مالی 92 و 93 را منتشر کرده است.سال مالی شرکت منتهی به 31 تیر می باشد.شرکت سود هر سهم سال مالی 92 خود را در گزارش عملکرد براساس دوره شش ماهه از 61ریال به 182 ریال افزایش داده است یعنی افزایش 198 درصدی سود.نسبت به گزارش قبل از این سود ناخالص شرکت کاهش داشته است ولی افزایش سایر درآمدهای عملیاتی باعث رشد سود خالص شرکت شده استشرکت در گزارش سود سال 92 بر اساس عملکرد 9 ماهه نیز همین مبلغ یعنی 182 ریال را به ازای هر سهم پیش بینی کرده است.اما برای سال مالی 93 در اولین پیش بینی مبلغ 349 ریال اعلام کرده است که نسبت به سود 182 ریالی سال 92 با رشد 92 درصدی روبرو شده است.علت تعدیل افزایش مقدار و بهای فروش و البته افزایش 206 درصدی درآمدهای متفرقه ( به دلیل گردش مثبت عملیات ) بوده است.مقدار تولید و فروش قند و شکر در سال 93 نسبت به سال 92 با کاهش پیش بینی شده است که افزایش نرخ فروش باعث رشد مبلغ فروش نسبت به سال 92 شده است.شرکت نرخ شکر را برای سال مالی جدید 1900 تومان و نرخ هر کیلو قند را 2150 تومان در نظر گرفته است.سایر شرکت های قندی که سال مالی منتهی به 31 تیر دارند،نرخ شکر را برای سال 93 1920 تومان در نظر گرفته اند.

  • گروه قندی با گزارشی که قثابت ارائه کرده با رویکرد بهتری در تقاضا مواجه خواهند بود.مطمئنا حرکتی از گروه شاهد خواهیم بود چرا که مدیون بازار هستند.در این بین اشاره ای به اصفهان،نقش جهان،لرستان و پیرانشهر،مرودشت به شزط شکست 2000 تومان با قدرت،شهد از 1780 حمایت دارد،هگمتان به شرط شکست 3300 و … دارم.

نطر گذاشتن