بر بام بازار یکشنبه 24 دی…

175
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یکشنبه 24 دی...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jan 13Rating:

         

سلام به فعالان بازار


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

         

احوال شـاخص:

 

شاخص بازار امروز به میزان 344.69 واحد ابتدای هفته را با ابراز امیدواری شروع کرد و نشان داد که MA10 و البته حمایت هایی در RSI و Momentum که ریشه ی شش ماهه دارند پشتیبان شاخص اند(اما امیدوارم که این موارد تنها برای پول بک به خط میانی روند نباشد چرا که واگرایی هنوز هست) در کل  پارسان غدیر گکل کچاد شپدیس فملی ومعادن وبصادر خساپا رمپنا از تاثیر گذارترین امروز بودند که منجر به رشد 0.92 درصدی شاخص شدند.

هفته ی پیش مروری داشتیم بر تنش های سیستماتیک پانزده روز اخیر و مواردی را دسته بندی کردیم که شاید در تصمیم گیری دوستان در نحوه ی برخورد با بازار موثر باشد.

در خصوص هدفمندی هم گویا عزم دولت جزم تر شده لذا عامل دیگری هم که برای اخذ تصمیم به میان آمده رشد بهای تمام شده ی شرکت هاست.

 

امروز ارزش معاملات خوبی در حدود  1,921.873 B را داشتیم.

حجم معاملات امروز هم به 325.834 M رسید.

عدد شاخص    37,786.20 واحد.

$3283

 

 

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها، همچنان کشمکش ها در خصوص یک موضوع است…

خاور در موردش گفتیم که هنوز تثبیتی در کار نیست و امروز قرمز شد.

خفناور با درصدهای سنگین چند روزیست که سبز و قرمز میشود و امروزش فروش بود. .خمحرکه همچنان منفیست.اما خبهمن خوب بلد است خود را از گروه جدا کند.

خگستر هم گره گشایی شد و اکنون صف فروش 6 میلیونی دارد.خکار اگرچه دو روزیست که خوش رنگ است اما امروز را بدون متقاضی به پایان برد.خزامیا هم در بازگشایی استقبال نشد.خساپا هم در 94 بازار را ترک کرد.

* لیزینگی  ولساپا پس از دو روز مثبت اکنون صف فروش است.ولیز هم نرم و آرام به سمت بالا.

 

*گروه بانکـی

امروز تحرکاتی را شاهد بودیم.

با انتشار خبر عرضه ی بلوکی بانک صادرات صف های سنگینی تشکیل داده.

نوین ششمین روز منفی را تجربه کرد.

امروز ملت گرچه مثبت است اما ضعیف عمل میکند.پست بانک هم آهسته و پیوسته به سمت بالا گردشگری بدون متقاضی مانده. سینا هم که مدیون واگرایی مثبت شده.

شاهد مثبت سنگینی در بانک دی پس از یه هفته ی منفی هستیم.

*در  ساختمانیها

شنیده ها از رشد چندین برابری مصالح ساختمان حکایت دارد و احتمالا گروه را مدتی جذاب کند،اما این “احتمالا” به این دلیل است که ممکن هست اولا حادثه ی وعده هایی از جنس خودرو هم تکرار شود و دوما ریسک غیرسیستماتیک صنعت نظیر مشکلات فروش،تحویل و پیشرفت شان حل و فصل نشود.

امروز کرمان دومین روز مثبت سنگین خود را تجربه کرده . وساخت هم به 254 حساسیت نشان داد. ثفارس و ثامان همچنان بی رمق وتوس بی جان اما سبز .آ س پ به سرعت به روز های منفی برگشت.ثمسکن هم بدقلق شده اما شاید وقتش فرا رسیده که حوالی 159 به کمکش بیاید.

در مجموع سفته بازی در گروه احساس میشود و البته سایر گروه های مشابه که تحت الشعاع تصمیمات نهاد های مربوطه اند.

*در گروه سرمایه گذاری

در گروه چند رشته ای : امید محتاط اما سبز. وغدیر که اخیرا از  Fibo 23.6 خود برگشته با 3 میلیون صف خرید سودای 500 تومان دارد و این بی ارتباط با پارسان نیست. وسپه تا درصد های کامل مثبت پیش رفته.Fibo Ex 61.8 برای ونیکی سد راه ایجاد کرده وساپا صف فروش سنگین دارد وصندوق هم اوضاع مناسبی ندارد وتوشه وملت  همچنان منفی در نهایت پردیس  برای مجمع خداحافظی کرد.

*اما به قندی ها میرسیم…

امروز پرچم سبز در دستان قصفها بود. جو منفی شده.امروز قزوین قلرست قشیر قنیشا قثابت قشهد بدترین عملکرد را داشتند.شنیده ها از تعدیلات مثبت در گروه حکایت دارد.

 

*در گروه موادغذایی امروز شاهد درخشش غاذر غشاذر وبهشهر و غشصفا بودیم.غمارگ غبشهرصف فروش دارند.غپینو ترجیح به استراحت دارد.

*در گروه کاشی و سرامیک

کسعدی که از بدترین دیروز بود مثبت بالایی را تجربه کرده.اما بقیه اعضا همچنان در منفی.

*گروه سیمانی ها

سیمان اصفهان متقاضیان خوبی دارد.سشمال هم آرام آرام بالا رفته.

*در گروه پتروشیمی

پارسان که دوباره صف تشکیل داده اما گویا زمانی هم افت خواهد داشت.شپدیس هم با نزدیکی مجمع و برنامه برای افزایش سرمایه با تاثیر پذیری از هم گروه ها با اقبال خوبی مواجه شد.شاراک و شخارک هم در درصد های مثبت معامله شدند.شاهد صف 2 میلیونی وپترو هم هستیم.شفارا هم صف خرید تشکیل داده.شفارس هم بعد از بازگشایی در یک هفته 15% بازدهی داد.

 

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)، کانی همچنان در تعادلند اما به جز کاما کبافق اقبال به سایر اعضا قابل توجه تر بود کچاد کگل و البته کنور در صدر هستند  در مورد فلزات فباهنر و زنگان تقریبا بهترین بودند. فخاس هم متقاضی در حداکثر دارد. فنوال به صف فروش کشیده شد.

از توسعه و طرح های جدید ضد تحریمی هم زمزه ای هست.از آن طرف هم در بورس کالا رشد قیمت داشتیم.

اما بدهای امروز: فسرب فایرا وتوکا.

*در خصوص پالایشگاهی ها  همچنان عطش در شبهرن و شنفت وجود دارد.

 

*در گروه برقـی

بترانس همچنان در منفی سیر میکند.بسوئیچ هم مثبت.بموتو در حداکثر متقاضی داردو بالبر همچنان به سمت بالا. در این میان بکاب منفی بالایی دارد.

مس در حوالی 8000$

 

*گروه حمل ونقل و ارتباطات و خدمات مهندسی  

مپنا و رتکو همچنان منفیست.

حتاید دوباره به قرمز بازگشت.در این میان حفارس و توریل مثبت ماندند.

 

حفاری مثبت خوبی خورده فاراک همچنان منفی.فاذر منفی اما متعادل.

 

 اخابر  هم رویاروی مقاومتش با اینکه سیگنال قطعیت نیافته اما انتظار برگشت وجود دارد.

 

 

پر سود باشید

 

You buy land, you buy stones, you buy meat, you buy bones

bashgah-banner
نوشته قبلییکشنبه 24 دی
نوشته بعدیمقاومتی از شگل
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

3 نظرها

نطر گذاشتن