بر بام بازار یکشنبه 8 بهمن…

200
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یکشنبه 8 بهمن...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jan 27Rating:

         

سلام به خوبان بازار


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

         

احوال شـاخص

خب دوستان عذر تقصیر دارم از اینکه مطلب دیروز را خودم به دیده تان نرساندم.احوال امروز شاخص را سخت میتوانم توصیف کنم،حرکات سینوسی شاخص رو به افزایش است،شنیده شده برخی ها دست و پای برخی حقوقی ها و برخی کارگزاری ها را برای خرید و فروش تنگ کرده اند.نمیدانم هدف چیست اما شاید رشد به بهانه ی دهه ی فجر باید از طریق افت خنثی شود.اما نکته این است که چون آخرین حرکت شاخص مثبت خواهد بوذ در اذهان عمومی جلوه ی خوبی هم خواهد داشت.اما یک نگرانی دیگر هم وجود دارد این خدا نکند که این وضعیت مسبب تشکیل سر و شانه سقف گردد.شاخص از نظر ADX  هم تعریفی ندارد.در خصوص برخی از سهام هم درآینده شکل و نظرخواهی خواهم گذاشت.

در هر حال دخالت در امور خرید و فروش و باز هم هدفمندی و گزارش های به قولی دستساز و اعمال محدودیت یا عدم محدودیت نوسان در خصوص بعضی سهام و اطلاعیه های عدم تعدیل و بالاخره تداوم واگرایی دست به دست هم داده تا بتوانند افت قوی تری را به شاخص تلقین کنند.حجم معاملات نیز فعلا نشان از قدرت فروشنده دارد.

در حوزه ی سیاست داخلی نگرانی بابت تاخیر در ارائه ی برنامه ی بودجه و نرخ ارز در آن همچنان پابرجاست.

در حوزه ی سیاست خارجی هم شاهد بودیم که معاون خانم کاترین اشتون در زمان مقرر حاضر به برگزاری 5+1 نشده که این خبر کمی نگران کننده به نظر رسیده.

این که گفته می شود بسیاری از رشد ها از قبل اثر خود را گذاشته صحیح است و نمیتوان از آن اجتناب کرد همانطور که نتوانستیم از رونق سفته بازی در $ صرفنظر کنیم.

 

و این که فولاد فملی کگل پارسان وغدیر فخوز کچاد از شاخص سازترین امروز بودند.

 

ارزش معاملات    1,724.601   B            حجم معاملات امروز   535.783 M              

عدد شاخص    36,723.3   واحد.                         $ 3590 $ (انتظار ریزش مقطعی)

 

 

 

 

 

برویم به سراغ صنایع امروز:

 

* خودرویی ها، قبلا هم در خصوص تضعیف روند با هم گپی داشتیم.MA 50 با سه بار عملکرد مقاومتی برای قیمت در حال کسب اعتبار است.کمااینکه روند منفی مبنی بر همگرایی منفی در RSI همچنان به قوت خود باقی مانده.

خگستر با این که گره گشایی هم شد اما هنوز از فروشنده سیراب نشده. تقریبا اوضاع تمام اعضا خوش نیست و شاهد منفی توام با صف فروش هم هستیم.اما در اینت بین خاذین قابل توجه است.

برای خاور رکود در نوسان منفی و میل به رشد مقطعی را در انتظارم.

 

* لیزینگی  همچنان منفی ارزیابی میشوند این رفتار ولیز هم واقعا خسته کننده شده!

 

*گروه بانکـی

اوضاع فعلا متعادل اما همچنان رو به پایین است.امروز بانک دی و انصار توانستند بالاخره سبز بمانند.

بانک دی اخیرا به سبب پولبکی که به خط روند نزولی که شکسته بود داشته با اقبال مواجه شده.

امروز سرمایه و کارآفرین از بدترین ها بودند.

 

*در  ساختمانیها

اوضاع ساختمان همچنان خراب.چه مثبت باشیم چه منفی،این گروه خستگی مخصوص به خود را دارد.

کرمان منفی سنگینتری را تجربه کرده.اما وتوس عملکردی بهتری داشته.

*در گروه سرمایه گذاری

در گروه چند رشته ای : امید توانست بهتر دوام بیاورد. وغدیر هم از زیر مجموعه ها خیری ندیده.وسپه دولاره منفیست.ونیکی این سهم غریب در اواخر بازار شانس آورد.وساپا بدون خریدار.وملت باز هم منفی سنگین. دراین بین وتوکا خوش درخشیده.

 

*اما به قندی ها میرسیم…

گروه همچنان خوش رنگی خود را حفظ کرده،زمزمه ها در خصوص نرخ ارز و امید به آینده ای که شکر 1600 تا 1800 تومانی را برایشان به ارمغان خواهد آورد نیرو محرکه گروه شده.اما یادمان باشد که به خوبی در حال تثبیت بعد از خروج از رنج قیمتی یا swing هستند.

امروز قنیشا به اندازه ی شاید یک هفته مثبت خورد.

قچار در 522 پنج میلیون متقاضی دارد.

 

*در گروه موادغذایی  

انگار گروه واقعا در حال گیج زدن است.این موارد معمولا نیازمند خبری فاندامنتال است تا گره گشای آن باشد.در غبشهر و غمارگ و غپینو وبشهر غالبر غشصفها شاهد رنگ قرمزیم.در این بین غاذر و غشاذر خوش رنگ ترند.

قول هایی مبنی بر حل شدن مشکل تامین مواد و تجهیزات در گروه وجود دارد.

*در گروه کاشی و سرامیک

کهرام کچینی و کساوه امروز را با منفی بالایی به پایان دادند. عوض کسعدی و کلوند بهتر معامله شدند.شاخص گروه همچنان برای صعود گواه محکمی ارائه نکرده.

*گروه سیمانی ها

هدفمندی با این که گفته شد امسال قطعا اجرا نخواهد شد اما همچنان ترس ناشی از تغییر رویه دولت وجود دارد.شاید هم این ترس از طرف سایر گروه ها نیز احساس شود.

سنیر و سدور توانستند سبز باقی بمانند اما بقیه خیر.

*در گروه پتروشیمی

ظاهرا قصد دارند اشک سهامداران را در بیاورند.وقتی سهم های خوبی که از آنان به نیکی یاد میشود این گونه صف فروش تشکیل می دهند پس چگونه میتوان به سایر گروه ها یا سهم ها دل بست.بله این ها توصیفی بود از قرمزی کرماشا شخارک شفن شیراز شاراک شپترو شفارا و … . در خصوص تکنیکی پارسان در بخش مطالب شما واگرایی مشهود است.میتوانید به زیبایی ببینید.

در این میان سهم های کوچکتری نظیر شکربن شپارس شاملا و شپمچا به خوبی توانستند از این بازار نهایت استفاده را برده و صف خرید هم تشکیل دهند.

 

*و اما فلزات (شامل اساسی،کانی ها و معدنی ها)، امروز کانی ها واقعا بد عمل کردند،خدا رو شکر که کنور حضور نداشت! ذوب با حرکت سینوسی اش خوب نوسان میدهد اما حیف که بازار یک طرفه است. اما گوبا فولاژ فجر فروس خوش اقبال تر بودند.

 

*در خصوص پالایشگاهی ها  

هر سه عضو فعال گروه در خستگی به سر میبرند و قرمز پوشند.جدای از وضع تکنیکی شان حواستان به رشد بهای تمام شده باشد.

 

*در گروه برقـی

بترانس قبلا در توصیف سهم گفتیم که شکستن 200 سهم را بدنام خواهد کرد،اکنون هم صف فروش را شاهدیم.تنها بنیرو ست مثبت ناچیزی دارد.شایان ذکر است که مس روند افزایشی پیدا کرده.

 

*گروه حمل ونقل و ارتباطات و خدمات مهندسی  

دو سهم معروف دومین روز بد اقبالی را پشت سر گذاشتند.برای رمپنا حداقل نوسان مثبت را برای فردا یا پس فردا در انتظاریم البته اگر  Fibo 61.8نقض نشود.

 

حفاری  از این جهت که به خط میانی روند صعودی میان مدتش بر خورده درجامیزند.نشانه های خستگی از کاهش شیب رشدش هم به چشم خورده. فاراک پس از آنکه از مقاومت اخیر بازگشت دوباره از خط روند حمایت شده و سه روزیست که به طور فرسایشی قصد ملاقات را با همان مقاومت دارد.

 

 اخابر  هم دوباره واگرایی.

 

 

پر سود باشید

 

You buy land, you buy stones, you buy meat, you buy bones

bashgah-banner
نوشته قبلییکشنبه 8 بهمن
نوشته بعدییکشنبه 8 بهمن
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

7 نظرها

نطر گذاشتن