بر بام بازار یک شنبه 10 آذر ماه…

210
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یک شنبه 10 آذر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Dec 1Rating:

احوال شـاخص


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

روز عجیبی بود.وضعیت بازار به طور محسوسی کنترل می شد.در بسیاری از نماد ها فروش حقوقی به طور هیجانی بود.کاری که بنده اسمش را خراب کردن سهم گذاشته ام.متاسفانه بنا به دلایل گوناگون وقتی یکی از بزرگان سهم اراده می کند،به هر طریق و برنامه ای که شده شروع به عرضه می کند.ریزش صفوف خرید خود گواهی منفی برای اهالی بازار به شمار می رود.اگر بخواهم مثال بزنم باید از بترانس بگوییم.سهمی که به تازگی از تحریم ها خارج شده و پتانسیل بالای 720 را حداقل در کوتاه مدت دارد و البته مقاومت 2 سال پیش خود را شکسته است.در هر حال در این بازار باید انتظار کشید تا به هدف برسیم.به دوستان هم در خصوص بانکی ها هشدار داده بودیم.البته منتظر موج 4 و تمام شدن ان باشید تا دوباره با هم ورود کنیم.

در خصوص گروه سیمان می توانیم منتظر چند روز استراحت باشیم.

در گروه پالایشی موج مثبت ضعیفی داریم.

در گروه خودرویی در تایم ماهانه هنوز جا برای رشد دارد.

گروه قند و شکر از نظر قیمتی اماده است اما زمانی شاید هنوز باید درجا بزند.

گروه بیمه هم هنوز جا دارند.

**شنیده شده:

شنیده ها حکایت از توجیه پذیر بودن شرکت در برنامه افزایش سرمایه 140 درصدی ومعادن (100 درصد از محل مطالبات و 43 درصد از محل سود انباشته) و قابلیت بازدهی بیش از 25 درصدی سهم پس از افزایش سرمایه مزبور دارند.

شنیده ها حکایت از تحولات گسترده و مطلوب در نماد سمگا،تعدیل مثبت عایدات و اثرات فزاینده بر سودآوری شرکت از  بابت داشتن بلوک 6.32 درصدی بانک گردشگری دارند.

شنیده ها حکایت از موجه بودن شرکت در مجمع فوق العاده سکرد و افزایش سرمایه 100 درصدی با توجه به دوره 2 سال و 6 ماهه برگشت سرمایه و نرخ بازده داخلی مطلوب 35 درصدی دارند.

**گفته شده:

سرمایه گذاری رنا از فروش بلوک 11درصدی ایران خودرو منصرف شد و به زودی بازگشایی میشود و انتظار میرود با استقبال پر حجم خریداران مواجه شود اهداف پیشروی رنا 160 و 220  می باشد.

سرمایه گذاری سایپا سود خود را از 190 به 367 ریال افزایش داد و تعدیل نیز فروش پارس آریان و برگشت ذخایر اعلام شده است. اهداف قیمت سهم 170 تا250 تومان اعلام میشود در مقطع حاضر می باشد / وساپا 19.9 درصد رنا و 3.9 درصد خساپا را در اختیار دارد.

یکی از شائبه های بازار در نماد مپنا اختلاف نظر در محاسبه سودتلفیقی این شرکت می باشد که از 110 تا150 تومان سود تلفیق گروه مپنا محاسبه می شود ، از سوی دیگر به اعتقاد بازار مپنا سیاست تقسیم سود زیر مجموعه ها را بسیار کم برآورد نموده تا در پایان دوره بتواند تعدیل مناسبی را از این محل داشته باشد.

با تغییر نام مپنا به گروه مپنا و فعالیت هلدینگی این شرکت برنامه عرضه نیروگاه های خود را در بازار دارد که میتواند روند سهم را متاثر از خود سازد کماکان همراه بودن با سهم گزینه مناسبی می باشد.

در نماد شیرین خراسان نیز گویا  دو قرارد داد تصفیه منعقد نموده است  که سود خراسان را تا 70تومان میتواند افزایش دهد برهمین اساس 15هزارتن قرارداد تصفیه به نرخ هر کیلو1060 ریال با بازرگانی دولتی و قرارداد 5هزارتنی تصفیه شکر خام با سفید با یک شرکت خصوصی به نرخ1220 ریال میتواند روند سهم را مثبت سازد. محدوده حمایت سهم 700 در صورت گذر از 780 پتانسیل یک رشد تا محدوده 900 تومان را دارا می باشد.

در گروه قند شاهد پالس های مثبت از بهبود روند معاملات و انتظار برای ادامه رشد گروه راداریم این در حالی است که قندی ها با آغاز نیمه دوم سال و فصل برداشت چغندر شائبه هایی از افزایش تعرفه واردات شنیده می شود ، در این میان  گویا افزایش احتمالی تعرفه از 2 به 30 درصد قطعی شده که تایید آن میتواند حرکت مثبتی رادر گروه ایجاد کند. از سوی دیکر طرحی مطرح است که به تدریج و در سال 93 با هدف از حمایت از تولید کنندگان تعرفه به 100 درصد افزایش یابد.

تایرا بحث واگذاری آن توسط سایپا که مالک 27 درصدآن می باشد مطرح شده است که در صورت تایید نکته حائز اهمیتی است از سوی دیگر روند تکنیکی سهم با  تشکیل الگوی کف دو قلوی و گذر از 430 تومان حداقل هدف را 530 ترسیم می کنیم انرژی های روند نیز نکته فوق را تایید و حداقل قیمت 530 خواهد بود.

در میان نمادهای قندی قپیرا 12 آذر برای افزایش سرمایه اماده می شود.

فردا نشست مشترک انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن، خانه معدن، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مواد معدنی و فعالان بخش خصوصی برای بررسی عوارض صادراتی برگزار می شود. شنیده شده کارگران چادرملو دست به اعتصاب زده اند اما این ماجرا قطعا نباید روند سهم را متزلزل کند. بحث آزاد سازی نرخ سنگ اهن کماکان گروه را مثبت ساخته در این بین افزایش 143 درصدی ومعادن که 100 درصد از اورده و 43 درصد از انباشته می باشد با جذابیت های خاص خود همراه خواهد محدوده مقاومت پیش رو 1050-1100 تومان می باشد. کچاد نیز تا محدوده1150-1200 تومان جای رشد دارد. در نماد سپه نیز با ارزش400 تومانی که دارد هدف قیمت فعلی سهم 330 تا340 تومان براورد می شود.

توصیه های ویژه:

تایرا جهت نوسانگیری

bashgah-banner

7 نظرها

نطر گذاشتن