بر بام بازار یک شنبه 21 مهر ماه…

226
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار یک شنبه 21 مهر ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Oct 13Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

احوال شـاخص

سلام و عرض ادب خدمت دوستان و عزیزان فعال در بازار؛

شنیده های امروز:

حتاید در محدوده 560-550تومان مجدد میتواند مورد توجه قرار گیرد این نماد از بنیادی قوی برخوردار است و با تلطیف فضای سیاسی و انعقاد قراردادهای جدید در میان مدت افق بالاتری را میتوان برای حتاید در نظر گرفت.

در خودرویی ها ایران خودرو صف خرید شد در بازار شایعه شده که قیمت خودرو با افزاش قیمت مواجه شده بررسی روند شاخص گروه ایران خودرو و سایپا از محدوده حمایتی قوی سهم خبر می دهد.
که می تواند با بازدهی 10تا20درصدی همراه باشد.
سایپا محدوده حمایتی 170
خودرو 240
خبهمن 180

فخوز با جدی شدن افزایش سرمایه 250 درصدی از محل انباشته کماکان مثبت معامله میشود مطمئنا حضور در افزایش سرمایه برای سرمایه گذاران بلندمدت ارزنده خواهد بود.

سود پترو پردیس بدون تغییر همان 4502 ریال و پوشش 9ماهه 74درصد که پایین تر از انتظار می باشد و عامل منفی شدن سهم نیز همین گزار می باشد.
از این گزارش کرماشا نیز تاثیر منفی می پذیرد.
شپدیس با توجه به کاهش نرخ اوره به زیر 3.00 دلار 3ماهه پایانی را نسبت به گزارش 6ماه نرخ فروش اوره صادراتی را از 310 به 300دلار تقلیل داد.
نرخ فروش اوره داخل را نیز 6125ریال لحاظ نموده است.
هزینه خوراک همان 735ریال اعلام شده.
فروش صادراتی نیز در این بازه با نرخ 33461ریال تسعییر شده است.
شپدیس با گذر از کانال 2000تومانی با مقاومت مهم 2200-2250روبرو است که گذر از آن امکان پذیر فعلا نیست.

بانک تجارت این روزها به صورت فعال در حال خرید بلوک هایی از ملی مس ،فولادمبارکه پتروشیمی شیراز پردیس و نفت و گاز پارسیان می باشد که سود غیر عملیاتی مناسبی را برای این نماد بانکی به همراه خواهد داشت.
تجارت در حال تکمیل سهم خود در مس و فولاد به میزان 5 درصد می باشد.

خبر های مثبتی حول مپنا کماکان وجود دارد ،جلسه مثبت با ایمیدرو و توافقاتی با این سازمان بر سر ساخت نیروگاه و فروش برق به قیمت های توافقی  ، مجدد در روزهای اخیر حجم مناسب نقدینگی را وارد معاملات مپنا نموده است که امروز میتوان گذر از مقاومت 740 را به نظاره نشست در صورت این مهم فعالان بازار اعتقاد دارند مپنا برای یک رالی صعودی 900تا1000تومانی اماده می شود.

این روزها ولساپا پر حجم معامله میشود در این بین بررسی تکنیکی نیز نشان از تحول قیمت و شرایط ولساپا با گذر از 195 تومان دارد .
ولساپا از محل فروش سهم 70درصدی خود در رایان کارت و یک ساختمان به سودی بیش از 60 تومان دست خواهد یافت.
سهم با گذر از مقاومت یاد شده هدف اصلی 300 تومان را پیش روی خواهد داشت.
نقش یک حقوقی در فروش های این چند روز پررنگ است.

خبری منتشر شده که میتواند امروز جو مثبت گروه پتروشیمی را کاملا به هم بریزد
برخلاف انتظار گفته شده و به نقل از منابع آگاه !! قیمت خوراک به 325 تومان افزایش یافته است
در متن خبر آمده است افزایش قیمت خوراک پتروشیمی‌های گازی به ۳۲۵ تومان در ستاد تدابیر ویژه در تیرماه تصویب شده که لازم به توضیح که ستاد تدابیر ویژه ای در حال حاضر وجود ندارد  ومنحل شدهو این مصوبه در زمان دولت قبلی بوده و اخبار فعلی حکایت از افزایش نرخ خوراک به نرخ 130تا145تومان حکایت دارد.

سابقه این خبرگزاری نیز برهمه گان در انتشار این گونه مطالب کاملا روشن است و نیازی به روشن گری ندارد.
اما آنچه مسلم است انتشار این خبر از یک خبرگزاری بسیار پربیننده در بازار امروز اثر گذار خواهد بود اما باید در این روز ها آماده ی تکذیبیه ها باشیم.مگر می شود پالایشی ها زیر بار نروند اما پتروشیمی ها بروند؟!

حتوکا در 3ماهه 24درصد از 530 را پوشش داده است عمده قراردادهای این شرکت با فولاد مبارکه منعقد می شود.
حمل ونقل توکا با 6.58درصد توکاریل و 5.36درصد صنایع برش ورق فولادی مبارکه را در اختیار دارد.

حتوکا سود توکاریل را در بودجه  496  و سود تقسیمی را 300 ریال براورد نموده است  ایین در حالی است که سود فعلی توریل 544 و براورد تقسیم شرکت 354ریال میباشد از سوی دیگر توکاریل در اطلاعیه اخیر از خرید شرکت سیر آسیا ارس و تاثیر 15درصدی بر سود شرکت خبرداد که بر طبق محاسبات به عمل امده با شرایط حاضر حداقل سودی معادل 89 ریال به سود 530 ریالی حتوکا(17%)افزوده خواهد شد.
شرکت صنایع برش نیز یک شرکت سودآوری محسوب میشود که با سرمایه 21120میلیون ریالی به ازای هر سهم 27559 ریال سود براورد نموده است .

ارزش گذاری دو نماد در پرتفوی حتوکا با احتساب حقوق صاحبان سهام در دوره 3ماهه 93  ارزشی بالغ بر 920 تومان به ازای هر سهم را نشان می دهد.

در صورت عرضه صنایع برش اتقاق بسیار مثبتی در حتوکا خواهد افتاد لازم به توضیح بحث افزایش 200تا300دردصدی نیز با توجه به ارزش ویژه 363تومانی مطرح است که از پتانسیل های این نماد محسوب می شود.

بررسی تکنیکی نشان میدهد که حتوکا اماده گذر از محدوده 570 میباشد که سیگنال اولیه با گذر از 510 صادر شده بود . حداقل هدف 720 تومان براورد میشود البته بعید نیست در این بین یک اصلاح و سپس حرکت مثبت خود را آغاز کند.

بررسی انرژی های روزانه و هفتگی خریداران نیز کاملا میل به صعود را نشان می دهد.

پیروز باشید…

bashgah-banner

10 نظرها

 1. سلام قربان من رمپنا دارم فکر میکردم هدف قیمتیش 850-860 باشه ولی با توجه به مطلبتون 900 تا 1000 قابلیت صعود داره! پیش بینی شما در رابظه با زمان این صعود چقدره بعنی به نظرتون چند روز طول میکشه که به این قیمت 1000 تومانی برسه؟

 2. عرض سلام خدمت اقای عباس زاده و تسلیت بخاطر شهادت امام پنجم
  ممنون از زحمات بی چشم داشتی که تحت عنوان تحلیل اینجا قرار میدهید تا دیگران هم بهره ببرند
  دوست عزیز بنده امروز تعداد 4000تا سهم باما تو 1287تومان خریدم
  البته این اشتباه کارگزاری و خرابی سیستم معاملات انلاین بود که تو صف خرید بامارو خریدم
  حالا بگذریم خریدیم دیگه
  میخواستم نظرتون رو بدونم ؟
  به نظرتون بیشتر از این قیمت هم رشد داره؟
  تو نمودار روزانش که نگا کردم انگار داره پول بک میکنه به 1140
  rsi و macdروزانش هم چنگی به دل نمیزنه
  به نظر شما این قیمت حمایت قوی هست؟
  یا اینکه باز هم قیمتش افت میکنه
  پیشاپیش از پاسخ جنابعالی نهایت تشکر را دارم.

نطر گذاشتن