به سمت 75500 روان شدیم

346
telegram nokhbegan-start
به سمت 75500 روان شدیمReviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 22Rating:

 

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛

شاید همه چیز از این جمله شروع شد: خبرگزاری فرانسه در خبری فوری اعلام کرد: اتحادیه اروپا روز دوشنبه با صدور بیانیه ای تصمیم گرفته است تا بیست و چهارم نوامبر ( سوم آذرماه امسال) یک سری از تحریم های اقتصادی علیه ایران را به حالت تعلیق در آورد.

رشد خوب بازار با همراهی اکثر سهم ها جالب بود.جالبتر این هست که بزرگان منفی ساز بسته و متوقف هستند و در مجمع به سر می برند.شاید دلیل رشد این هم باشد…. توصیه می کنم دقت در خرید را داشته باشید.

ظاهر امر نشان می دهد که لیدری در حال انتقال از گروه خودرو به سایر گروه هاست. شرکت محورسازان ایرانخودرو در عملکرد میاندوره ای۳ ماهه منتهی به خرداد ۹۳ ، به ازای هر سهم مبلغ ۱ ریال سود خالص محقق نمود .هر چند که یک جرقه ی کوچیک دوباره تمام این گروه را سبز رنگ خواهد کرد.اخبار مختصر از مجمع خودرو هم این بود که از ابتدای امسال اجازه تولید خودروی ناقص داده نخواهد شد.100تا پروژه کیفی تعریف شده که با اجرای آنها میزان رضایت مشتری به بالای 80 درصد خواهد رسید.هدف گذاری تعداد خودرو تولیدی در روز2700 تا و در حال حاضر 2300 دستگاه می باشد.تیر ماه 553 دستگاه تولید شده.در سال نود و سه،تولید 600 هزار دستگاه در برنامه می باشد.فروش بانک پارسیان از اولویت خارج شده است.

در گروه لبنی داشتیم که پس از اعلام آزاد‌سازی قیمت شیرخام کارخانه‌های محصولات لبنی بلافاصله قیمت محصولاتشان را افزایش دادند، در حالی که این افزایش قیمت علیرغم انتظار چندین ماهه دامداران برای تعیین قیمت شیر خام، هیچ سودی نصیب دامداران نکرد. برترین های امروز غشان غشاذر غاذر و غشصفابرترین ها بودند.در حوزه ی صنعت غذا صنعتی مینودر عملکرد میاندوره ای ۳ ماهه منتهی به خرداد ۹۳ ، به ازای هر سهم مبلغ ۱۳۴ ریال سود خالص محقق نمود.

امروز خوش به حال گروه پتروشیمی بود.گروهی که وزیر صنایع محدودیت صادرات 90% از محصولات بازار را برداشته. اما پاکسان خوب ظاهر نشد چرا که سود هر سهم سال ۹۳ را همراه با تعدیل منفی ۱۶ درصدی از ۱,۰۷۵ ریال به ۹۰۵ ریال کاهش داد . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۴۹۱ ریال سود محقق کرده است . ( پوشش ۳ ماهه : ۵۴ درصد ) ۹۳

از آن طرف در خصوص فارسشنیده می شود که آبستن تعدیل مثبت است.شاید صف خرید امروز هم بی ربط نبود.

در سرمایه گذاری ها شرکت سرمایه گذاری توسعه ملیدر عملکرد میاندوره ای ۶ ماهه منتهی به خرداد ۹۳ ، به ازای هر سهم مبلغ ۳۴۸ ریال سود خالص محقق نمود. سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزاتدر ۳ ماهه منتهی به خرداد ۹۳ ، مبلغ ۳ ریال سود خالص به ازای هر سهم محقق نمود.

ههچنین کارشناسان ما نماد ثامان را پس از تکمیل الگوی هارمونیک معرفی کرده و احتمال بازدهی ۲۵٪ را در سهم میدهند.

الگویی بی نظیر در ثامان را در اینجا مشاهده کنید.

در گروه سیمان هم سپاهان پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به شهریور ۹۳ را ، همراه با پوشش ۵۷ درصدی مبلغ مبلغ ۳۸۰ ریال اعلام نموده است . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۲۱۵ ریال سود محقق کرده است .

در فلزات هم شرکت مجتمع فولاد خراسانسود هر سهم سال ۹۳ را همراه با تعدیل مثبت ۲ درصدی از ۴۹۸ ریال به ۵۰۶ریال افزایش داد . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۱۵۶ ریال سود محقق کرده است . ( پوشش ۳ ماهه : ۳۱ درصد)

فولاد خوزستانسود هر سهم سال مالی ۹۳ را همراه با تعدیل منفی ۱۶ درصدی از ۱,۹۶۶ ریال به ۱,۶۴۳ ریال کاهش داد . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۳۹۷ ریال سود محقق کرده است . ( پوشش ۳ ماهه : ۲۴ درصد)

 

 

در گروه دارویی های خوش طرفدار داروسازی فارابی۹۳را همراه با تعدیل مثبت ۷ درصدی از ۱,۷۵۹ ریال به ۱,۸۸۶ ریال افزایش داد . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۴۶۰ ریال سود محقق کرده است . شایان ذکر است که دلیل تعدیل ناشی افزایش درامد سرمایه گذاری درشرکت سرمایه پذیر (پخش هجرت ) می باشد . ( پوشش ۳ ماهه : ۲۴ درصد)

در گروه بانکی بیشتر نمادها متوقف هستند. وبملت33 تومان سود نقدی به هر سهم تخصیص داد و فعلا برنامه افزایش سرمایه را منتفی اعلام کرد. بانک دیمبلغ 22 تومان، وپاسار هم 32 تومان سود نقدی به هر سهم داد و برنامه افزایش سرمایه دارد. وتجارتهم امروز به مجمع می رود. وپستهم 97 ریال سود نقدی به هر سهم داده و برنامه افزایش سرمایه 476 درصدی را دارد.وزمینهم برای سال 92 مبلغ 62 ریال سود محقق کرده است .

 

در گروه تجهیزاتی آذرآب سود هر سهم سال مالی ۹۳ را همراه با پوشش ۲۷ درصدی مبلغ ۲۵۵ریال اعلام نموده است . گفتنی است این شرکت طی دوره ۳ ماهه مبلغ ۶۹ ریال سود محقق کرده است .

و بالاخره سمگا شفاف سازی کرد. این شرکت در پی رشد اخیر قیمت شرکت اعلام کرد هیچ اتفاق با اهمیتی که موثر بر بودجه شرکت باشد، رخ نداده است.

در بخش تکمیلی تحلیل حتوکا رابرای اعضای حرفه ای  قرار دادیم که موفق به شکست مقاومت خود شده و شرایط ورود را کم ریسک کرده.

 

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم.

مس (تن/دلار) 7055

نیکل (تن/دلار) 19049

آلومینیوم (تن/دلار) 1987

روی (تن/دلار) 2354

طلای جهانی (اونس/دلار) 1307

 

موفق باشید…

bashgah-banner
نوشته قبلیالگویی بی نظیر در ثامان
نوشته بعدیگمانه هایی از خروج مثلث
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

3 نظرها

نطر گذاشتن