تاثیر مثبت شفن بر چه سهم هایی است …!!

227
telegramnokhbegan-start
تاثیر مثبت شفن بر چه سهم هایی است ...!!Reviewed by Khalili on Jun 16Rating:

در حال حاضر 47 درصد از سهام شرکت پتروشیمی فناوران در اختیار شرکت «نفت، گاز و پتروشیمی تامین» (همان تاپیکو معروف) است. همچنین 17 درصد از از آن متعلق به سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری (وصندوق) است. با این اوضاع تعدیل شفن که سود نهایی خود را از مبلغ  3329 ریال به 5198 ریال رسانده است، سود شرکت هایی که به عنوان سهامدار عمده ی این شرکت هستند هم تغییر خواهد یافت. طبق آخرین اطلاعیه ای که از طرف شفن منتشر شده بود، این شرکت قصد تقسیم سود 70 درصدی را داشته است که با توجه به تعدیل فعلی در نهایت به رقم 3638 ریال برای تقسیم سود نقدی می رسیم.

در اطلاعیه وصندوق هم می بینیم که میزان سود تقسیمی شفن مبلغ  2330 ریال درج شده است. هم اکنون با سود فعلی می توان انتظار داشت که به مبلغی بیش از 595 میلیارد ریال به سود وصندوق افزوده شود. یعنی به ازای هر سهم نزدیک به 83 ریال سود افزوده خواهد شد.


خبر مهم و فوری : پذیرش دوره 6 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه شروع شده است . توصیه می کنیم حتما با شرایط پذیرش این دوره ارزشمند آشنا شوید . دوره نخبگان بورس 6 یک دوره یکساله با هدف آموزش جامع و کاربردی تحلیل بازار بورس در دانشگاه خواجه نصیر تهران میدان ونک برگزار می گردد. برای اطلاعت بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

این میزان تغییر سود در تاپیکو هم تاثیر بسیاری بیشتری خواهد که می تواند بر عرضه ی اولیه این سهم در آینده هم تاثیر گذار باشد.

bashgah-banner

2 نظرها

نطر گذاشتن