تحلیل تکنیکال شاخص کل بورس

193
telegramnokhbegan-start

با سلام خدمت کاربران گرامی سایت تحلیلها

با تحلیل شاخص کل در خدمت شما هستیم:


خبر مهم و فوری : پذیرش دوره 6 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه شروع شده است . توصیه می کنیم حتما با شرایط پذیرش این دوره ارزشمند آشنا شوید . دوره نخبگان بورس 6 یک دوره یکساله با هدف آموزش جامع و کاربردی تحلیل بازار بورس در دانشگاه خواجه نصیر تهران میدان ونک برگزار می گردد. برای اطلاعت بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

ابتدا شاخص کل را در تایم هفتگی مورد بررسی قرار می‌دهیم. اگر دوسیکلی که در مستطیل قرمز بزرگ اتفاق افتاده است شبیه هم در نظر بگیریم که مستطیل اول موج 2 و مستطیل دوم موج 4 می‌باشد تفاوت این دوموج یکی در زمان بر بودن موج 4 نسبت به موج 2 و مورد دوم اصلاح بیشتر و پیچیدگی بیشتر موج 4 نسبت به موج 2 می‌باشد که در این نمودار به وضوح مشخص است. خوب با مقایسهٔ دو مستطیل کوچک می‌توان نتیجه گرفت که اصلاح اخیر شاخص اصلاح جزیی و شبیه به حرکت قبل می تواند باشد.

image001 تصویر

در نمودار روزانه سه حمایت را می‌توان برای سهم در نظر گرفت. حمایت اول حمایت 77143 واحدی می‌باشد که هم اکنون شاخص به این عدد نزدیک است و بایستی واکنش شاخص را به این حمایت در نظر بگیریم و در خرید و فروش خود با توجه به عکس العمل شاخص به این عدد و قدرت خرید و فروش در سهام مختلف، تجدید نظر کرد؛ و اما در صورت از دست رفتن این حمایت شاخص تا 76475 افت خواهد کرد؛ و در نهایت حمایت قوی شاخص 75806 می‌باشد که در صورت از دست رفتن این حمایت می‌توان گفت که اصلاح شاخص زمان بر خواهد بود

image003 تصویر

نتیجه گیری:

اولین حمایت شاخص 77143 واحد می‌باشد. جهت خریدوفروش سهام به عکس‌العمل شاخص به این عدد توجه فرمایید و با توجه به کوتاه‌مدتی یا بلندمدتی بودن معاملاتتان تصمیم بگیرید.

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن