telegramnokhbegan-start
تحلیل تکنیکال شاخص گروه بانک ها از نگاه تحلیلها Reviewed by ارش حکمت on Oct 21Rating:

تحلیل تکنیکال شاخص گروه بانک ها :

همانطور که در نمودار شاخص گروه بانکی دیده میشود ، شاخص پس از برخورد به مقاومت 840 واحدی ، از دیماه سال گذشته روند نزولی  به خود گرفت و تا محدوده 619 واحدی طی 8 ماه افت کرد .

بر اساس تئوری امواج الیوت ، شاخص در حال حاضر در محدوده 61.8 درصد فیبوناچی و پایان موج چهارم میباشد در 619 واحدی میباشد که در صورت رشد  هدف اول موج 5  ، 840  واحدی میباشد که به اندازه اصلاح 100 % موج چهارم میباشد .


خبر مهم و فوری : پذیرش دوره 6 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه شروع شده است . توصیه می کنیم حتما با شرایط پذیرش این دوره ارزشمند آشنا شوید . دوره نخبگان بورس 6 یک دوره یکساله با هدف آموزش جامع و کاربردی تحلیل بازار بورس در دانشگاه خواجه نصیر تهران میدان ونک برگزار می گردد. برای اطلاعت بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

تحلیل تکنیکال شاخص گروه بانکی  تصویر تحلیل تکنیکال شاخص گروه بانک ها

در پایان معاملات روز سه شنبه ، شاخص گروه بانکی با توجه به مثبت بودن اکثر سهمهای این گروه ، به خط روند نزولی خود در 656 واحدی نفوذ کوچکی انجام داد نکته قابل توجه اینست که  در  محدوده 656 واحدی دقیقا مقاومت افقی مهمی نیز سر راه شاخص گروه بانکی قرار دارد (در عکس مشخص شده است )

با کمی دقت به اندیکاتور های RSI و استوکاستیک ، آنها را در استانه ورود به منطقه اشباع خرید میبینیم و این احتمال را پیش روی ذهن ما میگذارد که در صورت نبود توان کافی برای شکست مقاومت 656 واحدی ، امکان تشکیل دو قلوی کف زیاد است . بنابراین باید منتظر معاملات روز چهار شنبه بود .

تحلیل تکنیکال شاخص گروه بانکی  تصویر تحلیل تکنیکال شاخص گروه بانک ها

با نگاه از دید ایچیموکو ، میبینیم که در مقاومت 656 واحدی ، قسمت پایینی ابر کومو (سنکو اسپن B ) قرار دارد که بر اهمیت این محدوده مقاومتی می افزاید .

تحلیل تکنیکال شاخص گروه بانکی  تصویر تحلیل تکنیکال شاخص گروه بانک ها

نمودار به زبان ساده :

با توجه به توضیحات داده شده ، مقاومت 656 واحدی برای شاخص گروه بانکی بسیار با اهمیت است و در صورت عبور از این مقاومت شاخص گروه و به طبع ان سهام حاضر در این گروه با رشد همراه میشوند .

در صورت عبور مقاومتهای بعدی 668 و 681 واحدی خواهند بود.

در صورت افت حمایت پیش رو 621 واحدی میباشد .

تحلیل تکنیکال یکی از سهم های خوب گروه بانک را اینجا بخوانید

همیشه به یاد داشته باشید که : معامله گر خوب ، معامله گر  با نظم و انضباط است .

(موفق و پیروز باشید )

 

 

bashgah-banner

2 نظرها

نطر گذاشتن