تحلیل تکنیکال نفت جهانی| روند صعودی و نزولی

1068
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال نفت جهانی| روند صعودی و نزولیReviewed by کارشناس on Apr 5Rating:

تحلیل تکنیکال نفت جهانی| روند صعودی و نزولی

با سلام و تقدیم احترام به کاربران عزیز

نفت، این کالای استراتژیک بین المللی، در پی بیانیه سوئیس و دید مثبت ایجاد شده در بازارهای جهانی نسبت به ورود مجدد ایران به این عرصه و در نتیجه افزایش عرضه، روندی ملایم و رو به کاهش را در چند روز گذشته تجربه کرد.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

همچنین با وجود تحلیل های مختلف از رفتار احتمالی ایران در بازگشت به بازار جهانی و به ویژه در تقابل با عربستان سعودی، تقریبا همه به این نکته اذعان دارند که این بازگشت با افزایش جدی و رو به رشد عرضه از طرف ایران صورت خواهد گرفت. به این نکته نیز باید توجه ویژه داشت که ایران در طول مدت تحریم ها، به علت جلوگیری از آسیب به چاه ها و تاسیسات استخراج خود، به ناچار سطحی از استخراج را- بیش از میزان فروش خود- ادامه داده و در حال حاضر میزان قابل توجهی ذخیره نفتی آماده فروش را دارد که می تواند در صورت لغو تحریم ها، به سرعت به بازار جهانی تزریق شود.

از طرفی در طرف مقابل ایران نیز، عربستان سعودی نشان داده که به دلایل مختلف اقتصادی و شاید بعضا سیاسی قصد کاهش عرضه خود را نداشته و احتمالا ندارد.

در سمت مقابل، تقاضای طلای سیاه به رغم افزایش نسبی در مقایسه با ماه های گذشته، تاثیر معناداری را بر روند نزولی قیمت ها در بازار نداشته است.

با توجه به نکاتی که به صورت اجمالی مورد اشاره قرار گرفت و همچنین مسائلی دیگر که ذکر آنها مجال دیگری را می طلبد، نظر نگارنده بر ادامه یافتن روند حاضر بازار با شیب ملایم نزولی است.

همچنین در تحلیل تکنیکال نفت WTI، در کنار وجود تناقض در بسیاری از ابزارهای تحلیلی، که بخشی از آن به خاطر ایجاد دو روند مختلف در روزهای گذشته است، می توان ادامه یافتن آرامش نسبی در کوتاه مدت، و ادامه روند نزولی را در میان مدت این بازار پیش بینی کرد.

تحلیل تکنیکال نفت جهانی تصویر تحلیل تکنیکال نفت جهانی| روند صعودی و نزولی

نفت جهانی تصویر تحلیل تکنیکال نفت جهانی| روند صعودی و نزولی

همچنین کاربران گرامی می توانند تحلیلی از سکه طلا و ارز و استراتژی مناسب خرید و فروش آنرا با کلیک بر اینجا مشاهده نمایند.

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن