تحلیل تکنیکال وانصار | محدوده کم ریسک را نشان می دهد

1075
telegram nokhbegan-start
تحلیل تکنیکال وانصار | محدوده کم ریسک را نشان می دهدReviewed by ارش حکمت on Dec 21Rating:

تحلیل تکنیکال وانصار :

بررسی روند بلند مدت وانصار :

در نگاه به نمودار هفتگی تعدیل شده(با افزایش سرمایه و تقسیم سود نقدی) بانک انصار با نماد وانصار همانطور که در نمودار مشخص شده است ، دیده میشود که قیمت در طی 2 سال گذشته کاملا کانالیزه عمل کرده است و خیلی خوب به کف و سقف کانال ها واکنش نشان داده است . در حال حاضر قیمت در کانال سوم صعودی قرار گرفته است .

اگر به اندیکاتور MFI  دقت کنیم ، میبینیم که روند نزولی خود را به بالا شکسته است و در حال پول بک زدن به این خط روند شکسته می باشد و این یک نکته مثبت در نمودار میباشد . ( آموزش اندیکاتور MFI  را می توانید اینجا بخوانید )


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

تحلیل تکنیکال وانصار : تصویر تحلیل تکنیکال وانصار

نکته دیگر که در نمودار هفتگی وانصار دیده میشود وجود الگوی هارمونیک بلند مدت  AB=CD  می باشد که در حال حاضر قیمت در موج CD  قرار دارد . که هدف اولیه این الگو 3300 ریال می باشد.

تحلیل تکنیکال وانصار : تصویر تحلیل تکنیکال وانصار

از نگاه ایچیموکو در نمودار هفتگی وانصار  دو نکته مثبت و دو نکته منفی دیده میشود :

نکته مثبت : 1-قرار گرفتن چیکو اسپن بالای قیمت ( خط سبز رنگ) 2- قرار گرفتن تنکان سن (خط قرمز رنگ) بالای کیجون سن(خط آبی رنگ ) که هر دو از سیگنالهای مثبت در ایچیموکو هستند

نکته منفی : 1- قرار گرفتن قیمت پایین هر دو خط تنکان سن و کیجونسن 2- ابر کوموی اینده به رنگ قرمز درامده است .

با توجه به توضیحات بالا حمایت مهم در نگاه بلند مدت به وانصار ، 2400 ریال میباشد .

تحلیل تکنیکال وانصار : ایچیموکو تصویر تحلیل تکنیکال وانصار

بررسی روند کوتاه مدت وانصار :

حال نمودار وانصار در بازه یک ساعته را از نگاه ایچیموکو نگاه میکنیم ، با قرار گرفتن قیمت بالای تنکان سن (خط قرمز ) و کیجونسن ( خط ابی ) سیگنال اولیه خرید صادر شده است ولی نکته قابل توجه این است که قیمت نزدیک به ابر کوموی نزولی شده است و ابر کومو می تواند به عنوان محدوده مقاومتی عمل کند بنابراین 2600 ریال تا 2650 ریال محدوده مقاومتی در کوتاه مدت میباشد و 2450 ریال حمایت کوتاه مدت سهم میباشد.

تحلیل تکنیکال وانصار : تصویر تحلیل تکنیکال وانصار

برای مشاهده ادامه مطلب باید عضو حرفه ای باشید.عضویت حرفه ای

همیشه به یاد داشته باشید که : معامله گر خوب ، معامله گر با نظم و انضباط است .

(موفق و پیروز باشید )

bashgah-banner

7 نظرها

  1. سلام
    منظور از بلند مدت بیشتر از شش ماه است ؟ تشکر می کنم بخاطر اموزش mfi . من دنبال اموزش حرکات شاخص کل هستم تو اینمدت یه افت زیاد به سرمایه ام وارد شد البته امیدوارم رفع بشه ولی چطور می تونم حرکات شاخص کل رو صحیحتر تشخیص بدم ؟
    لطفا نرم افزار تحلیل تکنیکال به بنده معرفی کنید در حال حاضر فقط رهاورد استفاده می کنم .
    تشکر

نطر گذاشتن