سهام ها و وضعیت امروز و آینده

199
telegram nokhbegan-start
سهام ها و وضعیت امروز و آیندهReviewed by منوچهر عطائی on Mar 5Rating:

مروز پالایشگاه نفت شیراز متوقف شد و انتظار میرود تا سود 92 خود را با تعدیل قابل توجهی اعلام کند ضمن اینکه بخشی از معاملا این سهم توسط ناظر بازار باطل شد.

پالایشگاه لاوان نیز بر اساس شنیده ها احتمالا فردا متوقف میشود .


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

اکثر شرکت های پالایشگاهی  پتانسیل رشد سود خوبی دارند هرچند که پی بر ای بالای این گروه حاکی از ان انست که بخش عمده ای از تعدیل را در قیمت های کنونی در خود جای داده اند.

در گروه پتروشیمی نیز شازند متوقف شد و احتمالا تعدیل 25 درصدی را بتوان از این شرکت شاهد بود.

شازند و شیران اگر افزایش نرخ خوراکشان به تعویق افتد سود سال 91 خود را میتوانند با رشد بالاتری تعدیل کنند.

این شرکت ها نیز به مانند پالایشگاهی ها پتانسیل رشد در سود اوری دارند ضمن اینکه با توجه به پی بر ای پایین برای سرمایه گذاری مناسب میباشند.

و در نهایت به حاشیه نشین هایی میرسیم که مدت ها در رکود بودند و این روزها با شایعات و هیجانات متقاضیان روبروست:

در گروه خودرو اگر تحریم ها برداشته شود و دولت بتواند به منابع ارزی سرشار خود دست پیدا کند و آن را برای واردات به شرکت های نیازمند تخصیص دهد بدون تردید این گروه پتانسیل جبران بخشی از ارزش بازار از دست رفته خود را خواهند داشت.لیزینگ رایان سایپا هم در محدوده قیمت اسمی میتواند ارزنده باشد باید توجه داشت که این سهم در حود 3ماه دیگر در مجمع 40 تومان سود نقدی تقسیم میکند.

در گروه بانکی های هم با رد رفع تحریم سوئیفت در پایان بازار با عرضه سهامداران روبرو شد.جدایی از اخبار منفی این گروه با توجه به سود نقدی مجمع و پی بر ای پایین پتانسیل حداقل یک واحد افزایش پی بر ای را خواهند داشت.

bashgah-banner
نوشته قبلیمعاملاتی که به سرانجام نرسید
نوشته بعدیروغن سازهای گروه نفت…
حسابرس و تحلیلگر بنیادی هستم ، گواهی نامه های حرفه ای مرتبط را دارا میباشم ، علاقه فوق العاده بالایی به بررسی مهم ترین اخبار بازار سرمایه و بنیاد سهم های بازار دارم ، نظرات خود را در بخش بررسی مهمترین اخبار بازار سرمایه در سایت تحلیلها با دیگر کاربران به اشتراک می گذارم .

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن