سه شنبه 26 دی

212
telegramnokhbegan-start
سه شنبه 26 دیReviewed by Tseexpert on Jan 16Rating:
سه شنبه 26 دی

امروز در نیمه اول بازار به یکباره شاهد افزایش تقاضا در بازار بودیم و در نیمه دوم هم به همین صورت شاهد افزایش عرضه ها بودیم.در این چندروز که گزارشهای نه ماهه شرکتهای بزرگ قرار است به بازار برسد شاهد چنین رفتارهای متناقض و بازار نوسانی خواهیم بود.فردا در نیمه اول بازار عرضه های زیادی خواهیم داشت.

گزارش جدید پارسان یک تعدیل کوچک در گزارش 92 نشان میدهد و در گزارش 91 هم شاهد محقق شدن 190 تومان هستیم که البته انتظار بازار کمی بیشتر بود اما سود 225 تومانی سال 92 میتواند همچنان این سهم را درکورس رشد نگه دارد واین درحالی است که هنوز تعدیلهای مثبت زیرمجموعه ها اعلام نشده و درگزارشهای این شرکت درنظر گرفته نشده اند.


خبر مهم و فوری : پذیرش دوره 6 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه شروع شده است . توصیه می کنیم حتما با شرایط پذیرش این دوره ارزشمند آشنا شوید . دوره نخبگان بورس 6 یک دوره یکساله با هدف آموزش جامع و کاربردی تحلیل بازار بورس در دانشگاه خواجه نصیر تهران میدان ونک برگزار می گردد. برای اطلاعت بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

در شپدیس که فردا این سهم برای مجمع متوقف میشود شاهد افزایش عرضه توسط فراری های مجمع بودیم که این سهم حتی به 6350 هم رسید.غدیر هم که به تارگت کوتاه مدت رسید با افزایش عرضه ها روی پارسان نتوانست از 520 تومان عبور کند احتمالا طی روزهای آینده در زمان مجمع شپدیس یک جو هیجانی مثبت در غدیر ایجاد خواهد شد بنابراین در افتهای بازار همچنان این سهم را تحت نظرداشته باشید.

درگروه فلزات هم به همین صورت شاهد افزایش عرضه در نیمه دوم معاملات بودیم در فولاد بازهم خصوصی سازی اقدام به عرضه های گسترده کرد ولی نکته مثبت بالا ماندن قیمت پایانی بود.غدیر و فولاد هردو در محدوده 485-490 تومان با حمایت مهمی روبرو میشوند و شاید در پایان بازار فردا با پایان مهلت تسویه دوباره جو این دوسهم تغییر کند.

گروه مثبت امروز سیمانیها بودند که از منفی جمع شدند و تا تشکیل صف خرید پیش رفتند.سفارس بعد از سه روز درجا زدن در محدوده 120 تومان بالاخره توانست تشکیل صف خرید بدهد.در این گروه گزارشات جدید باعث رونق نسبی شده است.درگروه خودرویی هم با توجه به منفی شدن جو سهمهای بزرگ بازار شاهد مثبت خوردن سهمهای این گروه بودیم که بعضا زیاد دوام نیاوردند.

احسان وفادار 

 

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن