شنیده ها و خبرهای تالار حافظ

569
telegram nokhbegan-start
شنیده ها و خبرهای تالار حافظReviewed by فرزاد عباس زاده on Sep 9Rating:

مرجع اطلاعات این بخش صرفا شنیده ها و شایعات موجود در بازار است.توجه داشته باشید که خرید یا فروش بر اساس این مطالب توجیه تحلیلی نداشته و تنها جهت اطلاع از اخبار در جریان ، این موارد در طول بازار به روز رسانی می گردد.

 


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

1-    صادرات روغن خوراکی آزاد شد

مدیرکل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت گفت: بخشنامه برداشته شدن محدودیت صادرات روغن خوراکی از امروز به گمرک ابلاغ شد.به دلیل انباشت اضافی کالا در کارخانجات تولید روغن خوراکی و گردش کند سرمایه‌ تولید‌کنندگان این کالا تصمیم گرفته شد تا ممنوعیت صادرات روغن خوراکی برداشته شود.

2-    مپنا

اعلام کرد اعتبارات اسنادی مربوط به 3 نیروگاه به مبلغ 801 میلیون یورو گشایش یافته و به زودی تاثیر این اتفاق بر سودآوری خود را اعلام می کند.

3-    سنگ آهنی ها

قیمت سنگ‌آهن در آخرین معاملات انجام شده در بازارهای جهانی در پی کاهش نسبی رشد اقتصادی چین به کمتر از 85 دلار در هر تن رسید که این رخداد برای اولین بار از سال 2009 میلادی تا کنون رخ داده است. مهم‌ترین دلیل این کاهش قیمت، ضعف چشمگیر اقتصاد چین است که به‌عنوان بزرگ‌ترین‌ مصرف‌کننده سنگ‌آهن در جهان حدود 63 درصد از این کالا را در بازارهای جهانی وارد می‌کند.

4-    شنیده ای از غذایی ها

شنیده شده برخی کارشناسان و فعالان بازار برخی نمادهای غذایی را برای خرید مناسب می دانند، ممکن است شاهد ادامه تحرکات مثبت در نمادهای این گروه از جمله غشصفاو یا غبهنوشباشیم. شاخص گروه غذایی در تایم هفتگی را میبینیم : موج ۴ در قالب یک ABC به پایان رسیده.نکته ای که قابل تامل هست اینه که تریگر خرید در تایم هفتگی ۲۴۱۸ هست که با شکست اون تازه هیجان خرید وارد میشه.ریتم کند کاهشی در اصلاح اخر هم موید موضوع است. مطلب « افزایش رسمی نرخ شیر و محصولات گروه غذایی  » و تاثیر آن روی سهمی به نام وبشهر را هم در اینجا میتوانید مشاهده کنید.

 

5-    گفته می شود امروز بلوک 15 میلیونی خاهننهایی می شود و از فردا دیگر تامین سرمایه نوین فروشنده این سهم نخواهد بود و به نظر می رسد این سهم چند روزی با افزایش قیمت همراه شود و مسیر آن برای صعود هموارتر می شود.

1-    یک خبر از شبندر

مطالعات و امکان سنجی طرحهای جدید در پالایشگاه بندرعباس بمنظور جلوگیری از خام فروشی در دستور کار قرار گرفت .

2-    دلیل مثبت شدن دارویی ها

شنیده هایی در بازار وجود دارد که ممکن است توافقاتی بین وزارت بهداشت و بانک مرکزی برای دادن وام 2 میلیارد دلاری به شرکت های دارویی وجود داشته باشد.

همزمان با افزایش قیمت دارو امروز خبری در بازار شنیده میشد مبنی بر توافق بین بانک مرکزی و وزارت بهداشت برای پرداخت وام ۲میلیارددلاری موضوعی که هنوز از سوی هیچ خبرگزاری یا مسئولی بطور رسمی اعلام نشده است ولی در صورت تایید میتونه تاثیر قابل توجهی بر کاهش هزینه های مالی شرکتهای دارویی داشته باشد . قبلا موضوع تاثیر هزینه های مالی بر شرکتهای دارویی رو مورد بررسی قرار داده بودیم که میتونید این مطلب رو از اینجا بخونید . این موضوع بیشترین تاثیر رو برروی تیپیکو خواهد داشت . گزارش روزانه بازار را در بخش نوبت به گروه دارو رسید بخوانید.

 

 

 

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن