منفی بازار تا کی ادامه میابد ؟!

1158
telegram nokhbegan-start
منفی بازار تا کی ادامه میابد ؟! Reviewed by محمد محمدی on Sep 13Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

این هفته ، هفته پایانی سال مالی بسیاری از شرکتهای کارگزاری و برخی شرکتهای سرمایه گذاری است ، یکی از دلایل منفی این روزهای بازار همین موضوع میباشد ، از طرفی به روزهای پایانی ماه و زمان تسویه اعتباریها هم نزدیک میشویم همین دو عامل باعث شد که این هفته رو بازار با فشار فروش بالایی آغاز کند . البته انتظار نداریم منفی بازار تا پایان هفته ادامه داشته باشد بنظر میاد از فردا آخروقت یا حداکثر تا دوشنبه بازار به تعادل برسد . از هفته بعد بازار به پیشواز گزارشهای ششماهه خواهد رفت و شرکتهایی که بتونند اعتماد بازار رو به خودشون جلب کنند میتونند پاییز سبز رنگی رو داشته باشند .


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

البته نمیشه از تاثیر مذاکرات هسته ای در حاشیه اجلاس عمومی سازمان ملل طی روزهای آینده و حضور رییس جمهور در این اجلاس چشم پوشی کرد . از همین الان شایعاتی مطرح شده مبنی بر احتمال مذاکرات مستقیم روسای جمهور ایران و آمریکا در حاشیه اجلاس سازمان ملل ، موضوعی که البته باورش خیلی قابل هضم نیست .

امروز شاخص کل با 439 واحد کاهش به عدد 71486 واحد رسید ، بیشترین تاثیر منفی رو  امروز نمادهای پارسان ، کچاد ، رمپنا ، تاپیکو و کگل داشتند .

 

خودرویی :

گروه خودرو که این روزها در حال و هوای خوشی ندارند امروز شروع کننده منفی بازار بودند علی رغم اینکه بارها صف فروش سایپا جمع شد ولی در نهایت سایپا با صف فرش به کار خود پایان داد ، خزامیا امروز به زیر حمایت معتبر  108تومانی نفوذ کرد در صورتی که فردا نیز معاملات سهم منفی دنبال شود و قیمت پایانی زیر قیمت 108 تومان تصویب شود سهم در برگشت کار سختی را برای صعود خواهد داشت ، خودرو نیز فردا معاملات حساسی را خواهد داشت ، 225تومان یک نقطه حمایتی بسیار معتبر برای خودرو محسوب میشود در صورتی که فردا روند سهم تغییر جهت ندهد باید منتظر قیمتهای زیر 200تومان هم باشیم .

 

گروه سیمانی :

این گروه قبلا به اندازه کافی اصلاح کرده است ، و جو منفی امروز بازار نتونست خیلی رو معاملات این گروه تاثیر داشته باشد . امروز بعد از ظهر مجمع عمومی عادی سالیانه هلدینگ فارس و خوزستان ( سفارس ) برگزار شد و تقسیم سود 320 ریالی مورد تصویب قرار گرفت . در مجمع امروز مدیرعامل شرکت از افت فروش داخلی بواسطه رکود فعلی کشور عنوان کردند بطوریکه سرانه فروش سیمان از 750 به 530 کیلو کاهش پیدا کرده است . تو این گروه باتوجه به اینکه معمولا ششماهه اول سال فروش شرکتها بالاتر میباشد خیلی انتظار کاهش در گزارشات شرکتها را نداریم ولی قطعا شرکتها در نیمه دوم سال مشکلات بیشتری خواهند داشت . طبق موشکافیهای انجام شده در حاشیه مجمع امروز دو شرکت سیمانی هستند که وضعیت مطلوبی دارند و از مشکلات فعلی در امان مانده اند و که این مطلب رو میتونید از اینجا بخونید .

 

گروه دارویی :

بعد از شروع یک موج صعودی در شرکتهای دارویی ، امروز این گروه نیز علی رغم ارزندگی تحت تاثیر جو کلی بازار قرار گرفت و معاملات منفی داشتند ، البته حجم معاملات گروه پایین بود و خیلی فشار فروشی نداشتند و حتی برخی از سهمهای گروه از جمله داسوه که قبلا در مورد ارزندگیش مفصل گفته ایم صف خرید نیز داشتند . امروز صبح مجمع فوق العاده شرکت ایران دارو برگزار شد و افزایش سرمایه 22% از محل مطالبات و آورده نقدی مورد تصویب قرار گرفت.

در مجمع امروز ایران دارو موشکافیهایی از موضوع افزایش نرخ دارو ، تسهلات اعطایی بانک مرکزی به شرکتهای دارویی و صادرات به کشور عراق انجام شد که این مطلب رو میتونید از اینجا بخونید .

 

پیشنهاد ما برای این روزهای بازار خرید از سهمهای گروه دارویی میباشد ، شرکتهای دتولید ، والبر ، سبحان رو میتونید در قیمتهای منفی و بصورت پله ای خرید نمایید .

 

گروه ساحتمانی :

 

این گروه نیز در قیمتهای جذابی برای خرید هستند و بنظرم تو فصل پاییز این گروه نیز میتونند بازدهی خوبی داشته باشند ، تو این گروه ثمسکن کم ریسک ترین سهم میباشد ، NAV  شرکت در محدوده 300تومان برآورد میشود یعنی سهم در حال حاضر در محدوده 50% ان ای وی در حال معامله میباشد البته معاملات سهم به شدت خسته کننده است و برای نوسانگیری بقیه سهمهای گروه از جمله ثتران و ثباغ بهتر میباشند ، تو این گروه ثغرب نیز به قیمتهای فوق العاده جذابی رسیده است . ثفارس که ارزنده ترین سهم گروه میباشد امروز علی رغم حجم معاملات پایین قیمت پایانی نزدیک به 3.5% منفی خورد فردا قیمت سهم تو محدوده جذابی برای خرید قرار میگیره و بعید میدونم قیمت سهم از این پایینتر بیاد .

 

موفق باشید .

bashgah-banner

2 نظرها

نطر گذاشتن