موشکافی در مجامع ایران دارو و سفارس

737
telegramnokhbegan-start
موشکافی در مجامع ایران دارو و سفارسReviewed by محمد محمدی on Sep 13Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

امروز در مجمع فوق العاده ایران دارو در مورد آخرین وضعیت صنعت دارو چند موضوع مهم بررسی شد :


خبر مهم و فوری : پذیرش دوره 6 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه شروع شده است . توصیه می کنیم حتما با شرایط پذیرش این دوره ارزشمند آشنا شوید . دوره نخبگان بورس 6 یک دوره یکساله با هدف آموزش جامع و کاربردی تحلیل بازار بورس در دانشگاه خواجه نصیر تهران میدان ونک برگزار می گردد. برای اطلاعت بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

1- در مورد افزایش نرخ دارو عنوان شد که هفته پیش اولین جلسه بررسی اصلاح قیمت داروها برگزار شد و نزدیک به 50قلم دارو افزایش نرخ گرفتند ، که از این بین 4 قلم از داروهای شرکت ایران دارو نیز موفق به افزایش نرخ شدند ، میانگین افزایش نرخ این 4 قلم دارو در حدود 25% بوده است البته گفته شد در مجموع میشه انتظار داشت قیمت دارو بطور متوسط 15-20% افزایش پیدا کند . قرار بر این شده است که جلسات برسی افزایش نرخها هر هفته برگزار شود و حداقل 50قلم دارو مورد بررسی قرار گیرد .

2- در مورد شایعات موجود مبنی بر توافقنامه بانک مرکزی و وزارت بهداشت مبنی بر وام 2میلیارد دلاری گفته شد که توافقاتی انجام شده ولی عملا هنوز کاری صورت نگرفته است.

3- در مورد خرابیهای حملات داعش بر صنعت داروی عراق گفته شد که در درجه اول با توجه به وضعیت نا امنی منطقه صادرات به این کشور با مشکلاتی مواجه شده است ولی تقاضایی از دولت عراق برای خرید صورت گرفته است که بیشتر داروهای تزریقی میباشد .

4- در حاشیه مجمع یکی از مدیران گروه دارویی سبحان از برنامه افزایش سرمایه 110% سبحان دارو از محل سود انباشته و آورده نقدی خبر داد که درخواست به سازمان بورس داده شده است و منتظر پاسخ هستیم .

 

همچنین در حاشیه مجمع امروز شرکت سیمان فارس و خوزستان :

مدیرعامل شرکت سیمان صوفیان حضور داشتند که در پاسخ به آخرین وضعیت شرکت گفتند خوشبختانه ما مشکلی نداشتیم و حتی ممکنه تعدیل مثبت هم داشته باشیم و میشه به تحقق سود 100تومانی امسال سیمان صوفیان امیدوار بود .

همچنین مدیرعامل سفارس در پاسخ به سوالی که کدامیک از زیرمجموعه ها عملکرد بهتری در ششماهه خواهند داشت از سیمان بهبهان نام بردند .

 

بررسی بازار امروز و پیش بینی هفته و فرصت خرید گروههای پیش رو اینجا را بخوانید .

موفق باشید .

 

 

bashgah-banner

1 نظر

نطر گذاشتن