نکات طلایی دو سهم از گروه شیمیایی

327
telegram nokhbegan-start
نکات طلایی دو سهم از گروه شیمیاییReviewed by کارشناس on Nov 25Rating:

با سلام خدمت کاربران عزیز تحلیلها

گزارشات امروز پارسان و پلوله در کدال نظر ما را به خود جلب نمود تا اینکه نکات کلیدی و مهم را از این گزارشات را با همدیگر بررسی نماییم:


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

گسترش نفت و گاز پارسان:

پارسان سود سال مالی 93 خود را با رشد 16 درصدی نسبت به سال 92 به ازای هر سهم مبلغ 2320ریال پیش بینی نموده است در صورتی که شرکت سود سال 92 خود را در سطوح 2001 ریال پیشبینی نموده بود.

مقایسه اطلاعات مالی آتی شرکت های سرمایه پذیر شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان در اطلاعیه اخیر با اطلاعات منتشر شده از سوی آن شرکت ها در سامانه کدال حاکی از آن است که سود هر سهم پیش بینی شده سال مالی 1392 شرکت پتروشیمی پردیس در اطلاعیه اخیر (مبلغ 502ر4 ریال) با سود هر سهم پیش بینی شده توسط شرکت مزبور (4507 ریال)، سود هر سهم و سود نقدی هر سهم پیش بینی شده برای سال مالی 1392 شرکت پتروشیمی زاگرس با اطلاعات افشا شده توسط آن شرکت و سود نقدی هر سهم پیش بینی شده برای سال مالی 1392 شرکت پالایش نفت تبریز (3469 ریال) با سود نقدی هر سهم پیش بینی شده توسط شرکت مزبور (10 درصد سود هر سهم) مطابقت ندارد.

همچنین در گزارش پارسان آمده است که هیأت مدیره پارسان با افزایش سرمایه 50% از محل آورده نقدی سهامداران موافقت شده است و گزارش توجیهی افزایش سرمایه با سازمان بورس جهت بررسی ارسال گردیده است.

همچنین هیأت مدیره تصمیم به پیشنهاد تقسیم سود 90% سود خالص را به مجمع عمومی عادی سالیانه را دارد.

پلوله:

ورشکستگی شرکت تولیدی گاز و لوله طی حکم دادگاه تجدید نظر اعلام گردید. وپترو با مالکیت 48.58 درصدی پلوله میتواند زیانی معادل 94831 میلیون ریال را از پرتفوی خود خارح نماید که در سودآوری سالهای آتی این سهم سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی و شیمیایی موثر واقغ گردد. همچنین رشد قیمتی سهم در روزهای اخیر را می توان ناشی از اعلام رأی ورشکستگی همین سهم دانست.

bashgah-banner

4 نظرها

 1. منم با گفته آقای سعیدی موافقم، شما تو متن نوشتید رشد قیمتی سهم ناشی از ورشکستگی پلوله می باشد. این یعنی به نفع وپترو شده که ارزش سهام آن بالا رفته است، زیر حرف خودتان نزنید، لطفأ گفته خودتان را تشریح کنید

  • دوست عزیزم
   زیانی معادل مبلغ بالا در صورتهای مالی تلفیقی وپترو وجود خواهد داشت که ناشی از سرمایه گذاری در این سهم میباشد و در صورتهای مالی شرکت در صورت سود و زیان در بخش سرمایه گذاری در شرکتهای سرمایه پذیر وجود دارد که توضیحات بیشتر را میتوانید در یادداشت های توضیحی مطالعه نمایید.
   همچنین لطفا در نحوه بیان سوال دقت نمایید// موفق باشید

 2. با سلام
  در خصوص ورشکستگی پلوله و سهامداری وپترو این سئوال برایم ایجاد شد که چگونه با توجه با مالکیت حدود 50 درصدی وپترو در پلوله این ورشکستگی به نفع وپترو شده است به دلیل اینکه با خروج این زیان سرمایه وپترو کاهش می یابد
  لطفا بنده را راهنمایی فرمائید

نطر گذاشتن