نگاه بنیادی به پتروشیمی اصفهان (شصفها)

247
telegram nokhbegan-start
نگاه بنیادی به پتروشيمي اصفهان (شصفها)Reviewed by Khalili on Jul 9Rating:

شرکت سهامی پتروشیمی اصفهان ، اولین تولید کننده محصولات آروماتیک در ایران ، یکی از طرحهای ملی و مهم دهه اول انقلاب میباشد که در سال 1371 با هدف تولید بیش از 000/300 تن مواد آروماتیک در سال شامل بنزن ، تولوئن ، ارتوزایلین ، پارا زایلین و مخلوط زایلین به جمع واحدهای تولیدی کشور پیوست. این مجتمع از واحدهای زیربنائی کشور بوده و محصولات آن بعنوان خوراک صنایع پایین دستی نظیر شوینده ها ، پلاستیکها ،‌الیاف پلی استر ، نرم کننده های پـلاستیکی ، رنگسـازی و صنایع نظامی بکار برده می شود.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

 

صورت های مالی شرکت و وضعیت پیش رو :

این شرکت پیش بینی سود هر سهم خود در رابطه با سال مالی 91 را مبلغ 944 ریال اعلام کرده است. این در حالی است که در سال مالی گذشته (90) شرکت تواسنته بود در پایان سال 4140 ریال دست پیدا کند که در آن زمان تانسته بود سهامداران خود را خوشحال نماید. این شرکت پتانسیل های زیادی داشته و دارد. طوری که در خبرهای چند روز اخیر در مورد این شرکت شنیده شده که پتروشیمی اصفهان در گزارش سه ماهه ابتدای سال مالی 91 موفق به پوشش 75 تا 85 درصدی پیش بینی سود اولیه گردیده است. حالا باید منتظر گزارش رسمی شرکت باشیم تا اوضاع و آینده ی شرکت در فصل های آینده را پیش بینی نماییم. کارشناسان معتقدند با توجه به عملکرد درخشان این شرکت در ماه های پایانی سال مالی 90 ، پتروشیمی اصفهان می تواند در گزارش سه ماهه عملکرد مثبت و مناسبی را از خود نشان دهد. بخصوص آنکه توقف خوراک این شرکت توسط پالایش نفت اصفهان مدت زمان زیادی نیست که صورت گرفته و در گزارش سه ماهه این شرکت چندان تاثیر نخواهد داشت. اما بر روند کلی شرکت تا پایان سال تاثیر گذار خواهد بود.

این نکته هم در گزارش رسمی شرکت برای پیش بینی سود آمده که با توجه به عدم انعقاد خرید خوراک با شرکت پالایش نفت اصفهان تا تاریخ تهیه این گزارش (12/4/91) مبنای محاسبه خرید خوراک کماکان با اعمال 5% تخفیف طبق مبانی مندرج در نامه مورخ 16/3/88 معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت محاسبه شده است .در صورتی که مبانی محاسبه خوراک طبق صورتحساب شرکت پالایش نفت اصفهان اعمال می گردید هزینه خوراک مصرفی 373 میلیارد ریال افزایش داشته و در نتیجه زیان خالص دوره به میزان 95 میلیارد ریال برآورد می گردید.

bashgah-banner

1 نظر

نطر گذاشتن