یکشنبه 8 بهمن

283
telegram nokhbegan-start
یکشنبه 8 بهمنReviewed by Tseexpert on Jan 27Rating:
یکشنبه 8 بهمن

بنظرم این صعود و سقوط های 600 واحدی مدتی است معنی دار شده است و این سقوط امروز که به بیش از 680 واحد رسید خرید حقوقی ها را نشان میدهد بنابراین فردا شاهد جو متعادل تری نسبت به امروز خواهیم بود و حتی در برخی نمادها شاهد جو مثبتی خواهیم بود.

 از جمله گروههایی که انتظار دارم بتدریج مورد اقبال بازار قرار بگیرید گروه پتروشیمی است با توجه به وضعیت فعلی نرخ ارز و گزارشهای نه ماهه منتشر شده و تعدیلات گسترده و همچنین لحاظ کردن تاثیر محاسبه نرخ خوراک بر اساس ارز مبادلاتی انتظار مطمئنا این گروه در میانمدت میتواند دوباره کانون توجه بازار شود و افت این روزهای بازار حتی برای سرمایه گذاران بلندمدت فرصت محسوب میشود.


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

امروز زاگرس با پیش بینی سود 514 تومانی بازگشایی شد که عرضه ها روی سهم باعث شد در دقایقی شاهد افت تا 1960 تومان هم باشیم ولی بتدریج به سطح 2000 تومان برگشت.سیاست تقسیم سود شرکت 50 درصدی اعلام شده.این شرکت در سال 90 از 290 تومان سود 250 تومان سود نقدی درمجمع تقسیم کرده بود.تنها نگرانی سهامداران کاهش تولید در این شرکت است.از دیدمن این شرکت در قیمتهای زیر 2000 تومان میتواند بعنوان سرمایه گذاری بدون ریسک یا حداقل با ریسک پایین محسوب شود.

 در پارسان سطح 1200 تومان فعلا مانع افت بیشتر سهم خواهد شد و اگر فردا احیانا به این سطح برسد شاهد افزایش تقاضا و شروع نوسان جدید درسهم خواهیم بود آخروقت امروز هم بخش زیادی از صف فروش سهم جمع شد و امروز حقوقی ها روی سهم فعال بودند.در سرمایه گذاری غدیر هم یکی دوبار شاهد جمع آوری صف فروش بودیم که انتظار دارم فردا از سطح 455 -460 دوباره شاهد برگشت این سهم و تعادل روبه مثبت باشیم.

اما آنچه تحلیلگران را نگران کرده تشکیل الگوهای برگشتی هم درشاخص کل و هم در نمودار سهمهای بزرگ بازار است بعنوان مثال اگر در شاخص کل سطح 36400 با قدرت به پایین شکسته شود یک الگوی نزولی بزرگ تایید میشود که باعث سقوط به کانال 34000 خواهد شد بنابراین با توجه به اینکه شاخص امروز به 36700 واحد رسیده فردا روز مهمی برای بازار خواهد بود که آینده کوتاه مدت بازار را مشخص خواهد کرد.همچنین در سهمهای بزرگ مثل غدیر و فولاد سطح 440 تومان بسیار مهم ارزیابی میشود چرا که شکسته شدن این سطح در این دوسهم باعث تایید الگوها و افت زیادی خواهد شد.

 احسان وفادار

bashgah-banner

2 نظرها

نطر گذاشتن