بر بام بازار شنبه 10 اسفند ماه…

286
telegram nokhbegan-start
بر بام بازار شنبه 10 اسفند ماه...Reviewed by فرزاد عباس زاده on Mar 1Rating:

 

احوال شاخص…


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

سلام خدمت دوستان بازاری؛

هفته جدید را در حالی آغاز می کنیم که روز چهارشنبه بار دیگر امیدها به بازار برگشت. بسیاری از صفوف فروش جمع آوری شد و بازار با افزایش نسبی تقاضا مواجه شد. دلیل این امر را می توان نزدیک شدن شاخص به محدوده حمایت قبلی عنوان کرد. اما به لحاظ روانی بازار وقتی می بینید پتروشیمی ها یکی پس از دیگری باز می شوند آن هم با دامنه نوسان و حقوقی های سهم تمام قد پشت سهم می ایستند و صفوف فروش را تار و مار می کند ، از فروش سایر نمادها پشیمان می شود!

بازار امروز آماده برگشت است، اما چند مشکل پیش پای بازار وجود دارد :

1 – به نظر می رسد در این هفته پتروشیمی ها یکی پس از دیگری بازگشایی شوند. با توجه به این که کلیت بازار افت کرده است و از طرفی دیگر سود این شرکت ها با کاهش مواجه شده به نظر می رسد نمادهای این گروه با افت قیمتی وارد بازار شوند ، همین امر می تواند کف ترازو را در شاخص به سمت منفی بیشتر کند.

2 – جمعا 15 روز کاری تا پایان سال داریم. مسلما بسیاری از اهالی بازار بخشی از سبد خود را نقد خواهند کرد. حالا این نقد کردن می تواند کل سبد باشد تا سهامدار با خیال راحت از 13 روز ابتدایی فروردین استفاده کند یا می تواند بخشی از سبد باشد مثلا تهیه نقدینگی برای هزینه سفر و سایر مخارج نوروزی… بنابراین انتظار داریم کم و بیش فروشنده هم در بازار وجود داشته باشد. اوج فشار فروش می تواند در روزهای پایانی این هفته و اوایل هفته آینده دیده شود.

3 – هنوز اعتماد پول های پارک شده در پشت بازار به بازار سهام جلب نشده است.

بنابراین نمی توان انتظار داشت که برگشت بازار تند و تیز باشد یا شاهد قفل شدن در روند معاملات باشیم! از طرفی دیگر سیاست بازگشایی پتروشیمی ها، می تواند تاثیر به سزایی روی شاخص کل داشته باشد.

در حاشیه بازار ، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران جمعه شب و در پایان سفر رسمی دو روزه به هندوستان گفت: در گفت وگوها و تبادل نظر با مقام های هندی نتایج خوبی حاصل شد .دکتر ظریف پیش از ترک دهلی نو دیدار و گفت وگوهایش در هندوستان را برای ارتقا روابط دو کشور مثبت و خوب ارزیابی کرد.

وی با اشاره به گفت وگو با معاون رییس جمهور، مشاور امنیت ملی، نخست وزیر و وزیر امور خارجه کشور هندوستان گفت: دراین دیدارها در خصوص موضوعات مهم و مورد علاقه دوطرف و اوضاع منطقه و تحولات جهانی گفت وگو و تبادل نظر شد.

دکتر ظریف موضوع مشکلات کنسولی را از جمله مسایل مورد بحث در روابط دو جانبه عنوان کرد و افزود: قرار شد با تشکیل کمیسیون مشترک میان دو کشور مشکلات کنسولی بزودی حل و فصل شود.

وی همکاری دربخش های اقتصادی و ترانزیت به ویژه در مورد منطقه چابهار و کریدور شمال – جنوب را از دیگر محورهای گفت وگو و توافق میان دو طرف عنوان کرد و اظهار داشت: مقرر شد موضوع پروژه کریدور شمال – جنوب به سرعت پیگیری شود و پیش بینی می شود تا پیش از آغاز سال نو ایرانی به نتیجه برسد.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه به توافق درخصوص همکاری در بخش های راه آهن و امور فنی میان ایران و هند و نیز حل مسایل بانکی و معوق های نفتی اشاره کرد و گفت: درخصوص حل مشکلات بانکی و موضوع بازپرداخت معوقه های فروش نفت ایران به هند بحث های خوبی با طرف مقابل داشتیم .وی افزود: در دیدار با مقام های هند همچنین در خصوص مسایل منطقه ای مانند اوضاع افغانستان و سوریه و مبارزه با افراط گرایی تبادل نظر صورت گرفت. ظریف با تاکید بر روابط تاریخی و دیرینه ایران و هند اظهار امیدواری کرد، سفرش گام مهمی در جهت تقویت و توسعه روابط بین دو کشور باشد.

وزیرامور خارجه کشورمان همچنین درخصوص موضوع تحریم ها و مداخله برخی کشورهای غربی در این خصوص، گفت: متاسفانه تحریم ها که به صورت غیرقانونی اعمال شده و مداخله در روابط بین کشورها به شمار می آید موانعی ایجاد کرده اما فضای آن در حال شکسته شدن است و ما با دوستان هندی خود نیز توافق کردیم که گسترش روابط دوجانبه را پیگیری کنیم.

ظریف که صبح پنجشنبه در راس هیاتی به دعوت رسمی ˈسلمان خورشیدˈ وزیر امور خارجه هند وارد دهلی نو شده بود، جمعه شب این شهر را به مقصد تهران ترک کرد.

اما در بازار سهام ، وحید باقری مدیر مالی شرکت تاپیکو گفت: یکی از برنامه های توسعه ای شرکت در سال مالی آینده خرید 11 درصد از سهام شرکت ستاره خلیج فارس است تا با در اختیار داشتن 38 درصد از سهام این شرکت، تاپیکو سهامدار عمده این شرکت نفت و گازی شود.

به گزارش خبرنگار بورس 24،عضو هیأت مدیره تاپیکو درباره اثر این معامله در سود هر سهم سال مالی آینده گفت: هنوز میزان دقیق تأثیر این بلوک بر درآمد شرکت مشخص نیست،اما بعد از قطعی شدن معامله ، محاسبات دقیق برای میزان اثرگذاری این معامله در سود سال مالی 94.2.31 شرکت اعلام می شود.

وی همچنین به تولید متانول 2 در شرکت های مدیریتی زیر مجموعه خود اشاره کرد و افزود : از دیگر برنامه های شرکت تولید متانول 2 با مشارکت شرکت پتروشیمی فن آروان و امیرکبیر است که این موضوع در دستور کار مدیریت تاپیکو قرار دارد.

به لحاظ تکنیکی حرکت رنج اخیر سهم را می توان در داخل یک کانال محصور کرد. حوالی 480 تومان سهم با کف کانال برخورد می کند، اما حمایت اصلی سهم به لحاظ تکنیکی در محدوده 420 – 430 تومان قرار دارد. باید دید با توجه به حمایت شدید حقوقی ها ، چقدر اجازه اصلاح به سهم داده خواهد شد.

در گروه بانکی ، روز گذشته معاملات خوبی را در بانک دی شاهد بودیم. تحلیل گران تکنیکی گمانه زنی هایی دال بر الگوی سر و شانه کف در نمودار سهم دارند. البته باید توجه کرد که واگرایی مثبت بین سر و شانه چپ در قیمت و اندیکاتورها رویت نشده است. ضمن اینکه شیب الگو نیز چندان دلچسب نیست. با این حال می توان سهم را زیر نظر داشت. چرا که شکست 220 تومان می تواند زمینه ساز رشد قیمت تا حوالی 275 تومان شود.

در نماد ونوین الگوی هارمونیک AB=CD دوسویه در حال شکل گیری است. قیمت در حال رساندن خود به محدوده تراکمی دو تراز 62 درصد اصلاحی و 100 درصد پروجکشن است. از طرفی دیگر در بعد زمان نسبت 62 درصد RET با 162 درصد ATP همپوشانی خوبی دارد. واگرایی مخفی مثبت در اندیکاتور MACD رویت می شود. به نظر می رسد خرید سهم در محدوده 270 تومان با حد ضرر 245 و حد سود 400 تومان ، در میان مدت گزینه مناسبی باشد.

در گروه برقی بترانس 2 هفته ای است که متوقف است. هنوز گزارش شرکت بر روی خروجی کدال قرار نگرفته است، اما وبانک به عنوان سهامدار عمده این شرکت در گزارش سال مالی 93 سود این شرکت را با افزایش 105 درصدی ، 877 ریال در نظر گرفته است. لازم به ذکر است،سود سال مالی جاری این شرکت 428 تومان است.

به لحاظ تکنیکی سهم پس از اتمام سیکل موج 3 بزرگ در موج 4 اصلاحی قرار دارد. در صورت قطعی شدن گزارش مفروض می توان گفت که موج A از 4 خاتمه یافته و موج B می تواند حداقل تا 596 تومان پیشروی نماید.

امروز هم در نماد خودرو بنا به شنیده هایی در خصوص اعلام سود و افزایش سرمایه ی 60% که بر روی کدال قرار گرفت شاهد صف خرید هم بودیم.در سایر نماد ها نظیر پالایشی ها هم با لیدری شپنا اوضاع کماکان به سامان بود.

کاربران عزیز برای دیدن گزارش روزانه نماد های پر بازده ی تحت نظر ما اینجا را کلیک کنید.

* موفق باشید *

bashgah-banner nokhbegan-start

8 نظرها

  1. سلام وقت بخیر
    وتوسم تقسیم سود 55 تومانی داشت. ولی توی صفحه وتوسم هرچی گشتم تاریخ و عامل بانک برای دریافت سود نقدی رو پیدا نکردم حتی توی خلاصه تصمیمات مجمع>>
    اینگونه اطلاعات را از کدوم قسمت باید گرفت.؟؟ مچکرم

  2. سلام جناب عباس زاده ی عزیز خسته نباشید.
    به گمان بنده ی حقیر بازار پر است از فرصت های خرید خوب، الگوهای تکنیکی چشمگیر و قیمتهای مفت.فقط یک چیز برای من خیلی نگران کننده است. گاهی با خود میگویم از آنجا که بازار بورس جلو جلو به استقبال خبرهای خوب و بد میرود و اصطلاحا آنها را پیشخور میکند، نکند تمام ریزشهای اخیر بازار پیشاپیش حکایت از توافقی داشته باشد که قرار است در نهایت ختم به خیر نشود؟! شما واقعا دیدگاه و پیش بینی خودتان از مساله ی توافق هسته ای چیست؟ نگرانی من وقتی بیشتر می شود که می بینم صداهای “خوشبین نیستم” دارد به مرور فراگیرتر میشود! از اظهار نظرتان ممنونم

نطر گذاشتن