فولاد مبارکه ، رفتن یا نرفتن به مجمع مسئله این است…

363
telegram nokhbegan-start
فولاد مبارکه ، رفتن یا نرفتن به مجمع مسئله این است...Reviewed by محمد محمدی on Jul 2Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

طی دوهفته آینده مجمع فولاد مبارکه برگزار خواهد شد که بنظر میرسد با توجه وضعیت موجود نگهداری و شرکت در مجمع جذابیتی نداشته باشد اگر چه نگهداری فولاد در بلند مدت هیچگاه موجبات ضرر شهامدارن نگردیده است .


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

دلایل شرکت نکردن در مجمع فولاد :

1- علاوه بر اجرای هدفمندی یارانه ها و افزایش بهای تمام شده ، رکود فعلی در کشور رو میزان فروش این شرکت نیز تاثیر داشته و احتمالا گزارش سهماهه قابل قبولی از این شرکت نخواهیم دید .

 

2- شرکت سود سال قبل سهامداران حقیقی را از آذرماه و 5ماه بعد از مجمع پرداخت کرده است با توجه به وضعیت رکود فعلی و نیاز به نقدینگی بیشتر در شرکت احتمال اینکه امسال نیز با همچین تاخیری پرداخت شود زیاد میباشد .

3- شرکت پیش بینی سود سال 93 خودش رو 701 ریال اعلام کرده که اگر متوسط p/e بازار 5 هم بهش بدیم به عدد 350تومانی میرسیم عددی که احتمالا بعد از مجمع خواهد به فرض تقسیم سود 50-55تومانی بازهم فولاد تو کوتاه مدت جذابیتی برای نگهداری ندارد .

ضمنا یادآور میشود شرکت برنامه افزایش سرمایه را در دستور کار دارد .

در صورتی که قبل از مجمع حمایتی از سهم صورت بگیرد و سهم رشد کند پیشنهاد ما فروش و خروج موقت از سهم هست .

در ادامه میخواهیم به بررسی دقیق شرکت وتوسم بپردازیم که قرار است سود بالایی در مجمع تقسیم کند. 

موفق باشید .

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن