گام های لرزان شاخص بر روی 73600

303
telegram nokhbegan-start
گام های لرزان شاخص بر روی 73600Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 12Rating:

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛

روز اول هفته با کمی سردی شروع شد.اگرچه که جمع شدن صفوف فروش و منفی نشدن شاخص را به عنوان اعتمادی برای بازار عنوان می کنند اما نکته ای که پابرجاست برخورد با 73600 است که هرچه قدر به آن نزدیک می شویم بازار سنگین تر برخورد می کند.در مجموع خوشحالیم که آرام آرام مسیر بازار از مسیر مذاکرات قرار است جدا شود چرا که قطعا شرکت های بزرگی که در بورس هستند نباید تحت احساسات معامله شوند.از درون بازار که بگذریم در خصوص بانکی ها بانک پاسارگاد در قیمت های 2,695 ریالی با فشار عرضه ها روبرو شده است.شرکت سرمایه گذاری خوارزمی فروشنده سهم می باشد و در سوی دیگر برخی از حقوقی ها در صدد خرید برای حضور در مجمع هستند . ناگفته نماند این سهم امروز شنبه و در پایان معاملات ، بازار را برای مجمع سالانه ترک می کند و گفته می شود احتمالا سود شرکت برای افزایش سرمایه ذخیره می شوددر خصوص پتروشیمی ها هم پتروشیمی خارک که بعد از اعلام تعدیل مثبت 28 درصدی ناشی از عواملی چون افت نرخ گاز ، تولید و صادرات بیشتر و تسعیر نرخ ارز با دلار یش از 3,200 تومانی روز چهارشنبه ، با رشد قیمت 10 درصدی ، بازگشایی شده بود ، همچنان صف خرید چند هزار سهمی خود را حفظ کرده است .


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

از آن طرف هم نمایندگان مجلس در خصوص آزادسازی قیمت محصولات پتروشیمی در بورس کالا معتقدند که در ابلاغیه وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص مبادلات محصولات پتروشیمی یک ابهام وجود دارد، به طوری که ابتدا تنها کانال عرضه محصولات، بورس کالا معرفی شده اما در تبصره ای مجوز عرضه خارج از بورس نیز به پتروشیمی ها داده شده است.

 

در بخش پالایشی اختلاف نظرها همچنان باقی است و بیشترین مشکل بر سر حساب های مالی سال 92 و قیمت نفت خام و فرآورده های نفتی است. اما به هر تربیت روند این مذاکرات رو به بهبود توصیف می شود و سهامداران بایستی به این نکته توجه داشته باشند که اگر شرکت های فعال این گروه قصد پذیرش نظر پالایش و پخش را داشتند، پیش از این بررسی گزارش های عملکردی انجام و در اصلاح حساب های مالی سال 92 بسته می شد. مدیر امور مالی شرکت پالایش نفت شیراز اظهار داشت: مشکلات قبلی پالایشی ها با شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران همچنان وجود دارد، اما مذاکرات و جلسات مختلفی برگزار شده و نتایج حاصل شده بیشتر در جهت منافع پالایشی ها بوده است.

و اما نماد ذوب که با نزدیک شدن به مجمع آن . حرف و حدیث در موردش هم زیاد شده..به همین خاطر ما در مطلب هدف ذوب قبل از مجمع به بررسی این که سهم تا کجا افت خواهد داشت پرداختیم که آن را  اعضای حرفه ای در اینجا میتوانند مشاهده کنند.

 

*امروز در کدال چه گذشت؟

شرکت داروپخش پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ را بر اساس عملکرد واقعی ۳ ماهه ، مبلغ ۰۱۹ر۳ ریال اعلام نموده است.

 

شرکت داروسازی زهراوی پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ بر اساس عملکرد واقعی ۳ ماهه ، را مبلغ ۲۲۵ر۷ ریال اعلام نموده است. ( پوشش ۳ ماهه : ۱۲ درصد)

 

شرکت قند قزوین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۳ مبلغ ۲۶۰ ریال سود خالص پیش بینی کرده است. شایان ذکر است در دوره ۳ ماهه موفق به شناسایی زیان ۱۲۹ ریالی شده است و گزارش خود را با تعدیل منفی ۴۲ درصدی به بازار ارائه کرده است.

 

شرکت نیرو سرمایه در عملکرد صورت های مالی ۱۲ ماهه ۹۲ ، به ازای هر سهم مبلغ ۱۲۴ ریال سود خالص محقق نمود .

 

شرکت داده پردازی ایران در عملکرد صورت های مالی ۱۲ ماهه ، به ازای هر سهم مبلغ ۲۴۷ ریال سود خالص محقق نمود .

 

شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در عملکرد صورت های مالی ۱۲ ماهه ۹۲ ، به ازای هر سهم مبلغ ۵۶۱ ریال سود خالص محقق نمود .

 

شرکت پتروشیمی جم در عملکرد صورت های مالی ۱۲ ماهه ۹۲ ، به ازای هر سهم مبلغ ۳,۱۱۰ ریال سود خالص محقق نمود .

 

شرکت کربن ایران در عملکرد صورت های مالی ۱۲ ماهه ۹۲ ، به ازای هر سهم مبلغ ۶۴۲ ریال سود اعلام نمود .

 

شرکت بانک انصار در عملکرد صورت های مالی ۱۲ماهه ۹۲ ، به ازای هر سهم مبلغ ۶۶۳ ریال سود محقق نمود .

 

شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو در عملکرد صورت های مالی ۱۲ ماهه ، به ازای هر سهم مبلغ ۵۳۰ ریال سود خالص محقق نمود .

 

شرکت سیمان مجد خواف در عملکرد ۱۲ ماهه ۹۲ ، به ازای هر سهم مبلغ ۴۲ ریال زیان شناسایی نمود .

 

شرکت کارخانجات کاشی و سرامیک حافظ در عملکرد صورتهای مالی ۱۲ ماهه ، به ازای هر سهم مبلغ ۸ ریال سود خالص محقق نمود.

 

شرکت کارخانه چینی ایران در عملکرد ۱۲ ماهه خود ، به ازای هر سهم مبلغ ۵۵۸ ریال سود خالص محقق نمود .

 و اما بررسی هایی که در صورتهای مالی  دتولید ( داروسازی تولید دارو ) داشتیم : یک نکته ای وجود دارد که  با توجه به این شرایط احتمال یک سورپرایز در گزارش سهماهه این شرکت وجود دارد و شرکت میتواند حتی از این محل تعدیل مثبت هم داشته باشد . برای مشاهده بررسی صورت مالی های این شرکت اینجا را کلیلک کنید.

 

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم (این هفته فلزات به صورت افزایشی بازار سرمایه ی ایران را تحت تاثیر قرار دادند)

مس (تن/دلار) 7170

نیکل (تن/دلار) 19335

آلومینیوم (تن/دلار) 1889

روی (تن/دلار) 2307

طلای جهانی (اونس/دلار) 1337

 

موفق باشید…

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیدتولید ، کی بخریم ؟ کی بفروشیم ؟
نوشته بعدیهدف ذوب قبل از مجمع
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن