جدال خریدار و فروشنده زیر سایه توافق هسته ای…

371
telegram nokhbegan-start
جدال خریدار و فروشنده زیر سایه توافق هسته ای…Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 9Rating:

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛

آخرین روز هفته در نهایت با غلبه ی خریدار بر فروشنده تمام شد.رشد فرسایشی امروز با این که حدود ۴۰۰ واحد کلید خورد به نوعی چالش بین خرید و فروش را نشانه رفته بود.یکی از خوبی های بازار امروز که چشم نوازی بهتری نسبت به روزهای پیشین داشت،حجم و ارزش معاملات بود که رشد فزاینده ای را تجربه کرد.دقیقا همین ارزش بازار است که سلامت معاملات را تضمین می کند.اما اگر بخواهیم دو دلیل از عمده دلیل های عرضه ی زیاد (علی الخصوص) حوالی ساعت ۱۲ را عنوان کنیم می توان یکی از آخر هفته بودن و ابهام در ایام باقی مانده دانست.و یکی هم بحث سرنوشت ساز هسته ای…..


خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

قابل ذکر است در زمان نگارش این مطلب یک ساعتی می گذرد که معاونان اشتون و ظریف در هتل کلومبرگ در حال رایزنی برای ادامه ی نگارش کلیات متن توافق هستند.متنی که اواسط بازار منجر به تشکیل صف سنگینی برای خودرو و تاپیکو شده بود…

اما به تک سهم ها که برسیم این هفته در لیزینگی ها سنگین ترین صف خرید متعلق به وایران بود . زمزمه هایی مبنی بر افزایش حجم قرارداد ایران خودرو با لیزینگ ایران به منظور حمایت از شرکت تعاونی خاص کارکنان ایران باعث توجه ویژه بازار به این سهم شده است .
ولغدر که شایهاتی نظیر عقد قرارداد با خاور در جهت افزایش لیزینگ محصولات و تعدیلات مثبت دیگری را یدک می کشد ، با رشد قیمتی و حجم معاملات ۲٫۸ میلیون سهمی در محدوده ی ۲,۰۷۰ ریال روبروست .و در نهایت دلیل اقبال بازار به خودروسازان ، با توجه به افزایش نرخ خودرویی ها و اخبار خوب این صنعت توجیه خواهد داشت.قابل ذکر است که شنبه خودرو با ۳۰۰ تومان خود دست و پنجه ها نرم خواهد کرد و گذر به سلامت از آن مهر تاییدی بر ورود خواهد بود.
و اما وتجارت که با آزاد شدن سهام جایزه اش با حجم معاملات بالا روبه رو شده است و در این روزها مورد توجه بازار قرار گرفته را در “ مطلب بانک تجارت آماده میشود ! ” بخوانید.

 

*امروز در کدال چه گذشت؟
شرکت لامیران پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۰۶/۳۱ را مبلغ ۴۰۵ریال اعلام داشت . ( پوشش ۹ ماهه : ۷۷ درصد)

شرکت پارس خودرو در عملکرد ۱۲ ماهه ۹۲ ، به ازای هر سهم مبلغ ۱,۱۳۱ ریال زیان شناسایی نمود.

شرکت بانک سینا در عملکرد صورت های مالی ۱۲ ماهه ۹۲ ، به ازای هر سهم مبلغ ۸۰۷ ریال سود خالص محقق نمود .

شرکت صنعتی بوتان در عملکرد صورت های مالی ۱۲ماهه ، به ازای هر سهم مبلغ ۲۳۲ ریال سود خالص محقق نمود .

شرکت گروه صنعتی سپاهان در عملکرد ۱۲ ماهه صورتهای مالی ۹۲ ، مبلغ ۱,۳۷۸ ریال سود خالص به ازای هر سهم محقق نمود .

شرکت نفت بهران در عملکرد صورتهای مالی ۱۲ ماهه ، مبلغ ۵,۰۱۷ ریال سود به ازای هر سهم محقق کرد.

شرکت ایران خودرو در عملکرد صورتهای مالی ۱۲ ماهه ، به ازای هر سهم مبلغ ۱۹۹ ریال زیان خالص محقق کرده که در مقایسه با گزارش قبلی (مبلغ ۳۱۶ ریال زیان) ۳۷ درصد بهبود عملکرد داشته است.

شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در عملکرد صورتهای مالی ۱۲ ماهه ، به ازای هر سهم مبلغ ۵۶۱ ریال سود خالص محقق نمود .

توضیحات شرکت فولاد خوزستان در خصوص شایعات موجود : یکی از تسمه نقاله های ورودی شارژ مواد اولیه به کوره ها دچار حریق گردیده که پس از اطفاء و آماده بکار نمودن تسمه نقاله های دیگر جریان تولید برقرار شده است . و در خصوص خرید بلوک سهام سنگ آهن مرکزی لازم به ذکر این که این شرکت در موعد مقرر تشریفات قانونی مربوط به مزایده را با هماهنگی شرکت فرابورس ایران و سازمان خصوصی سازی انجام داده است.

شفاف سازی کرازی در خصوص تقف تولید :شیشه دارویی رازی طبق آخرین خبر از شرکت شیشه دارویی رازی ،عملیات تولید این شرکت به دلیل بازسازی و نوسازی کارخانه از تاریخ ۹۳،۰۴،۱۷به مدت ۹ ماه متوقف می شود.لازم به ذکر است مدت زمان لازم برای بازسازی و نوسازی احتمالاً متفاوت از مدت زمان پیش بینی شده خواهد بود که تغییرات از این بابت متعاقباً به اطلاع خواهد رسید.

شرکت هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس اولین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۰۳/۳۱را بدون تغییر همان مبلغ قبلی ، یعنی ۲,۰۴۵ ریال اعلام داشت .

*امروز در خبرگزاری ها چه خبر بود؟

مرضیه افخم امروز چهارشنبه در نشست هفتگی با خبرنگاران رسانه های داخلی و خارجی افزود: امیدواریم در مقطع زمانی اعلام شده به یک توافق پایدار، منطقی و عادلانه برسیم اما در عین حال هدف فقط بحث زمان نیست بلکه به توافق مورد نظرمان دست یابیم. ایرنا

مذاکرات در خصوص کاهش قیمت خوراک گاز طبیعی از طریق انجمن واحدهای پتروشیمی در حال پیگیری می باشد و تا هفته آینده صورت مالی سه ماه شرکت بر روی سایت کدال اعلام می گردد. از این پس قیمت سوخت مصرفی واحدهای پتروشیمی با کاهش ۲۴ درصدی از قیمت ۲۶۵ تومان به ۲۰۲ تومان به ازای هر مترمکعب محاسبه می گردد. بورس نیوز

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم (این هفته فلزات به صورت افزایشی بازار سرمایه ی ایران را تحت تاثیر قرار دادند)
مس (تن/دلار) ۷۱۶۶
نیکل (تن/دلار) ۱۹۵۹۵
آلومینیوم (تن/دلار) ۱۹۰۰
روی (تن/دلار) ۲۳۰۵
طلای جهانی (اونس/دلار) ۱۳۲۰

اما نگاهی به سرمایه گذاری توسعه ی ملی داریم که با شکست سقف مثلثی خود هدف های بلندی را در سر دارد.شروع موج جدید برای وتوسم را در بخش تکمیلی بر بام بازار بخوانید…

موفق باشید…

 

 

 

bashgah-banner nokhbegan-start
نوشته قبلیگروه سیمانی در نقطه حساس
نوشته بعدیشروع موج جدید برای وتوسم
فارغ التحصیل دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی,کارشناس مدیریت مالی،تحلیلگر تکنیکی بازار سرمایه ،کارگزار بورس اوراق بهادار و پرتفوی گردان حقوقی و حقیقی. % امید است بتوانم با همیاری و همفکری فعال و شناخت رفتار بازار،گامی موثر در ارتقائ شخصیت معاملاتی و رشد سرمایه ی افراد بردارم %

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن