تکلیف ما با این شاخص چیست ؟

  415
  telegram nokhbegan-start
  تکلیف ما با این شاخص چیست ؟ Reviewed by ارش حکمت on Jul 3Rating:

  شاخص کل :

   


  خبر مهم : نخبگان 7 پرشد و پذیرش دوره 8 نخبگان بورس شروع شد

  پذیرش دوره نخبگان بورس 7  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هشتم و اولین دوره نخبگان بورس  سال 96 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
   

   روند نزولی حاکم بر بازار سرمایه، روز گذشته پس از ۶ روز متوالی متوقف شد و شاخص کل بورس دیروز با آمدن سیگنال‌های مثبت از سوی دولت با تغییر مثبت محدود به میزان ۵/۸۱ واحد به نیمه کانال ۷۰ هزار واحد برگشت.

  از دوشنبه هفته پیش روند منفی نسبتا شدیدی بر بازار حاکم شد و ۶ روز متوالی این شرایط تداوم داشت؛ به طوری‌که در این مدت زیان ۵/۳ درصدی برای بورس به ثبت رسید .

  رئیس‌جمهور در همایش روز صنعت که دیروز برگزار شد اعلام کرد که کارگروه ویژه‌ای برای رونق اقتصادی و حمایت از تولید ایجاد شده است, بنا به گفته روحانی این کارگروه در حال کار و فعالیت بوده و در شورای هماهنگی اقتصادی کشور برخی موارد اختلافی بررسی می‌شود تا پایان تیرماه این بسته برای حمایت از تولید و خروج از رکود عملیاتی شود. بنا به گفته رئیس‌جمهور پس از مهار تورم نوبت به شکستن رکود رسیده است که اولین قدم در این راستا کمک به بهبود تولید است.

  در کل صحبتهای اقای روحانی مثبت ارزیابی میشود و خروج تولید از رکود , در بورس نیز تاثیر گذار است ولی باید یاداور شوم که تغییرات اقتصادی 6 ماه طول میکشد که اثارش در بورس نمایان شود .

   

   

  shakes kol

   

   

  همانطور که در  نمودار روزانه شاخص کل دیده میشود , شاخص در کانال نزولی در حال افت میباشد و هر بار پس از برخورد به سقف کانال وضعیت اصلاحی به خود گرفته و افت کرد . در پایان معاملات روز دوشنبه , شاخص کل در میانه کانال نزولی قرار گرفت و پس از برخورد به خط میانی کانال , مثبت شد و تا به امروز مثبت بود . پیشبینی میشود که هفته بعد نیز اغازی مثبت داشته باشد .

  مقاومتهای پیشروی شاخص 72600 و 73600 میباشد که در صورت عبور از مقاومت 73600 روند شاخص صعودی خواهد شد .

  حمایت شاخص 70260 میباشد .

  bashgah-banner nokhbegan-start

  1 نظر

  نطر گذاشتن