سیاست یک بام و دو هوای دولت برای پتروشیمی ها

283
telegramnokhbegan-start
سیاست یک بام و دو هوای دولت برای پتروشیمی ها Reviewed by محمد محمدی on Jul 5Rating:

سلام خدمت دوستان عزیز

 


خبر مهم و فوری : پذیرش دوره 6 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه شروع شده است . توصیه می کنیم حتما با شرایط پذیرش این دوره ارزشمند آشنا شوید . دوره نخبگان بورس 6 یک دوره یکساله با هدف آموزش جامع و کاربردی تحلیل بازار بورس در دانشگاه خواجه نصیر تهران میدان ونک برگزار می گردد. برای اطلاعت بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

همانطور که در خبرها آوردیم شنیده هایی هست مبنی بر موافقت دولت بر فروش محصولات پتروشیمی ها در بورس کالا برمبنای ارز بازار آزاد که در صورتی که قطعیت پیدا کند تاثیر مثبت مناسبی بر روی شرتهای این صنعت خواهد گذاشت .

ولی سوال اینجاست کدامیک از پتروشیمی ها از این موضوع بیشترین سود را خواهند برد ؟

آیا این موضوع در مورد همه پتروشیمی ها صدق میکند ؟

البته هنوز خبر رسمی این موضوع تایید نشده هست ولی طبق شنیده ها بجز شرکتهای تولید کننده اوره و آمونیاک که تاثیر مستقیم بر روی بهای تمام شده محصولات کشاورزی و مواد غذایی دارد بقیه شرکتها میتوانند محصولات خود را در بورس کالا برمبنای ارز بازار آزاد عرضه کنند .

 

مهمترین شرکتهای بورسی تولید کننده اوره و آمونیاک پتروشیمی پردیس ، پتروشیمی خراسان و پتروشیمی کرمانشاه  هستند که بنظر میاد فعلا لطف دولت شامل آنها نخواهد شد .

 

ولی در عوض شرکتهای پتروشیمی امیرکبیر ، پتروشیمی شازند ، پتروشیمی بندر امام ( زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس ) ، پتروشیمی جم و مارون بیشترین سود را از این طرح خواهند برد .

حال به بررسی نمادی که مدت زیادی سهامداران منتظر بازگشایی آن بودند میپردازیم.

فارس چگونه میشود؟ فارس بخریم یا بفروشیم؟

 

موفق باشید .

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن