خریداران قوی وارد بازار شدند؟

554
telegram nokhbegan-start
خریداران قوی وارد بازار شدند؟Reviewed by فرزاد عباس زاده on Jul 5Rating:

 

سلام خدمت دوستان بر بام بازار؛


خبر مهم : نخبگان 6 پرشد و پذیرش دوره 7 نخبگان بورس شروع شد

پذیرش دوره نخبگان بورس 6  مجموعه خانه سرمایه تمام شد و ظرفیت این دوره پرشد . اما پذیرش دوره هفتم و آخرین دوره نخبگان بورس  سال 95 (دوره هفتم ) با رویکردی جدید در زمان برگزاری آغاز شد . برای اطلاعات بیشتر آشنایی بیشتر با این دوره می توانید عبارت " نخبگان" را به 5000100090 ارسال نمایید و یا اینجا کلیک کنید و در صفحه دوره فرم پذیرش را پر نمایید.
 

عجب روزی را شروع کردیم.1285 واحد رشد ناشی از فارس شبندر تاپیکو وغدیر وبانک وبملت فولاد و ….

شنبه بازار امروز با کمی تعلل در تایم شروع بازار اما در نهایت با اصرار خریدار و انکار فروشندگان به اتمام رسید.به جز نماد های گروه سیمانی (اکثرا) تمامی بازار کار خود را اگر با صف خرید شروع نکرده باشند با صف خرید تمام کردند.وضعیت اخیر این گونه شده است که ظاهرا امیدواری ها به مهمترین ریسک سیستماتیک این روزها بیشتر و بیشتر شده است.البته ناگفته نماند که در بعد قیمتی بسیاری از سهم ها به قیمت های مناسبی رسیدند اما همانطور که می دانید بحث زمان هم مد نظر است.بااین 1200 واحد هیچ عقل سلیمی فرمان ورود 100% به بازار را صادر نخواهد کرد.دوستان توجه داشته باشید که هنوز تثبیت بازار و کندل های مهمتری برای کشیدن یک نفس عمیق مانده و نمی توان ابراز عقیده ی قطعی کرد…

اما در بازار همانطور که دیدید یکی از گروهای خوش رنگ پتروشیمی ها بودند.گروهی که از ابتدای درگیری های 7 و 10 و 13 سنتی تا الان که اعلام شد همان 10 سنت را برای خوراک پرداخت کنند،ریزش عجیبی را تجربه کردند.در این راستا از جم و خراسان و مارون شازند بیشتر شنیده می شود.انتظار برای گزارش های 3 ماهه قطعا مهر تاییدی برای ادامه یا بازگشت روند خواهد بود.در این گروه وبشهر و غدیر نیز با توجه به برنامه ی فروش وبشهر توسط غدیر شاهد صف سنگینی بودیم.در خصوص پترول هم بارها صحبت شد.شنیده شده طرح های توسعه ی این شرکت نیز به زودی نمایان خواهد شد.اگر فردا هم بدین منوال باشد ظاهرا هدف 230 تومانی مد نظر است.

اما در گروه خودرو و قطعات ساز ها خودرو احتمالا امروز قیمت های جدید اعلام خواهد گشت.در واقع امروز است که صف خرید یا فشار فروش برای فردا را تضمین می کند.

در گروه ساختمانی ها هم برخورد به کف روند منجر به رشد آنها شد.انتظار داریم همچنان بالا رونده باشند.در این گروه ثاباد و ثتران و وساخت از برترین ها هستند.

امروز در کدال  چه گذشت؟

سیمان سفید نی ریز ، پیش بینی درآمد هر سهم منتهی به اسفند ۹۳ را مبلغ ۲,۱۹۹ ریال اعلام داشت . (پوشش ۳ ماهه : ۲۹ درصد (

شفاف سازی سیمان کرمان: با توجه به افزایش نرخ سیمان و هم چنین به اجرا درآمدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها، EPS شرکت از ۱,۹۱۴ ریال به ۲,۲۷۶ ریال تغییر یافت که حدودا ۱۹ درصد افزایش نشان می دهد .

شرکت البرز دارو سود هر سهم سال مالی ۹۳ را با با سرمایه جدید ۰۰۰ر۳۰۰ میلیون ریال ، بدون تغییر مبلغ ۲,۱۱۸ ریال اعلام کرد .(پوشش ۳ ماهه : ۱۷ درصد )

شرکت قند مرودشت برای سال مالی منتهی به پایان خرداد۹۴ مبلغ ۵۰۲ ریال سود پیش بینی کرده که نسبت به سال جاری ۲۶ درصد کاهش نشان می دهد. این شرکت نرخ قند رابرای هر کیلو ۲۷۰۰۰ریال بودجه لحاظ کرده است . همچنین نرخ فروش ملاس هر کیلو ۶۵۰۰ ریال، نرخ فروش تفاله هر کیلو ۷۲۰۰ ریال برای سال مالی آتی پیش بینی کرده است.

شفاف سازی در خصوص آمار تولید شرکت فارس: میزان تولیدات شرکت های زیر مجموعه صنایع پتروشیمی خلیج فارس در ۳ ماهه ابتدای سال ۱۳۹۳ نسبت به مدت مشابه سال ۹۲ رشد ۱۶ درصدی داشته اند ، بدیهی است در صورت تدوام رشد تولیدات اثرات مثبت ان بر EPS شرکت متعاقبا به الاع خواهد رسید . خاطر نشان می سازد که تسعیر درآمدهای ارزی به نرخ ارز قابل دسترس در دست بررسی می باشد . در این خصوص نیز به محض حصول نتیجه نهایی به بازار منعکس خواهد گردید .

شرکت آهنگری تراکتور سازی ایران پیش بینی درآمد هر سهم دوره سه ماهه ۹۳ را بدون تغییر مبلغ ۱۴۴ ریال اعلام نمود . ( پوشش دوره: ۵۶ درصد)

غپاک بیش از پیش بینی ها سود محقق کرده است. این شرکت طی عملکرد صورتهای مالی ۱۲ ماهه برای سال مالی ۹۲ ، ۳۰۰ ریال سود برای شرکت اصلی محقق کرده در حالیکه ۲۲۱ ریال پیش بینی کرده بود. کاهش هزینه های عمومی اداری دلیل این تعدیل بوده است .

 

امروز در خبرگزاری ها چه خبر بود؟

نشست مشترک رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار که روز پنج‌شنبه با محوریت ضرورت توسعه و تقویت همه جانبه بازار سرمایه کشور صورت گرفت، با قول مساعد لاریجانی مبنی بر توجه جدی و آمادگی مجلس برای حمایت از این بازار با همکاری دولت و سایر نهادهای ذی‌ربط همراه بود. سنا

صالح آبادی در نشست مشترک با رئیس مجلس با اشاره به حضور بیش از 7 میلیون سهامدار در بورس، خاطرنشان کرد: نگاه حمایتی دولت و مجلس به بازار سرمایه و توجه به دغدغه‌های سهامداران و سرمایه‌گذاران، قطعا تاثیر قابل توجهی بر تقویت و توسعه بیش از پیش بازار سرمایه خواهد داشت . دنیای اقتصاد

دبیرکل انجمن صنفی صنایع پتروشیمی از مصوبه جدید هیأت دولت مبنی برشفاف کردن نرخ خوراک و سوخت گاز واحدهای پتروشیمی خبر داد و گفت: نرخ سوخت گاز واحدهای پتروشیمی ۱۳۲ تومان و نرخ خوراک نیز ۱۳ سنت تعیین شد. فارس

مدیر عامل فولاد مبارکه اصفهان گفت: طرح های توسعه این شرکت و زیرمجموعه های آن برای رسیدن به ظرفیت تولید 12 میلیون تن فولاد خام در سال، با سرعت در حال اجراست. ایرنا

در بازار های جهانی آخرین وضعیت قیمت های فلزات اساسی را بدین گونه شرح می دهیم:

مس (تن/دلار) 7131

نیکل (تن/دلار) 19329

آلومینیوم (تن/دلار) 1871

روی (تن/دلار) 2229

طلای جهانی (اونس/دلار) 1320

نگاهی به مقاومت شاخص کل به همراه خرید و فروش حقوقی ها را در این بخش تکمیلی بر بام بازار بخوانید…

موفق باشید…

bashgah-banner

مطلب هنوز نظری ندارد

نطر گذاشتن